Podrobione Fishuntery Mikado?

/ 14 odpowiedzi
Witam!

Otuż mam pewien problem a raczej podejrzenia. Zamowilem w sklepie internetowym fisker.pl dość dużą ilość Fishunterow firmy Mikado. Otworzylem paczkę i juz odrazu gumy wydały się podejrzane. Niektore twardsze, niektore miękksze, na niktorych napis wyraźniejszy, na niektorych prawie nieczytelny, na niektorych gumach farbe można bylo zetrzeć palcem pocierając mocniej. Byl to moj pierwszy kontakt z gumami tej firmy dlatego pomyslalem, że chcąc zaoszczędzić kupiłem gumy tańsze zamiast Manns czy Relax i sam jestem sobie winny. Brakowało mi pare kolorów, ktore chcialem miec w swoim arsenale więc zamowilem gumy tej samej firmy ale na allegro. Dzis otwierając paczkę przekonałem się że moje podejrzenia były słuszne. Wszystkie gumy z allegro bardzo róznią się od tych z fisker.pl Są wszystkie bardzo dobrze wykonane, wszystkie są tak samo twarde, kolor jest pokryty dodatkowym lakierem lub warstwą ochronną, są starannie pomalowane, nie ma sladow po sklejaniu na srodku, wszystkie napisy są wyraźnie i czytelne( chodzi o te po bokach), ogonki wszystkie jednakowego kształtu.



ps. na zdj kolorem czerwonym są oznaczone gumy z allegro

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Też w tym samym sklepie się zaopatrywałem w te gumy. Co do tych gum to są produkowane w 2 rodzai miejskości gum. Jedne twardsze i trwalsze, inne miększe i słabsze. I w zależności od partii, na niektórych farba potrafiła schodzić.
Czy podróby, nie wiem identyczne w sklepie kupowałem kiedyś...

Wspomniałeś o allegro. Daj linka do nich. No i czy mają ten sam nr koloru?


(2014/06/03 19:02)

wiktor-galimski


Na allegro kupowałem u użytkownika o nazwie Czaja67, ma on w ofercie dość dużo rzeczy Mikado. Zobacz jaka różnica z przodu: (2014/06/03 19:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102837


Co do gum to wielokrotnie ich używałem i nie zauważałem na nich żadnych odprysków farby, a co do twardości to zawsze w jednym opakowaniu miałem gumy jednakowej miękkości. Coś może być z nimi nie tak, może wada fabryczna albo ktoś cie wykiwał. (2014/06/03 21:09)

wiktor-galimski


najprawdopodobniej to drugie.. wydaje mi się wada fabryczna może dotyczyć 2-3 gum z 70, ktore zamówiłem. Tutaj natomiast jest prawie na odwrot. Napisałem dziś e-maila do sprzedawcy ale narazie bez odpowiedzi. (2014/06/03 21:18)

u?ytkownik167078


z tymi zakupami przez internet to tak jest i nie zawsze na e-maila mozesz po dokonanym zakupie otrzymać odpowiedź (2014/06/03 21:24)

u?ytkownik102837


z tymi zakupami przez internet to tak jest i nie zawsze na e-maila mozesz po dokonanym zakupie otrzymać odpowiedź

No niestety w internecie oszustów nie brakuje, często wole dołożyć parę groszy i kupić coś w sklepie stacjonarnym, ale nie wszystko tam można znaleźć.W internecie znajduje się o wiele większa oferta przeróżnych produktów dlatego bywa że trzeba sięgnąć po ten sposób nabywania nowego sprzętu. (2014/06/03 22:20)

u?ytkownik128179


kupuje dość często na fisker.pl gumy były zawsze dobrej jakości,może jakieś zleżałe się trafiły,ale w sumie powinien sprawdzic przed wysyłką czy wszystko gra.Polecam bardzo te gumy bo są naprawdę łowne.W opadzie bardzo fajnie pracują niczym nie ustępują relax czy mann"s. (2014/06/03 22:30)

aldente


Najlepszym wyjściem byloby udać się do jakiegoś dużego sklepu wędkarskiego i porównać ścieralność farby na Twoich gumach i na tych oryginalnych ze sklepu. Natomiast na zdjęciach w katalogu Mikado 2013 wszystkie Fishuntery mają szew wzdłuż linii symetrii. (2014/06/04 13:00)

wiktor-galimski


co do scieralności farb to juz wypróbowalem, wziąlem te z allegro - lepsze i te z fisker.pl te pierwsze moge trzeć do woli i nic sie z nimi nie dzieje natomiast te z ze sklepu internetowego po przejechaniu palcem po grzbiecie (żółta guma, czarny grzbiet) farba poprostu się sciera. (2014/06/04 14:57)

u?ytkownik102837


co do scieralności farb to juz wypróbowalem, wziąlem te z allegro - lepsze i te z fisker.pl te pierwsze moge trzeć do woli i nic sie z nimi nie dzieje natomiast te z ze sklepu internetowego po przejechaniu palcem po grzbiecie (żółta guma, czarny grzbiet) farba poprostu się sciera.

Jak tak to wszystko jest już jasne, po prostu ktoś wcisną ci bubla, ja na twoim miejscu ścignoł bym sprzedawce (2014/06/04 18:52)

wiktor-galimski


Napisałem dziś e-maila do oficjalnego dystrybutora Mikado w polsce firmy Abramis. Dołączyłem zdjęcia do porównania gum z allegro i gum z fisker.pl Dzwonilem też dzis do Pana sprzedawcy, ktory nadal twierdzi że gumy są oryginalne, że kolory ktore zamówilem na allegro są inne od kolorów gum z fisker.pl dlatego też rożnią się jakością. Koszt gum czyli jakies 130 zł nie jest dla mnie jakąś ogromną sumą ale nie lubie jak ktoś mnie robi w konia. (2014/06/04 20:01)

u?ytkownik167078


tez kiedys kupiłem szajs więcej juz nie bede robił zakupów przez internet (2014/06/05 21:53)

ghostriderbmw


W tej sytuacji najprościej jest odesłać gumy do sklepu i poprosić o zwrot gotówki. Masz takie prawo kupując przez internet. Lepiej stracić 20 zł za przesyłkę niż 120 zł za wadliwe gumy. (2014/06/05 21:59)