Podpórki ze świeżych drzew

/ 57 odpowiedzi
ryukon1975

Ale jak ruszy ileś set wędkarzy ...

Nie wiem czy ty rozumiesz o czym ja piszę. Czy ich będzie dwóch czy dwa tysiące nieważne. Jesienią każdego roku i tak brzegi czyści nadleśnictwo i tnie wszystko. Na kilometrach brzegu nie zostaje najmniejszy patyk, zostawiają tylko duże drzewa a czasem i je wytną jak dowodzący tam stwierdzi że są "złe". Ogranicza tą wycinkę tylko brak środków czyli pieniędzy. Wklejałem tu takie zdjęcia, teraz nie chce się mi ich szukać bo to by potrwało.

(2014/02/05 07:43)

JKarp

Rozumiem o czym piszesz tylko, że jak znam życie wędkarze jakby ruszyli w teren cięliby nie tylko jakieś krzaki ale co rośnie nad wodą.Poza tym nawet nie pomyślałem o jakimś sztucznym zbiorniku typu komercja, gdzie rzeczywiście często nie ma co uciąć ( a nawet jeśli jest to spróbuj uciąć )  ale o wodzie nie stworzonej ręką człowieka. Wystarczy przejść brzegiem choćby takiej Rokoli żeby zobaczyć czy wędkarzy interesuje podpórka z krzaczka czy podpórka z dużego drzewa. To samo nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Praktycznie nad każdą wodą to widać a nawet przy drogach dojazdowych nad wodę.
JK (2014/02/05 07:59)

ryukon1975

Tu się zgadzam całkowicie. Tak samo jest u mnie. Wystarczy pojechać na rzekę w miejsce gdzie jest dobry dojazd czyli jakaś droga. Pierwsze co się rzuca w oczy to "wędkarze" zniszczone drzewa, opakowania po zanętach, puszki po piwie i totalny syf. W takich miejscach przewija się wiele osób a wśród nich jakiś procent to ludzie którym nie powinno się sprzedawać zezwoleń. (2014/02/05 08:07)

krisbeer

Jest jeziorko - może pomieści 150 wędkarzy. Każdy z nich nie ma podpórek ze sklepu. Idą więc wyciąć minimum 300 podpórek a może się zdarzyć, że i 600 wytną ( po dwie na wędkę ). Oczywiście śladu nie ma he he, że wycięli ...
Nad Zegrzem może być jednorazowo myślę z 10 000 wędkarzy - wycinają 40 000 podpórek. Oczywiście śladu, że wycięli nie ma ...
Niedługo weekend majowy - około 300 000 wędkarzy wytnie 1 200 000 podpórek bez szkody dla środowiska...

Olin jak chcesz błysnąć nie mów o podach z grafitu bo to lipa - one są za lekkie o ile takie są.
Mów o podach z kwasówki np Maccanica Vadese http://carpshop.pl/meccanica-vadese-nick95-revolution-czarny-camou-na-wedziska-p-5741.html
Krzysiu zapewniam Cię, że podpórki z porządnej kwasówki nie zegną się, nie złamią i nic się nie wsunie ;-)http://carpshop.pl/meccanica-vadese-nick-etto-150cm-podproka-buzzbarem-stabilizatorami-srebrna-150cm-p-5840.html
No ten szczupak jakiś drętwy rzeczywiście - odcinek 4 około 20 minuta.JK

Mnie i moich 2 towarzyszy nie licz, my mamy kupione podpórki.

(2014/02/05 10:27)

JKarp

Super :-)To jest nas razem czterech.JK (2014/02/05 11:27)

Olin Gutowski

Kwasówka na podpórki, zgłębię ten temat. dzięki.
Zegrze to niestety ciężkawe zagadnienie, zwłaszcza jego notoryczne przegrodzenie siecią... ale to zupełnie inna rozmowa.

Apropos szczupaka - nie wiecie jak drętwy potrafi być zawodowy aktor już po 10 powtórzeniu ujęcia. A co dopiero taki naturszczyk jak ryba z wody. Oglądajcie kolejne odcinki. Wszystko idzie tam już 100 razy sprawniej. 

pozdrowienie (2014/02/05 12:00)

matip52

Super :-)To jest nas razem czterech.JK

Pięciu :D Ja też mam :) (2014/03/06 15:21)