Podrywka legalna?

/ 175 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

J


Szwagier tego co się rozbił w Smoleńsku. (2010/11/17 13:25)

karlik



Oby ta podrywka była używana do tych celów co powinna bo strach pomyśleć co się będzie działo z podrywką w na małych zbiornikach gdy ryba będzie na tarle (2010/11/17 14:06)

u?ytkownik57785


Oby ta podrywka była używana do tych celów co powinna bo strach pomyśleć co się będzie działo z podrywką w na małych zbiornikach gdy ryba będzie na tarle


..........i kanałki, kanały tam przecież wiosną.......albo nie napiszę lepiej :)

(2010/11/17 15:18)

karlik



Maciek sami dobrze wiemy jak jest   DAJ PALEC A WEŻMIE CAŁĄ  RĘKĘ tylko będzie więcej pracy i kłopotów

  Pozdrawiam (2010/11/17 15:25)

u?ytkownik57785



Maciek sami dobrze wiemy jak jest   DAJ PALEC A WEŻMIE CAŁĄ  RĘKĘ tylko będzie więcej pracy i kłopotów

  Pozdrawiam


No właśnie, dlatego daruję sobie udzielanie dalszych "instrukcji" i podpowiedzi, bo prawdopodobnie niestety nie wszyscy czytający nasze forum, są odpowiedzialnymi i Prawdziwymi Wędkarzami przez duże PW :(

(2010/11/17 15:31)

J


No właśnie, dlatego daruję sobie udzielanie dalszych "instrukcji" i podpowiedzi, bo prawdopodobnie niestety nie wszyscy czytający nasze forum, są odpowiedzialnymi i Prawdziwymi Wędkarzami przez duże PW :(



Prawdę mówisz, ale czy myślisz, że ci nie etyczni jej nie używali? Kto ma używać zgodnie z Ustawą w miejscu połowu to będzie a kłusole i tak ustawy nie czytają.


(2010/11/17 15:45)

karlik


Tak tylko że ta część tych nie etycznych jak określiłeś będzie miała większe pole do popisu i jak by nie było będą na prawie  NO BO BARDZO PRZEPRASZAM ALE WOLNO (2010/11/17 15:49)

u?ytkownik57785


Prawdę mówisz, ale czy myślisz, że ci nie etyczni jej nie używali? Kto ma używać zgodnie z Ustawą w miejscu połowu to będzie a kłusole i tak ustawy nie czytają.


No oczywiście masz rację, ale w zamyśle miałem bardziej młodzież, a nawet bardzo młodą młodzież (żeby nie "powiedzieć" dzieci), która rozpoczyna przygodę z rybami i czyta nasze forum, a wędka może się im znudzić :)





(2010/11/17 15:51)

J


Chyba nie do końca masz obawy ponieważ przepis jest tak jasny, że nie ma miejsca na dowolną interpretację

w art. 7:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

                  „1.  Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”,

(2010/11/17 17:10)

J


Bardziej mnie martwi następny punkt który jest nie do wyegzekwowania i udowodnienia:

„1a.   Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.”,

(2010/11/17 17:12)

bosman9090


„1a.   Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.”,
popieram to bo nie będzie jakiś choler(chorób) ale i tak będa kłusownicy z podrywką więc za rok dwa będzie zakazana 
(2010/11/17 22:09)

J


O co inne chodzi jak napisałem. (2010/11/18 09:38)

Janhe2


Z wypowiedzi kolegów wynika oczywisty wniosek że" jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził".Według mnie przepis ustawy jest jednoznaczny i nie ma co stwarzać niepotrzebnych problemów.Poprzednio można było Używać podrywki a kłusownicy byli ,są  i będą niezależnie od tego czy będzie zakaz czy będzie wolno jej używać. (2010/11/18 10:27)

J


w art. 7:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

                  „1.  Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”,


Pytanie do znawców prawa. Ile metrów od wędki można używać podrywki bo nie doczytałem?

(2010/11/21 09:35)

dziobak


to Ty to powinienes wiedziec ... wkoncu jestes straznikiem SSR..  :)))  (2010/11/21 10:30)

mielec


w art. 7:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

                  „1.  Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”,


Pytanie do znawców prawa. Ile metrów od wędki można używać podrywki bo nie doczytałem?





W miejscu i w czasie prowadzenia połowu... czyli na swoim łowisku chyba że chodzi o cały akwen na którym dokonujemy połowu lub pewny odcinek rzeki. (2010/11/21 10:50)

J


to Ty to powinienes wiedziec ... wkoncu jestes straznikiem SSR..  :)))



Przecież pytałem wyraźnie znawców prawa, bo pomimo, że jestem strażnikiem to interpretacji nie ma a jest różnica "na łowisku" które może mieć kilkanaście hektarów (z którego tylko można pozyskać żywca) czy na stanowisku które ma 7 metrów. Jasne Panie mądralo???? 
(2010/11/21 12:11)

dziobak


nie trzeba tutaj zadnej interpretacji prawnej tylko troche zdrowego rozsadku... Pewnie -jak spotkasz goscia z podrywka ale bez sprzetu to bedzie wykroczenie ale jak ma wedki nawet 100m oddalone to widac ze facet potrzebuje przynety i jest OK. (2010/11/21 12:32)

dziobak


wedki nie zarzucone moge sobie zostawic tam gdzie mi sie podoba i nic nikomu do tego...  chyba ze jakis niedowartosciowany Straznik Texasu oskarzy mnie o zasmiecanie...  :))) (2010/11/21 13:04)

J


Szkoda z Tobą czasu na taką dyskusje, zresztą nie do Ciebie było to pytanie, i chodź sobie swoimi ścieżkami prawnymi dopóki nie trafisz na strażnika. (2010/11/21 13:18)

bosman9090


podrywki możesz używać przy swoim wędzisku (gdy jest w wodzie)a od wędek kilka metrówchyba tyle ile powinien być odstęp od innego wędkarzacoś takiegonie zam się na tym bo nie używam i używał nie będę :) (2010/11/21 14:13)

dziobak


podrywki możesz używać przy swoim wędzisku (gdy jest w wodzie) a od wędek kilka metrów chyba tyle ile powinien być odstęp od innego wędkarza coś takiego nie zam się na tym bo nie używam i używał nie będę :)
tez nie uzywam podrywki i lowie tylko na spinning.Tylko zastanawia mnie ta chec
az tak dokladnej interpretacji przepisow.Przecierz na kilometr widac czy gosc wali ryby na tarlisku czy probuje zywca zlowic.
I tak straznicy beda scigac wedkarzy (wiadomo ze taki mandat zaplaci ) a na klusoli im czasu braknie ( wersja trudniejsza bo ten nie placi i po mordzie dac moze) . Zeby nie bylo nieporozumien- szanuje straznikow i mam kilku kolegow w strazy . I oczekuje szacunku nad woda a nie traktowania jak potencjalnego klusola.. (2010/11/21 15:32)

bosman9090


popieram Cię w 100 % (2010/11/21 16:02)