Zaloguj się do konta

Podrywka siatka zabudowana czy nie?

utworzono: 2012/05/15 19:03
RAFtu

Witam. Moje pytanie brzmi jak się łapie na tą całą podrywkę? Czy jest ro skuteczne pozyskiwanie żywców. Jaką siatkę wybrać zabudowaną czy nie?
[2012-05-15 19:03]

JOPEK1971

Witam. Moje pytanie brzmi jak się łapie na tą całą podrywkę? Czy jest ro skuteczne pozyskiwanie żywców. Jaką siatkę wybrać zabudowaną czy nie? 

Jest takie coś jak zabudowana siatka?


[2012-05-15 19:15]

jurasek15

Jest tylko chyba niezbyt legalne.

http://193.23.48.133/podrywka-wyprzedaz-na-zywca-1mx1m-poleca-tanio-i2234898357.html
[2012-05-15 19:30]

kasznka23

podrywaka od jakichs 3 miesiecy jest legalna w polsce podczas połowow na zywca
[2012-05-15 19:37]

Stypa63

Jest tylko chyba niezbyt legalne.

http://193.23.48.133/podrywka-wyprzedaz-na-zywca-1mx1m-poleca-tanio-i2234898357.html



To nie jest podrywka tylko coś w rodzaju żaka. Może wygląda jak podrywka ale jest nielegalne.
[2012-05-15 19:43]

kasztelan15

podrywaka od jakichs 3 miesiecy jest legalna w polsce podczas połowow na zywca
podrywka w polsce jest legalna od końca 2010  roku lub 2012 niepamientam dokładnie
posiada wymiary 1x1metr  i służy do pozyskiwania żywca.

[2012-05-15 20:48]

altershepi

to jest żak... i jest nie legalny.. podrywka to tylko dno z tego żaka... Podrywka jest legalna ale można jej używać tylko w odległości bodajże 10m od zarzuconej wędki [2012-05-15 21:04]

wojtal

to jest żak... i jest nie legalny.. podrywka to tylko dno z tego żaka... Podrywka jest legalna ale można jej używać tylko w odległości bodajże 10m od zarzuconej wędki


Przeglądałem temat i chciałbym zapytać, z czego to owe 10m wynika?

[2012-05-15 21:13]

kasztelan15

może kolega łapie na wędkie i zarazem podrywko 10 metrów od wędki. [2012-05-15 21:23]

MrBOOO

Podrywka jest metodą od jakiegoś czasu legalną w Polsce, jednak tylko przy zachowaniu określonych zasad....A są one jasno określone w regulaminie..wystarczy wklepac w google....A co do podrywki..jest ona skuteczna...ale na raczej płytkiej wodzie (chyba ze masz mostek nad woda =) tylko wiesz..nie oczekuj ,że będziesz na nią wyciągał jakieś metrowe sumy...Jest to przyrząd słuzacy do pozyskiwania żywca jak nadmienili powyżej koledzy wędkarze...Jeśli chcesz zwiększyc efektywność połowu to zanęć dzień wczesniej w wypatrzonym miejscu....I zależy też jak do tego miejsca podejdziesz (nie płosz ryby =D)To wszystko/...kiedyś bawiłem sie tym przyrządem...Aha i to co ty masz na screenie nie jest całkiem podrywką..I jest nielegalneRegulamin pozwala na uzycie podrywek o wym. 1 m x 1 m Z tego co się orientuję...
Aha i oczka nie mogą byc mniejsze niż 0.5 cm...Z tymi informacjami >>>>>>>>> RUSZAJ!<<<< =D [2012-05-15 21:33]

altershepi


Przeglądałem temat i chciałbym zapytać, z czego to owe 10m wynika?




A wynika z przepisów kolego... żeby nie było że z samą podrywka hasasz tylko jako uzupełnienie by nałapać żywca... zamiast drugiej wędki... 




[2012-05-15 23:05]

z@mela

a mogłbys zacytowac konretny punkt regulaminu mówiący o podrywce zamiast II wędki i ze mozna jej uzywac w odleglosci 10m ??  bo zaciekawiła mnie Twoja odp
[2012-05-16 09:21]

Bernard51

Nie rozumiem czy to jest legal czy nie wymiar 1x1m i nie jest zastrzezone zabudowa lub nie wymiar oczka nie mniej jak 0,5cm taka jest podrywka dopuszczona przez RAPR świeto!!
[2012-05-16 10:47]

Bernard51

A wynika z przepisów kolego... żeby nie było że z samą podrywka hasasz tylko jako uzupełnienie by nałapać żywca... zamiast drugiej wędki...

Nie rób sobie zartów kolego, skad Ci sie to wzielo chyba nie jestes straznikiem SSR
i sam próbujesz tworzyc.......(cos)??
[2012-05-16 10:53]

89krzysztof

Nie rozumiem czy to jest legal czy nie wymiar 1x1m i nie jest zastrzezone zabudowa lub nie wymiar oczka nie mniej jak 0,5cm taka jest podrywka dopuszczona przez RAPR świeto!!

w RAPR jest napisane, że Podrywka wędkarska to ... - (zapis z rozporządzenia). 
Odnajdujesz owe rozporządzenie i już wiesz co to jest podrywka i jak ma wyglądać.  [2012-05-16 11:33]

lynx

Generalnie to jest tak /wyłącznie moje zdanie/.
Każdy chce mieć szybko żywca i w dowolnej ilości ale nie chce stać  z wędka nad bajorkiem. Przez wiele lat napatrzyłem się jak się traktuje żywce i muszę powiedzieć, że wielu kolegów ma wbudowane pojemniki w ziemię obłożone styropianem itp. Kiedys tez tak modziłem.
Widziałem rownież jak wygladają żywce trzymane w wiaderku przez całą zimę albo w starej nieczynnej zamrażarce. Jaki to wszystko ma sens? Żeby złowic drapieznika? Tu już nie mówię o tych biednych żywcach ale pomyślmy o sobie. Nie jestem specjalnie drażliwy ale tak na zdrowy chłopski rozum, dla złowienia jakiejs ryby robimy z siebie wyrachowanych sadystów.
Łowienie żywca na miejscu jest lepsze tylko należy go traktować jako wędkowanie Ktoś powie,że będzie miał zmarnowany dzień. To pokaż, że jesteś dobry i złów tego żywca na miejscu. Jak jadę na dłużej to wcześniej jadę na bajorko i połów żywca traktuję jak wędkowanie.
Wystarczy pomysleć, że obok ciebie ktoś tłucze podrywką i zabiera wiadro narybku. Tak widziałem to. I co zużyje to wiadro? wyrzuci.
Życia nie da się unormować przepisami lecz trzeba to czuć.
Miejcie litość, to nie hańba.
Pozdrawiam.
[2012-05-16 13:14]

Typowe, polskie podejście. Popdrywka t narzędzie rybackie, a do połowu amatorskiego dopuszcza się tylko podrywkę o bokach siatki 100 X 100 cm. W definicji nie ma ani słowa na temat budowy podrywki, nie jest określone czy może mieć boczki, czy nie, nie jest napisane, że nie może mieć zakrytej góry czy wszywanych "rękawków".

Ważna jest podstawa podrywki. to, co nazywamy "siatką" nie może przekraczać pola kwadratu o boku 1 metra i tyle.

Podsumowując: jeśli wezmę i naszyje na oryginalna siatkę 10 warstw innej siatki ( np. w celu wzmocnienia) to powierzchnia siatki dalej będzie miała 1 m kwadratowy a nie dziesięć metrów.

Wiem, że zaraz się pojawią eksperci od prawa zrzeszeni w służbach i będą oponować oraz mnie wyzywać, ale zanim to nastąpi, niech mi pokażą gdzie jest definicja podrywki mówiąca że musi ona być zbudowana w taki, a nie inny sposób.

Mogę użyć trójkątnej podrywki? A może nie mogę użyć podrywki okrągłej?

Chodzi panowie o metr kwadratowy poza który nie może wystawać siatka. Elementy inne niż siatka, czyli zaczepy i pręty mogą wystawać poza ten 1 metr, ale nie siatka. A czy będzie ona okrągła, czy trójkątna, czy będzie miała pionowe "burty" czy będzie miała wszyte rękawki, to już jest sprawa poza normami określonymi prawem i jeśli nie jest to zabronione, to jest dozwolone.

Temat wałkowany od początków wprowadzenia pozyskiwania przynęty na podrywkę i jak zawsze dojdzie tu do sprzeczek.

Ale jak co, to w sądzie każdy inteligentny człek wygra z tym nie do końca sprecyzowanym przepisem.

Kiedyś wysłałem do władców Allegro zawiadomienie, że ktoś rozprowadza sprzęt niezgodny z prawem ( rzekomo). Serwis nawet nie raczył mi odpowiedzieć na tę wiadomość.

Zatem panowie - z głową, z rozmysłem, a nie na pałę. 

A kto twierdzi inaczej, niech mi pokaże przepis stwierdzający, że podrywka nie może mieć boczków.

:) Myślenie ma kolosalną przyszłość.

[2012-05-16 13:37]

Nikt nie znalazł odpowiedniej definicji?! Wierzyć, nie wierzyć?  :) [2012-05-18 05:29]

Iras1975

Tak jak wyżej ktoś napisał 1x1m i oczka nie mniejsze niż 5mm.

Mnie też ciekawi te 10m od wędki?:) Chyba, że ktoś ma 10 sznurka i przywiązuje się do wędki.:))) Też bym dalej nie odchodził, żeby kija po ziemi nie targać.:)))

[2012-05-18 08:13]

ryukon1975

Generalnie to jest tak /wyłącznie moje zdanie/.
Każdy chce mieć szybko żywca i w dowolnej ilości ale nie chce stać  z wędka nad bajorkiem. Przez wiele lat napatrzyłem się jak się traktuje żywce i muszę powiedzieć, że wielu kolegów ma wbudowane pojemniki w ziemię obłożone styropianem itp. Kiedys tez tak modziłem.
Widziałem rownież jak wygladają żywce trzymane w wiaderku przez całą zimę albo w starej nieczynnej zamrażarce. Jaki to wszystko ma sens? Żeby złowic drapieznika? Tu już nie mówię o tych biednych żywcach ale pomyślmy o sobie. Nie jestem specjalnie drażliwy ale tak na zdrowy chłopski rozum, dla złowienia jakiejs ryby robimy z siebie wyrachowanych sadystów.
Łowienie żywca na miejscu jest lepsze tylko należy go traktować jako wędkowanie Ktoś powie,że będzie miał zmarnowany dzień. To pokaż, że jesteś dobry i złów tego żywca na miejscu. Jak jadę na dłużej to wcześniej jadę na bajorko i połów żywca traktuję jak wędkowanie.
Wystarczy pomysleć, że obok ciebie ktoś tłucze podrywką i zabiera wiadro narybku. Tak widziałem to. I co zużyje to wiadro? wyrzuci.
Życia nie da się unormować przepisami lecz trzeba to czuć.
Miejcie litość, to nie hańba.
Pozdrawiam.






To nie kłusownicy to tzw. "mięsiarze" czyli wędkarze którzy nie potrafią nic złowić.:)

Ja też długo łowie i widziałem kłusowników z podrywkami,oczko ich podrywek to ma z 5x5 cm bo kłusownik po narybek się nie schyli.Jego interesują ryby od 0,5 kg w górę.
Chyba że tylko u minie kłusownicy tacy ambitni.:)
[2012-05-18 10:51]

Iras1975


"To nie kłusownicy to tzw. "mięsiarze" czyli wędkarze którzy nie potrafią nic złowić.:)

Ja też długo łowie i widziałem kłusowników z podrywkami,oczko ich podrywek to ma z 5x5 cm bo kłusownik po narybek się nie schyli.Jego interesują ryby od 0,5 kg w górę.
Chyba że tylko u minie kłusownicy tacy ambitni.:)"

Podobno ci co polują na duże ryby mają jakieś kompleksy.;)

Może kłusole z podrywkami też?:)))

[2012-05-19 08:10]

ryukon1975


"To nie kłusownicy to tzw. "mięsiarze" czyli wędkarze którzy nie potrafią nic złowić.:)

Ja też długo łowie i widziałem kłusowników z podrywkami,oczko ich podrywek to ma z 5x5 cm bo kłusownik po narybek się nie schyli.Jego interesują ryby od 0,5 kg w górę.
Chyba że tylko u minie kłusownicy tacy ambitni.:)"

Podobno ci co polują na duże ryby mają jakieś kompleksy.;)

Może kłusole z podrywkami też?:)))






Chcą nadrobić "długość" wielkością ryb?:)))

Jejku,ja to dopiero muszę mieć kompleksy,chcę tylko duże i jeszcze większe.:)))
[2012-05-19 09:23]

Iras1975

Wielkie, większe i największe to ja chcę!;) I to jak najwięcej.:))) [2012-05-19 10:23]

ryukon1975

Kto ma większe kompleksy?

Myślę że wystarczy kompleksów dla nas obu,podzielimy się.:)))
[2012-05-19 10:32]

Iras1975

Może lepiej kupić sobie auto wypasione jakieś? Chyba sobie kupię, ale jak już nie będę mógł... jeździć romecikiem.:) [2012-05-19 10:39]

ryukon1975

Auto?
Muszę chwilę przemyśleć sprawę ale wymyślę coś by Cię przebić.:)

Zostanę najbardziej zakompleksionym pozerem tego stulecia.:)))
[2012-05-19 10:48]