Zaloguj się do konta

Podrywka legalna?

utworzono: 2010/11/12 14:49

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Kristoph1

Miejsce połowu ryb jest tylko cząstką łowiska na którym wędkujemy. Jadąc na jezioro czy rzekę które jest łowiskiem nikt fizycznie nie jest w stanie jednocześnie łowić na całym jeziorze, rzece - łowisku w tym samym czasie. Dla mnie to tak wygląda, czy miejsce połowu nie jest stanowiskiem wędkarskim ?
[2011-02-05 09:47]

Romuald55

Sprawa jest krótka!Podrywką można złowić żywca w odległości 5m od ZARZUCONEJ wędki!Każde odstępstwo jest kłusownictwem ściganym z urzędu! [2011-02-17 14:39]

Jack14

Czemu tylko 5 m? [2011-02-17 15:24]

Jack14

I pytane do kolegi "wyżej"

W rejestrze mam wpisać "kolumna" nr. łowiska, data itp.

Wpisuję 001 co to oznacza? (ktoś będzie zainteresowany to sprawdzi :-)

Czyli jeśli jeszcze dobrze działają moje "synapsy" to proszę o logiczne (zaznaczam logiczne) wytłumaczenie dlaczego mała rybka "złapana, złowiona" kilometr w dół czy w górę na podrywkę już jest traktowana jako kłusownictwo.

[2011-02-17 15:55]

Romuald55

Ponieważ Kolego Jack14 podrywki można używać do połowu żywca tylko na swoim stanowisku a ono ma zasięg promienia o długości 5m. [2011-02-17 16:21]

Jack14

To będę się dalej trochę z kolęgą "zwadził".

Ja mam jedną wędkę i podrywkę nie mam ustalonego "stanowiska" czy tak mogę?

[2011-02-17 16:53]

Ponieważ Kolego Jack14 podrywki można używać do połowu żywca tylko na swoim stanowisku a ono ma zasięg promienia o długości 5m.

Kol. Romku, a czy stanowisko wędkarskie nie ma 10 m w lewo i 10 m w prawo od nas? W promieniu 5 m to mamy obowiązek posprzątać stanowisko. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. Z moich wiadomości wynika również, że żywca podrywką mamy prawo pozyskać w odległości DO 100 metrów od swojego stanowiska, łowiąc żywce podrywką, wędki należy wyjąć z wody...

[2011-02-17 17:00]

Jack14

Brawo [2011-02-17 17:07]

Jack14

Moje pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. [2011-02-17 17:09]

Romuald55

Ze mną jako członkiem tego Forum,Kolega może się "wadzić".Jako ze strażnikiem dyskusji by nie było.Regulamin określa precyzyjnie kiedy i w jaki sposób można użyć podrywki.....w miejscu i w trakcie łowienia!Jeżeli Kolega nie ma zarzuconej wędki to nie łowi i nie ma prawa użyć podrywki.A miejsce łowienia to stanowisko na którym się łowi a ono ma zasięg o promieniu 5m.Czyli 5m w prawo i 5 m w lewo od zarzuconej wędki.Jeżeli są zarzucone dwie wędki to liczy się odległość od jednej z nich.Dobrze,że na forum można wyjaśnić sobie pewne niuanse prawne bo to ustrzeże od, czasem poważnych kłopotów zwłaszcza przy używaniu podrywki. [2011-02-17 17:10]

macko

gdzie kolega znalazł to zdanie o tym że podrywką wolno łowić tylko 5m od wędki która jest zarzucona ?? Z tego co wiem nie ma jeszcze odpowiednich rozporządzeń co do np: wymiarów podrywki, czy oczek w podrywce. Więc z kąd te 5m ??
[2011-02-17 17:25]

Jack14

Bardzo jest dziwna interpretacja kolegi mając na uwadze inne przepisy.

"Tak czy owak zawsze Nowak"

[2011-02-17 17:28]

Romuald55

Kolego Mastiff! Odległość między wędkarzami łowiącymi metodą spławikową jest zgodnie z regulaminem 10m.Czyli stanowisko jest w promieniu 5m.Jeżeli chodzi o użycie podrywki to regulamin określa precyzyjnie...w miejscu i w trakcie łowienia.Czyli na stanowisku i przy zarzuconej wędce.Jednej lub dwóch.Przepisy wykonawcze nie precyzują czy muszą być dwie wędki czy jedna.Przyjmuje się że jedna wystarczy. [2011-02-17 17:31]

Jack14

albo raczej Romual55 który nic z tego co napisałem nie rozumie. [2011-02-17 17:31]

Jack14

To tak dalej "jadąc" to ja brodzę w wodzie po pas jak jest teraz z "przepisami"? [2011-02-17 17:33]

Jack14

Łowię coś na hak (żywiec) to wędka główna może być w wodzie czy ma być wyciągnięta

[2011-02-17 17:36]

Romuald55

Wystarczy przeczytać Regulamin i wszystko będzie jasne.Straż zweryfikuje nieznajomość przepisów. [2011-02-17 17:37]

Romuald55

Kolego macko! W aktualnej nomenklaturze prawnej podrywka to siatka o boku 1mx1m i oczkach o średnicy 0,5cm.Wcześniejsze prawo tak określało czym jest podrywka wędkarska.Do czasu nowego rozporządzenia to urządzenie o którym napisałem wyżej jest podrywką wędkarską.Na dzień dzisiejszy.Nowe rozporządzenie może to zmienić.Co do miejsca i sposobu jej używania Regulamin to ściśle precyzuje. [2011-02-17 17:45]

Kol. Romuald55, napisałem, że prosze mnie poprawić jeśli się mylę, a nie żebyś pisał mi z wykrzyknikami. Nerwy na wodzy.  Poza tym, rozdział III RAPR, punkt 4 mówi:

4. W czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich użytkownika...

...co poniekąd zniekształca Twoją interpretację zapisu RAPR mówiącego o łowieniu ryb podrywką: 

3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę,
pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej. Podrywka
wędkarska to … - (zapis z rozporządzenia).

Tak więc w moim i wielu osób mniemaniu sprawowanie STAŁEGO nadzoru nad wędkami (zwłaszcza zarzuconymi) jest czynnością NIEMOŻLIWĄ podczas pozyskiwania żywców podrywką.

Co do "promienia" 5 m stanowiska wędkarskiego się zgodzę.

[2011-02-17 17:55]

SZUKER

Podrywka...
Treści , które są tutaj zawarte wprowadzają wędkarzy w błąd...mianowicie jedni piszą o wymiarach  podrywki , które są rzekomo zawarte w nowej Ustawie o Ryb.Śródl...jedni znowu ,że tak określa Rozporządzenie...
Z tego co wiem...Ustawodawca przywrócił podrywkę wędkarską lecz nie wyszła jeszcze nowelizacja Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie określenia :czym jest podrywka wędkarska i jak ma ona wyglądać...
Pozdrawiam
[2011-02-17 17:58]

Czyli, aby być w zgodzie z punktem 4 RAPR, chcąc pozyskać żywca podrywką "w czasie i miejscu łowienia wędką", powinienem tę wedkę, lub te wędki wyciągnąć z wody i dopiero mogę pozyskiwać żywce podrywką, co nie przeczy faktowi i definicji, że jestem w czasie i miejscu łowienia ryb wędkami.  [2011-02-17 18:06]

Romuald55

Kolego Mastiff...ten wykrzyknik był z szacunku dla Kolegi a nie z  emocji.Przepraszam
[2011-02-17 18:28]

Romuald55

Wiedzę ,którą z Kolegami się podzieliłem mam od Państwowej Straży Rybackiej jako obowiązujące prawo.Byłem na kontroli z patrolem PSR.Wszyscy strażnicy SSRw krótce dostaną szczegółowe wytyczne. [2011-02-17 18:34]

Rozumiem Romuald, ok,  a korzystając z okazji, że kol. @SZUKIER włączył się do dydkusji, to proszę bardzo, żeby wyprostował nam wiedzę na ten temat i sprawę zamkniemy aż do ukazania się Rozporządzenia w tej sprawie i wytycznych dla wszystkich oddziałów SSR..  [2011-02-17 18:40]

SZUKER

Jak już wspomniałem przy starej Ustawie o Ryb.Śródl było i jest nadal Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mówiące co to jest wędka i jak ma ona wyglądać ...
Weszła w życie znowelizowana Ustawa o Ryb .Śródl...ale nie wyszło jeszcze Rozporządzenie mówiące o tym jak ma wyglądać podrywka wędkarska...Zapewne będzie ona tak wyglądała jak napisał kol.Romuald55 ale Rozporządzenie musi wejść w życie....
Pozdrawiam wszystkich
[2011-02-17 18:54]