Podpórki na suma i dużego leszcza

/ 16 odpowiedzi / 3 zdjęć

Hej, właśnie odebralem podpórka z galwanizacji.

Wymiary: długość całkowita -650mm, grubiść kółka - 7mm, średnica kółka na dolnik - 37mm, kątownik - 30mmx30mm/3mm grubość, sztyca do wbicia liczona od podkładki - 350mm, waga 1kg.

Prosze o opinie doświadczonych feederowiczów, czy na leszcza i średniego suma(ok.30kg) podpórki dadzą rade?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jakub Woś

Na leszcza ok. Suma będziesz musiał pilnować z bliska. 30kg to potrafi nieźle szarpnąć przy braniu.

(2016/03/01 18:24)

Jędrula

Podpórki na suma i leszcza pod feedera ? Do tego na suma okolo 30 kg ? Podpórki nie są na suma albo leszcza ,tylko na wędkę :)

(2016/03/01 18:41)

użytkownik65213

Ciężko taki dolnik podpórki będziesz miał wbić w rzeczną linnię brzegową.

(2016/03/01 18:46)

Jack14

Raczej "śledzie" do namiotu (może skala zdjęcia za mała)?

Na suma to jest dużo za mało.

(2016/03/01 19:07)

notaki

Raczej "śledzie" do namiotu (może skala zdjęcia za mała)?

Czy szanowny Kolega na problemy z czytaniem ?

W poscie zalozycielskim wyraźnie podane sa wszelkie wymiary podpórek

A co do meritum... o leszczu nie rozmawiajmy bo na niego i witka brzozowa wystarczy.

Co do suma... te 35 cm do wbicia... hmmmm... w gęstym gruncie będzie OK, w piachu może ( w moim odczuciu ) przewrócić podpórkę.

Oczywiscie możesz wlaczyć wolny bieg  ( czy popuścić hamulec główny) wyregulowany tak, by kolowrotek oddawał zyłke zanim podporka zacznie się przewracać.

P.S. w samej idei tak skonstruowanej podporki tkwi blad. Wspawaleś uchwyty do kątownika tak, by mozno trzymaly się katownika ( i dobrze wyglądaly, ale zwroc uwagę, ze przy takiej konstrukcji  branie spowoduje , ze podporka będzie dzialała jak lemiesz rozcinając grunt.  :-)

(2016/03/01 19:18)

Jack14

No właśnie "zacznie się przewracać" może łamać .

Przepraszam nie było tematu (sorki).

(2016/03/01 19:27)

miecz-gaz

Mi odpowiadają takie podpurki w pion.Sam tak stawiam wędki na lichych podpureczkach chwieją sie jak osika na wietrze.Ładnie wykonane.Jesli chodzi o to że mogą wędki popłynąć z rybą to bzdury więkrzej nie słyszałem. Siadając na zasiadce kto zostawia kolowrotki na sztywnym hamulcu  zawze zostawia się luz. Za podpurki 5 *****.

(2016/03/01 20:13)

Jędrula

Mietek , brachu ! Podpórki :)

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/pakiety_biurowe/OpenOffice.html

(2016/03/01 20:19)

easydrew

wstaw jeszcze pomiędzy uchwytami rurke wspawaną prostopadle do kątownika w to włóż miejszą rurkę lub pręt i zagnij w literę U dospawaj dwie stópki na końce i bajera.. i wbijasz stojak rurki ustawiasz w kącie do kontownika i masz ala podstawe tripoda 

(2016/03/01 20:30)

fishark

Ok, dzięki za rady, z wbiciem nie będzie problemu, gdyż tam co łowie brzeg jest piaszczysto gliniasty, kamieni jest mało, jak jest za twardo to wbijam bliżej linii rzeki, jak za miękko wyżej etc, hamulec w kołowrotku zawsze mam nie do końca dokręcony tak aby lekko popuszczał, zamierzam wędki zostawiać na noc na podpórkach z dzwoneczkami na szczytówkach (sen mam lekki) dlatego te pytanie, myślę że dadzą rade, jak nie to linka i do drzewa,

dzięki, pozdr wszystkim!

(2016/03/01 21:36)

Jakub Woś

Podpórki na suma i leszcza pod feedera ? Do tego na suma okolo 30 kg ? Podpórki nie są na suma albo leszcza ,tylko na wędkę :)

Jędrula feeder to metoda a nie kij :) Przy sumie 30kg każda szczytówka będzie drgająca :)

(2016/03/01 23:18)

fishark

Dzięki za konkretne opinie, dałem trójkąt, w dolniku do wbicia, teraz są nie do przewrócenia, do wypróbowania niedługo, wkrótce sezon ;) (2016/03/24 20:34)