Podpórki do feedera-jaka wysokość?

/ 28 odpowiedzi / 4 zdjęć
jakie podpórki do fedeera głównie chodzi mi o ich wysokość    ...... takie by wytrzymały branie silnej ryby np. brzany czy dużego okonia 
u?ytkownik26223


toka .firmy jakson za 24 złdo tego głowica takaza 18 złlub takaza 12,50lub takaza 11,60 (2014/01/21 20:13)

marciin 2424


I to się nazywa wyczerpująca odpowiedz (: (2014/01/21 20:35)

Przemo-77


Ja z powodzeniem używam podpórek elektrostatyk (chyba identyczne jak na zdjęciu powyżej) z wkręcanym w ziemię końcem. Natomiast do oparcia wędziska zdecydowanie polecam głowicę wkręcaną z uniwersalnym gwintem z literą V po środku. Mam używam i zdają egzamin wyśmienicie. (2014/01/21 20:52)

nata


Ja stosuje zwykłe najzwyklejsze podpórki w ilości 2 szt na wędke i też z powodzeniemdają radę. Na nockę dokręcam elektroniczny sygnalizator na wypadek jak by misię drzemka trafiła. (2014/01/21 21:20)

notaki


Istotne funkcje :
- stabilność . Przy braniu pracować ma wedka a nie podpórka , bowiem  uginanie się podpórki spowoduje znacznie mniejszą widoczność  brań, szcególnie przy wietrze.
- łatwość zacięcia w okreslonym kierunku. Klasyczna ( i najtańsza ) podpórka  na wysokie  ramiona uniemożliwiajace szybkie zacięcie " w bok".
Jarek11 zaproponował - moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. (2014/01/21 22:01)

ryukon1975


Istotne funkcje :
- stabilność . Przy braniu pracować ma wedka a nie podpórka , bowiem  uginanie się podpórki spowoduje znacznie mniejszą widoczność  brań, szcególnie przy wietrze.
- łatwość zacięcia w okreslonym kierunku. Klasyczna ( i najtańsza ) podpórka  na wysokie  ramiona uniemożliwiajace szybkie zacięcie " w bok".
Jarek11 zaproponował - moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie.






Dodałbym do tego że uniwersalna podpórka musi mieć jeszcze odpowiednią długość tak aby po wbiciu jej w ziemię była możliwość regulacji wysokości od 0,5 m do nawet 1,3-1,4 m. Czyli jej całkowita długość to minimum 1,5 m.

(2014/01/22 07:24)

yahu72


Witam
Na rzekę używam takich , zrobionych z tego co "się przyda" znalezionych w piwnicy
Pozdrawiam  (2014/01/25 19:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

notaki


Szanowni Panowie :-)
Trzy ostatnie posty.. pierwsza propozycja.. bardzo dobra, ale wyłącznie na rzeki. Wyklucza praktycznie zacięcie " w bok " typowe dla jezior.
Kolejne dwie podpórki... niestety nie sa najlepsze. Cała , ale to cała wedka jest nie podparta, w związku z tym  zwyczajnie się huśta. Jesli wieje - sygnalizacja brań jest iluzoryczna. (2014/01/25 22:27)

yahu72


Zapewniam Cię , że brania ok. 1kg leszcza czy tym bardziej brzany nie przegapisz.
Pozdrawiam
p.s. Wiatr ma to do siebie że działa również na żyłkę tak więc niewiele zmieni stabilna podpórka. (2014/01/25 22:51)

ryukon1975


Ja stosuję takie .





Dla mnie jak i dla wielu łowisk słaby pomysł. Stanowczo wolę dwie niezależne jedna od drugiej których ustawienie mogę w dowolny sposób konfigurować na potrzeby danej miejscówki.

(2014/02/07 09:42)

Bernard51


To wszystko zależy od warunków nad rzeką podpórka świetna rzecz, ale jak masz skały to pewnie żadna którą polecacie nie przyda się, wtenczas trzeba sobie radzić jakoś i z samych skał zrobić podpórkę, dwie skały pionowo i jedna na wierzchu poziomo a czwartą koniec wędki trzeba przyblokować. Nie raz i na takim łowisku trzeba poćwiczyć aby rybkę dorwać, ale też są warunki że można skorzystać z podpórek i tu zależy jak daleko mamy do wody i jak wysoko jest brzeg od lustra wody i tu trzeba zastosować takie podpórki aby mieć z nich pożytek, jeżeli mam wędki prawie na poziomie lustra wody to na pewno trzeba ją ustawić prawie pionowo, natomiast jak z wysokiego brzegu przykładowo 3-5m to mogę sobie pozwolić na prawie poziome ustawienie wędki i 3/4wystawione za obrys brzegu. Na pewno takie jak yahu72 na  zdjęciu prezentuje spawane.
Używam podobnych lecz na trzech nogach składanych z blokadą tych nóg ( własny wyrób) jedna z przodu wyższa i dwie z tyłu niższe, a także wlasne z rurki pcw do tego płaskownik ostra końcówka do wbicia w podłoże ( coś na wzór tych za dyche) ale to już prze lustrze wody, a jak jest wiatr to podpieram wędkę dodatkowo zwykłą podpórką.  Nie wiem czemu ale tak jakoś wypraktykowałem i tak mi się najlepiej łowi, a każdy może mieć inne zdanie ważne żeby wyniki były dobre.
(2014/02/07 11:36)

Lukasz1988


Ja również na rzekę używam podpórek domowej roboty jak kolega yahu72. Są trwałe i przy mocnym braniu wędka nie przewróci się jak przy podpórkach sklepowych. Takich ze sklepu używam na jeziorze. (2014/02/07 11:57)

hunterpale


Korzysta ktoś z podpórek york? Może ktoś wie gdzie można kupić coś na wzór górnej części ale wkręcaną? (2014/05/27 09:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik65213


Ja używam tych podpórek właśnie do feedera. Posiadam dwa rozmiary i jestem z nich mega zadowolony. (2014/05/27 09:43)

hunterpale


Łowisz z nimi na rzece? Nie ma problemu z wystarczającym ustawieniem wędki ku górze? Tak aby wędka nie przesuwała się w dół aby nie opierać się na kołowrotku. (2014/05/27 10:02)

u?ytkownik65213


Łowię nimi na Wisełce. Do feedera są idealne. Regulacja kąta jest duża także nie ma problemu ustawienia kija nawet w pozycji pionowej.  (2014/05/27 10:13)

hunterpale


Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Kupuję! ;D (2014/05/27 10:20)

koltunio


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=JaxonBlackArrowCarp a co sądzicie o czymś takim ??? 
(2014/06/02 11:44)

koltunio


http://allegro.pl/profesonalny-rod-pod-mega-wyprzedaz-i4271192872.html a co sądzicie o czymś takim ??? 
(2014/06/02 11:45)

notaki


Mam jedną zasadę.. jesli w  tytule aukcji na alledrogo widzę słowo "profesjonalny" to omijam tą aukcję z daleka, bowiem na bank sprzedają szajs.

Pomijając już jakość ( profesjonalny rodpod kosztuje blizej 1000 niż 500 zł ;-) ), to takie ustrojstwo nie nadaje sie do feedera ( kształt głowic nie pozwala na cięcie w bok, a wyłacznie do góry )
Powiem tak... to Twoje pieniądze, ale za połowę tej kwoty kupisz cztery solidne podpórki, dzięki ktorym na bank lepiej dostosujesz się do warunków na brzegu.

Przynajmniej ja tak bym zrobił :-) (2014/06/02 18:28)

hebad


Na początek witam wszystkich forumowiczów. Poczytałem iii..., a może coś takiego? zapewnia wszystkie Wasze wymagania i jeszcze coś na dokładkę www.uchwytywedkarskie.pl (2014/06/06 21:11)

notaki


kilka słów w materii cen ? (2014/06/06 21:30)

hebad


Konkurencyjna do tri podów wykonanych z tej jakości materiałów, choć funkcje nieporównywalne. (2014/06/07 10:48)