Zaloguj się do konta

Podrywka czy taka jest legalna?

utworzono: 2012/02/05 20:46

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Mam pytanie do szanownych forumowiczów czy podrywka jak na zdjęciu jest legalna? Widziałem je i na allegro i w sklepach wędkarskich ale żaden sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o to czy jest zgodna z przepisami. Jest 1mx1m, są oczka 5mmx5mm. Tyle tylko, że ma boki z siatki w których są otwory przez które może rybka wpłynąć a w środku koszyczek na zanętę. Jedni twierdzą, że jest legalna inni że nie. Pytałem nawet w zarządzie koła i też nie byli pewni. Może ktoś wie? A może któryś ze strażników?


[2012-02-05 20:46]

89krzysztof

RAPR jak i ustawa nie mówią o tym dokładnie. Temat bardzo śliski. Dlatego wolałbym nie ryzykować i łapać na klasyczną podrywkę.  [2012-02-05 20:58]

rafal05


[2012-02-05 20:59]

mastifff

Z tej perspektywy nie wygląda na dozwolony wymiar 1x1 m. Moim fachowym okiem ma 1x1,5 m a dodam że znam się na tym najlepiej. [2012-02-05 21:15]

Diablo

Zajrzyj  tu:
http://pik.wroclaw.pl/Zastaw-wicierz-wod-niewodem-Ryboowstwo-d-w20434.html

to coś z pierwszego zdjęcia przypomina Ci coś? Moim zdaniem to z Twojego zdjęcia to nic innego jak sprzet kłusowniczy. Upodobniony do podrywki aby można było się wykręcić licząc na niewiedzę kontrolujących.
Powierzchnia siatki w podrywce ma mieć 1 metr kwadratowy. To coś ma siatkę z dołu, góry i po bokach łącznie pewnie ze 4 metry kwadratowe powierzchni siatki.
[2012-02-05 21:25]

jogi

Konstrukcja tego wynalazku jest podejrzana. Popieram mastiffa. Lepiej nie ryzykować. [2012-02-05 21:25]

jogi

Diablo też słusznie to ocenił. To jakiś diabelski wynalazek. [2012-02-05 21:30]

mastifff

Panowie, po co ryzykować jak nie trzeba tego robić. RAPR jest jeden a interpretacji SSR, PSR wiele....ryzyko nie popłaca.

[2012-02-05 21:33]

Podrywki z tzw. rantem są znane już od dawna.  Produkują je nawet firmy wędkarskie.  Jaxon np.

http://allegro.pl/podrywka-jaxon-prosta-oczko-6mm-na-zywca-i2053482313.html

Podrywka jako taka nie została opisana dokładnie jeśli chodzi o przepisy nas dotyczące, Mowa jest tylko o powierzchni i oczkach. Podrywka ta na zdjęciu kolegi ma wymiary 1m X 1m. Górna jej część jest otwarta. Nie jest to nic innego jak podrywka z rantem, a to, że ktoś wpadł na pomysł wszycia w boki rękawków a w dno kieszeni na zanętę, to tylko według mnie zwykły pomysł podniesienia skuteczności i nie dyskwalifikuje tej podrywki do użytku przy amatorskim połowie ryb. Podstawa ma wymiar zgodny z przepisami, siatka jest zgodna z przepisami, góra jest otwarta, więc to jest podrywka a nie narzędzie kłusownicze.

Ale ja się na tym nie znam najlepiej. 

[2012-02-05 21:45]

mastifff

A ja i owszem.

Jak widać boki ów podrywki nie są równej długości ( stąd poprzeczne wzmocnienie na środku ) zatem nie ma mowy by miała 1x1m.

A znam się....itd najlepiej

[2012-02-05 21:57]

Może nie doczytałem gdzieś dokładnie ale wydaje mi się, że nie było nic o powierzchni siatki tylko o długości boku który ma mieć 1mx1m. Jeżeli będę miał podrywkę w kształcie rombu to bok może mieć 1m a powierzchnia już niekoniecznie 1m kwadratowy;)
[2012-02-05 21:58]

Tam nie ma żadnego poprzecznego wzmocnienia kolego, tylko zdjęcie jest zrobione pod takim kątem, że ci sie w oczach nieco pomieniło. To zwykła, kwadratowa podrywka o boku 1x1 metr.

Jest to na allegro, możesz sobie zobaczyć fotki wykonane pod innym kątem.

[2012-02-05 22:02]

Jak będziesz miał podrywkę o boku 1x1 metr, to zawsze będzie ona kwadratem! Jaki znowu romb?! [2012-02-05 22:04]

cienki002

Kolego, tak się składa, że romb ma wszystkie boki równe ; ) [2012-02-05 22:08]

Tylko kwadrat o boku 1m ma 1m kwadratowy powierzchni... Romb o boku 1m im bardziej spłaszczony tym mniejszą ma powierzchnię.
[2012-02-05 22:09]

Jezus! Co to jest? Forum geometryczne? A kolego jak bedziesz miał ROMB podrywkę, to jaka będzie miała powierzchnię? ZAWSZE BĘDZIE MNIEJSZA OD KWADRATOWEJ, więc możesz mieć romb i prawa nie złamiesz! Kwadrat o boku 1x1 metr - czy to jest zbyt skomplikowane? Można spotkać zapisy brzmiące : " 1 METR KWADRATOWY.

Ja bym chciał zobaczyć jak byś łowił podrywką w kształcie rombu, o powierzchni jednego metra kwadratowego! Masz powiedziane, że podrywka ma mieć bok 1 metr na 1 metr, więc jak chcesz, to możesz sobie ją powyginać w romb, a wtedy życzę powodzenia.

Zadał gość pytanie czy taka podrywka jest legalna - ja twierdzę że tak, a jeśli sa wątpliwości, to proszę fotę wysłać policji, PSR-owi, niech się wypowiedzą. Dla mnie kryteria są jasne.

WIELKOŚĆ OCZEK I BOK PODRYWKI - reszta jest nieistotna.

[2012-02-05 22:15]

Diablo

Może nie doczytałem gdzieś dokładnie ale wydaje mi się, że nie było nic o powierzchni siatki tylko o długości boku który ma mieć 1mx1m. Jeżeli będę miał podrywkę w kształcie rombu to bok może mieć 1m a powierzchnia już niekoniecznie 1m kwadratowy;)

"Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 czerwca 2011r. zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie określiło podstawowe parametry podrywki wędkarskiej, tj. powierzchnia siatki podrywki służącej do pozyskiwania ryb na przynętę wynosi nie więcej niż 1 m x 1m, a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza niż 5 mm."
[2012-02-05 22:15]

 "powierzchnia siatki podrywki służącej do pozyskiwania ryb na przynętę wynosi nie więcej niż 1 m x 1m, a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza niż 5 mm."


WŁAŚNIE! Nie może wynosić więcej niż 1m x 1m - sprawa jest jasna. A jak ktos chce koniecznie mieć romb, to proszę bardzo, tylko wtedy zmniejszy się powierzchnia.

Podrywka może mieć nawet 0,5 x 0,5 metra i kto mi zabroni?!



[2012-02-05 22:18]

Diablo

Jezus! Co to jest? Forum geometryczne? A kolego jak bedziesz miał ROMB podrywkę, to jaka będzie miała powierzchnię? ZAWSZE BĘDZIE MNIEJSZA OD KWADRATOWEJ, więc możesz mieć romb i prawa nie złamiesz! Kwadrat o boku 1x1 metr - czy to jest zbyt skomplikowane? Można spotkać zapisy brzmiące : " 1 METR KWADRATOWY.

Ja bym chciał zobaczyć jak byś łowił podrywką w kształcie rombu, o powierzchni jednego metra kwadratowego! Masz powiedziane, że podrywka ma mieć bok 1 metr na 1 metr, więc jak chcesz, to możesz sobie ją powyginać w romb, a wtedy życzę powodzenia.

Zadał gość pytanie czy taka podrywka jest legalna - ja twierdzę że tak, a jeśli sa wątpliwości, to proszę fotę wysłać policji, PSR-owi, niech się wypowiedzą. Dla mnie kryteria są jasne.

WIELKOŚĆ OCZEK I BOK PODRYWKI - reszta jest nieistotna.


Moim zdaniem jest to narzędzie kłusownicze. Gdyż ma siatkę z dołu, góry i po bokach. Zbudowana jest z siatki o łącznej powierzchni na pewno większej niż 1 m2
[2012-02-05 22:22]

Tam nie  ma siatki z góry - nie ma. Góra jest otwarta,

Dobranoc.

[2012-02-05 22:24]

withanight88

Tam nie ma żadnego poprzecznego wzmocnienia kolego, tylko zdjęcie jest zrobione pod takim kątem, że ci sie w oczach nieco pomieniło. To zwykła, kwadratowa podrywka o boku 1x1 metr.

Jest to na allegro, możesz sobie zobaczyć fotki wykonane pod innym kątem.


Tego nie można chyba uznać za podrywkę.
[2012-02-05 22:26]

miszczunio

A jak "staw" będzie miał 0,8x0,8 ta taka mniejsza podrywka Ci się przyda bo taka metr na metr nie wejdzie :)
[2012-02-05 22:26]

withanight88

Tam nie  ma siatki z góry - nie ma. Góra jest otwarta,

Dobranoc.




Niestety zamknięta. [2012-02-05 22:27]

dandec nie unoś się... Istotnie zapytałem o to czy jest legalna czy nie. Twierdzisz, że jest i ja też tak myślę. Ustawodawca też zapewne myślał o tej dolnej części podrywki że ma mieć bok długości 1m. Diablo wyskoczył z metrem kwadratowym ale wg mnie się myli;) Chodzi mi głównie o to czy podrywka może mieć takie boki z siatki? Dyskusja rozgorzała ale na co te nerwy??
[2012-02-05 22:28]

Diablo

dandec nie unoś się... Istotnie zapytałem o to czy jest legalna czy nie. Twierdzisz, że jest i ja też tak myślę. Ustawodawca też zapewne myślał o tej dolnej części podrywki że ma mieć bok długości 1m. Diablo wyskoczył z metrem kwadratowym ale wg mnie się myli;) Chodzi mi głównie o to czy podrywka może mieć takie boki z siatki? Dyskusja rozgorzała ale na co te nerwy??

Według Ciebie myli się też cytowany minister rolnictwa ( bo to on z metrem kwadratowym wyskoczył w swoim rozporządzeniu)

"Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 czerwca 2011r. zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie określiło podstawowe parametry podrywki wędkarskiej, tj. powierzchnia siatki podrywki służącej do pozyskiwania ryb na przynętę wynosi nie więcej niż 1 m x 1m, a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza niż 5 mm."

1 m x 1 m = 1m2
Przedmiot o który pytasz zbudowany jest z co najmniej 3m2 siatki więc nie kwalifikuje się do bycia podrywką

Takie jest moje zdanie.
[2012-02-05 22:35]

withanight88

dandec nie unoś się... Istotnie zapytałem o to czy jest legalna czy nie. Twierdzisz, że jest i ja też tak myślę. Ustawodawca też zapewne myślał o tej dolnej części podrywki że ma mieć bok długości 1m. Diablo wyskoczył z metrem kwadratowym ale wg mnie się myli;) Chodzi mi głównie o to czy podrywka może mieć takie boki z siatki? Dyskusja rozgorzała ale na co te nerwy??

Według Ciebie myli się też cytowany minister rolnictwa ( bo to on z metrem kwadratowym wyskoczył w swoim rozporządzeniu)

"Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 czerwca 2011r. zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie określiło podstawowe parametry podrywki wędkarskiej, tj. powierzchnia siatki podrywki służącej do pozyskiwania ryb na przynętę wynosi nie więcej niż 1 m x 1m, a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza niż 5 mm."

1 m x 1 m = 1m2
Przedmiot o który pytasz zbudowany jest z co najmniej 3m2 siatki więc nie kwalifikuje się do bycia podrywką

Takie jest moje zdanie.


Ja również uważa, że za taką podrywkę możesz do Wesolowskiej trafić:)Wszystko jest określone, wszyscy wiedzą jak wygląda podrywka, Ta ze zdjęcie, nie dość że powierzchnie ma o wiele większą , to w dodatku jest zamknięta i ma otwory przez które ryba wplynie, ale niema juz szans wypłynąć.
Bardziej pzrypomina narzędzie kłusownicze, niż podrywkę. [2012-02-05 22:42]