Podrywka legalna?

/ 175 odpowiedzi / 5 zdjęć
czy to prawda że od nowego roku podrywka ma być legalna?jeśli tak to co o tym sądzicie? 

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

jogi


Tak to prawda. A czy dobrze czy żle to zobaczymy.Prawdopodobnie głównym celem przywrócenia podrywki jest eliminacja przenoszenia ryb (żywca) z obcych zbiorników.Zmniejszy to ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Ale jak rozwiążą kwestię sprzedaży żywca w sklepach wędkarskich to jeszcze nikt chyba nie wie.I tu jest wielki znak ????. Pozdrawiam (2010/11/12 16:18)

klemens1988


to dobrze ze podrywka wraca do arsenału.jednak to dobrze ze  bedzie łowic sie ryby z akwenu na ktorym sie łowi,ta sama woda,ryba ma zapach tej samej wody i wyeliminuje to choroby:) super.moim zdaniem to dobra decyzja i wyzadzo mniej szkody anizeli  jej nie uzywanie (2010/11/12 16:21)

J


Podrywka metr na metr była i jest legalna, bo w tych wymiarach była zawsze narzędziem wędkarskim a nie rybackim, ale jak to w życiu bywa i politycy wsadzą swe ręce w przepisy, ktoś nie zwrócił uwagi na przecinek albo go niechcący w akcie prawnym dopisał i tak powstał akt prawny, że podrywka wędkarska jest narzędziem rybackim a nie wędkarskim. W ten sposób wedkarze z  podrywką zostali kłusolami. Trzeba było czterech rządów aby najpierw można było łowić na żywca a następnie używać podrywki. Trzeba jeszcze następnych dwóch rządów i przynajmniej jakiegoś premiera wędkarza aby przywrócono do użycia sadzyk, bo jak na razie nie wolno dalej w nim przetrzymywać ryb tylko w siatce. Tak to wygląda bajka o podrywce, żywcu i sadzyku. (2010/11/12 16:23)

perwer


to dobrze ze podrywka wraca do arsenału.jednak to dobrze ze  bedzie łowic sie ryby z akwenu na ktorym sie łowi,ta sama woda,ryba ma zapach tej samej wody i wyeliminuje to choroby:) super.moim zdaniem to dobra decyzja i wyzadzo mniej szkody anizeli  jej nie uzywanie


Było by dobrze jakby tak było..że tak ładnie  zapowiem...Lecz niestety tak nie będzie.W bajki mozecie sobie wsadzi złudzenie że wędkarze będą używali na jesień(pora roku celowa) żywców z tego samego akwenu.Może kilkanascie % żeczywiscie będzie,ale z relacji wędkarzy moge już wywnioskowac jak będzie.Ustawodawcy zreszta sami maja co do tego wątpliwości i cięzko będzie komuś udowodnic ze ta rybka w wiaderku jest z innego stawu lub jeziorka.Jak znam życie to na tym portalu zaraz ktoś sie ze mna nie zgodzi ,to może uprzedze że moge sie mylic,lecz jestem przekonany do tego co napisałem.Pozytywny zamiar,złudzenia i dobra wola są godne i czapki z głów zrywaja ,lecz  żeczywistośc to życie a życie nie rozpieszcza.Sama podrywka juz była i nie była a ni czymś co szkodziło ani czyms co nadzwyczajnie pomagało.Na dzikich stawach przez cały czas urzywana.Ludzie sa dzisiaj wygodni do sklepu za zeta karasia i jazda.Osobiscie mam oczko wodne z karasiami i to bardzo dobry sposób na połowy jesienne...

(2010/11/12 18:49)

majster1313


Witam serdzecznie .Poinformuje kolegow iz juz mozna z podrywka sie legalnie wybrac na rybki i jej uzywac :).Post kolegi Adlera wszystko wam wyjasni . Powodzenia (2010/11/12 19:37)

mienta


nie używałem i nie będę używał podrywki bo zawsze jak chcę zapolować na drapieżnika to łowię żywce w tym samym zbiorniku co będę go łowił (2010/11/12 19:48)

perwer


nie używałem i nie będę używał podrywki bo zawsze jak chcę zapolować na drapieżnika to łowię żywce w tym samym zbiorniku co będę go łowił

Jutro rano o 5 jade na szczupaka ,,,,dam dyche za każdy żywiec jaki złowisz ze mną na łowisku...za karasia dwie dychy...sporadycznie gdzie niegdzie mozna złapac jedna ,dwie płoteczki przez dzien(i to jak masz szczęście) ,chyba że tylko u mnie na śląsku ryby strajkują.

(2010/11/12 19:57)

mienta


jeśli wiem że będę łowił szczupłego to w samochodzie zawsze leży bacik którym łowię żywce najczęściej płotki (2010/11/12 20:04)

adler


Oj ktoś tu bardzo niuważny . Słabo śledzi Artykóły i wpisy które były nawet na pierwszej stronie .

Trudno koledzy podaję link do tematu :

Podrywka powraca

Pozdrawiam .

PS. Jest tam także w zakładce - Pliki pełna wersja rządowa . 

(2010/11/12 20:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


Kolego majster1313! Regulamin jeszcze się nie zmienił więc nadal obowiązuje zakaz używania podrywki.Nie wprowadzaj innych w błąd!Zmiana ustawy nie zmienia obligatoryjnie przepisów wewnętrznych PZW.Na podstawie ustawy PZW może zmienić przepisy dotyczące używania podrywki.Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma takich zmian. (2010/11/15 00:14)

majster1313


Witam i na wstepie serdecznie przepraszam za moja wczesniejsza wypowiedz .Starsi koledzy maja oczywiscie racje -na swoje wytlumaczenie mam tylko do powiedzenia ze bralem pod uwage swoja sytuacje jesli chodzi o pozyskiwanie zywca ,a mianowicie sa to prywatne stawy- ale podrywki nie wolno bylo tam  uzywac do  momentu pojawienia sie nowej ustawy .Oczywiscie kajam sie i jeszcze raz przepraszam za to iz sie zagalopowalem , moim zamiarem nie bylo swiadome wprowadzenie w blad nikogo .Pozdrawwiam serdecznie i jeszcze raz przepraszam (2010/11/15 15:01)

Sniper64


Witam wszystkich...:)

Spokojnie Kolego...nikt tu się nie obraża,by tyle razy przepraszać:) wystarczy powiedzieć raz i każdy to zrozumie..:) Nie jesteśmy inni każdy nieraz coś walnie ,ale liczy się to że umiemy się do tego przyznać!:) i dogadać...:)) (2010/11/15 17:42)

bosman9090


byłem w sklepie i przeglądałem wiadomości wędkarskie i zauważyłem na pierwszej stronie że podrywka wraca co mnie zdziwiło bo zawsze mój dziadek i tato mówili mi że podrywka to narzędzie kłusownicze i nie można jej używać więc nie za bardzo pasuje mi obecność podrywki w wędkarstwie ale to tylko moje zdanie (2010/11/15 17:54)

Sniper64


byłem w sklepie i przeglądałem wiadomości wędkarskie i zauważyłem na pierwszej stronie że podrywka wraca co mnie zdziwiło bo zawsze mój dziadek i tato mówili mi że podrywka to narzędzie kłusownicze i nie można jej używać więc nie za bardzo pasuje mi obecność podrywki w wędkarstwie ale to tylko moje zdanie

Witaj ..:) Łukasz! Tak wraca po długiej nie obecności ! Nie można było tego sprzętu używać! teraz tak! Podrywka była różnie wykorzystywana...przez różne osoby! (2010/11/15 18:11)

bosman9090


no tak wiem Sniper ale mi to nie pasuje bo znowu zacznie się tępienie np płotki przez mięsiarzy i to podrywką..zawsze mi mówiono że jest to zabronione i nie wolno tego używać i będę się tego trzymał  (2010/11/15 18:58)

Sniper64


no tak wiem Sniper ale mi to nie pasuje bo znowu zacznie się tępienie np płotki przez mięsiarzy i to podrywką..zawsze mi mówiono że jest to zabronione i nie wolno tego używać i będę się tego trzymał 

..Widzisz ,,bosman'' tak to już jest !że nie każdy potrafi użyć rozsądnie i wie do czego dany sprzęt służy..!!! (2010/11/15 19:13)

bosman9090


jak coś to wolę zrobić bacika i pobawić się a nie podrywką tępić rybę (2010/11/15 19:38)

adler


Wydaje mi się że teraz kolej na PZW , to oni powinni nam wskazać DROGĘ i co zrobić i robić zgodnie z PRAWEM i REGULAMINEM . Powinni dać swoje uchwały i paragrafy i uaktualnić REGULAMIN , prawda . Niestety zawsze musimy czkać i czekać , aż " pociąg najpierw przyjedzie , a potem RUSZY ( PZW z wytycznymi ) ." Odsyłam do komentarzy na moim blogu Niestety Sniper64 masz rację . Tylu ilu wędkarzy ( a także pseudo )tyle różnorodnych kombinacji i zastosowań . Kol. bosman9090 popieram także Twoją nabytą wiedzę pokoleniową bo jest w swojej mierze słuszna i dobra , lecz jeśli ktoś wykorzystuje to narzędzie zgodnie z wszelkimi regułami i kanonami PRAWA to niech mu służy wieki . (2010/11/15 19:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Wydaje mi się że teraz kolej na PZW , to oni powinni nam wskazać DROGĘ i co zrobić i robić zgodnie z PRAWEM i REGULAMINEM . Powinni dać swoje uchwały i paragrafy i uaktualnić REGULAMIN , prawda . Niestety zawsze musimy czkać i czekać , aż " pociąg najpierw przyjedzie , a potem RUSZY ( PZW z wytycznymi ) ." Odsyłam do komentarzy na moim blogu Niestety Sniper64 masz rację . Tylu ilu wędkarzy ( a także pseudo )tyle różnorodnych kombinacji i zastosowań . Kol. bosman9090 popieram także Twoją nabytą wiedzę pokoleniową bo jest w swojej mierze słuszna i dobra , lecz jeśli ktoś wykorzystuje to narzędzie zgodnie z wszelkimi regułami i kanonami PRAWA to niech mu służy wieki .


Dzięki...Po prostu znam życie! jak wielu na tym patrolu..!!! i odpowiadam również jak prosty normalny wędkarz:) no cóż zobaczymy jak to wszystko będzie...! miejmy nadzieję że z głową i sensem...:) (2010/11/15 20:01)

majster1313


Witam .Mysle ze wiekszosc z nas bedzie uzywac jej rozsadnie aby znow nie zostala zabroniona , w koncu jak wiele potrzeba nam tej zywej przynety ? przeciez kazdy zadawala sie raptem 5-6 ma sztukami zywca na np nocny wypad i mysle ze jest to wystarczajaca ilosc dla kazdego z nas . pozdro:)))

(2010/11/15 20:57)

J


Gorzej jak w nocy się łapie żywce 4 cm i często trudno odróżnić i zdarza się, że są to ryby jeszcze pod ochroną. (2010/11/15 21:08)

bosman9090


oby wędkarze używali jej z głowąnie dla tępienia ryb (2010/11/16 18:04)

klemens1988


hehe mysle ze jak ktos posiada karte wedkarska i łowi to powinien odrózniac gatunki ryb<lol> a nie mylic je ze soba gdy maja 4 cm (2010/11/17 10:59)

u?ytkownik57785


No jak kolega z łatwością ichtiologa odróżnia 4-ro centymetrowy narybek każdego gatunku i to jeszcze na podrywce w nocy, to moje gratulacje :) (2010/11/17 11:22)

grzesiek35


Jestem ciekaw którego politruka szwagier produkuje podrywki.A z półki musi zejśc.Pozdrawiam. (2010/11/17 11:29)