Podrywka a regulamin RAPR

/ 2 odpowiedzi

  • konto usunięte

Na nie istniejącym już koncie zamieściłem nast. wpis :
"

"3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki 

wędkarskiej. Powierzchnia siatki podrywki 

wędkarskiej wynosi nie więcej niż 1 m x 1 m, 

a wielkość oczek sieci nie może być mniejsza 

niż 5 mm. "

Korzystając z niebagatelnego kompendium wiedzy przedmówców chciałbym zadać nast. pytania :

1. Czy złowiona podrywką przynęta [ w 100 % zgodnie z powyższym zapisem regulaminowym ] / np. lin 30 cm /  - może zostać po wędkowaniu przeze mnie zabrana w celach konsumpcyjnych ?

2. Czy pozyskane podrywką ryby mogą służyć tylko do połowów drapieżnika ? / np. na 3 cm narybek uklei z powodzeniem łowiłem wzdręgi , karpiki i brzany /

3.Czy słowo "miejsce" dotyczy punktu połowu ,czy odcinka na którym się łowi - raczej ciężko byłoby się przemieszczać za każdym razem z całym majdanem / niejednokrotnie ważącym ponad 30 kg / celem zarzucenia podrywki w innym obrębie niż własne stanowisko połowu 

4. Czy złowione podrywką ryby , które są przechowywane siatce , bądź sadzyku należy wpisywać do rejestru połowu ?

P.S.

Z góry dziękując za odpowiedź sugerowałbym Panom Ministrom / rolnictwa , środowiska / notorycznie akceptującym i zatwierdzających corocznie zmieniane przez Zarząd PZW buhomazy  na zamianę swojego stanowiska np. z Ministrą Muchą / może przynajmniej byłoby śmieszniej /

Pozdr.   " 

- oczywiście ten post odnosił się do wcześniejszych wpisów uczestników forum , dlatego  jest tak , a nie inaczej sformuowany - jednakże odpowiedzi na niego podających się za wybitnych znawców tematu osób   / m.in. JKarp / nie są dla mnie satysfakcjonujące.

W odpowiedziach na zadane przeze mnie pytania bardziej chciałem usłyszeć stronę merytoryczną odnoszącą się do aktualnych przepisów prawnych , niż indywidualne prywatne przemyślenia i wnioski poszczególnych korespondentów.

Do usłyszenia wkrótce ! 

Draq


Ja nie łowię na wodach pzw więc moja interpretacje przepisów jest następująca:

1. Łowisz przynętę tak, a nie ryby do zabrania więc jak wejdzie Ci lin 30cm to powinieneś go wypuścić, przecież na żywca go nie założysz. Łowienie ryb na podrywkę i zabieranie ich do domu to według mnie kłusownictwo. Podrywka tylko do łowienia żywców, a nie ryb na kolacje. Chociaż z drugiej strony kto Ci udowodni, że na podrywkę go złapałeś,a nie na wędkę, no chyba że masz przy sobie tylko wędki na żywca, to trochę dziwne skąd lin?

2.Żywiec to żywiec... ukleja wymiaru nie ma więc nie widzę przeciwwskazań żebyś miał nie łowić uklejek 3cm na przynętę. Tylko czy taka uklejka Ci przez oczka nie przeleci to nie wiem :) W końcu pozyskujesz je jako przynętę i nie masz pewności co Ci weźmie.

3. Na moje jest to punkt łowienia... Możesz przecież zostawić sprzęt i oddalić się powiedzmy 10m żeby złowić jakieś żywce bezpośrednio przed zarzuceniem zestawu.. nie widzę sensu w lataniu ze sprzętem ważącym 30kg :) Np na Twoim pomoście nie wchodzą żywce to idziesz na pomost obok(blisko) żeby sprawdzić czy tam nie ma.

4. Nie wiem, mnie nie obowiązuje rejestr więc sie nie wypowiadam.
(2012/09/08 20:56)

perwer


Ernest wiem że chcesz teorie prawną i interpretacje przepisów według portalowiczów--ale wybacz ,nie tak błahy temat.Można założyć podobny o przynetach naturalnych ,o zanętach  srentach i sto tematów w tematyce podlodowej.

Nie ma co kombinować i zakładać takich pytań ,bo idąc takim tokiem rozumowania i metodami możemy na marsa dolecieć.
Pisze jak byk że w celu pozyskiwania żywca jako przynęty i szukając podwójnego dna w postaci lina 30cm ,jest takie sobie.

Ernest tak szczerze to możesz wszystko ,bo raz że kto CI zabroni ? - pisze jaka jest rzeczywistość ,a dwa nikt w detektywa bawić sie nie będzie.
Łowione ryby wpisujesz do rejestru i przechowujesz tak ja RAPR pisze o przechowywaniu ryb i to jest jasno określone.
Co do odległości łowienia na podrywke - to nie jesteś w więzieniu i pod nadzorem .Nikt Ci kroków i metrów wyliczać nie będzie . Wiadomo że  pare  metrów od miejsca gdzie łowisz . (2012/09/08 21:17)