PODPÓRKA DO MONTAŻU NA POMOŚCIE Z IMADŁEM LUB INNY

/ 25 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam .  Szukam uniwersalnej podpórki do łowienia z pomostu , na której mógłbym ustawić zarówno zestaw gruntowy ( z kołowrotkiem z wolnym biegiem ) jak i zwykle spławikówki . Czy ktoś ma jakiś pomysł na wykonanie takiej podpórki lub wie gdzie można kupić podpórki z imadłem do mocowania na pomoście ?Czy istnieją imadła umożliwiające montaż na pomoście - zwykłych podpórek ??? Pozdrawiam .
piter4


Witam.Takim urządzeniem które spełnia te wymogi jest ścisk stolarski który można kupić w Castoramie lub OBI.Zastosowanie jego może być na pomostach jak i na łodziach,kwestia tylko konstrukcji takiej podpórki.Ta część w której mocowana jest wędka musi być przekręcana ponieważ mocowanie do pomostu będzie w innej pozycji niż do łodzi.W przypadku pomostu podpórka mocowana będzie pionowo,a w łódce do burty poziomo.Myślę że ten opis pomoże Ci w swoim zakresie zrobić taką podpórkę. (2010/04/11 17:02)

u?ytkownik695


Taki wszechstronnie doświadczony jak Norbiko , który krytykując pisownię innych - sam pisze słowo papież per "papierz " zaś na swojej wspaniale odmalowanej stronie internetowej w dobitny i jaskrawy sposób ubliża osobom chorym psychicznie .... Powinien się Pan naprawdę wstydzić . (2010/04/12 10:00)

pisaq


Zaczyna się, "jak za starych dobrych czasów". Nie powiem, brakowało mi tego.
Kol. Zrakdęw, a nie myślałeś o podstawowym tripodzie? Chyba zda egzamin. (2010/04/12 11:41)

u?ytkownik695


Dzięki za wpis KOL PISAQ . Nie zwracaj uwagi na powyższą wypowiedź . Wiedź że to tylko zwykłe wędkarskie potyczki , które nikomu nie są wstanie wyrządzić krzywdy . Myślałem o stojaku Kongera lecz dowiedziawszy się o jego niezbyt stabilnej konstrukcji zrezygnowałem z jego kupna . Pozdrawiam. (2010/04/12 12:25)

pisaq


Widziałem coś takiego, ale teraz nie pamiętam czy to był Jaxon czy Konger.
Wyglądało to to jak druciany tri-pod, strach pomyśleć jak zachowywałoby się to gdyby położyć na tym wędki :s Cena nie była jakaś strasznie wysoka, ale moim zdaniem istnieją lepsze sposoby na wydanie 100zł :)
Ostatnio na jednym z pomostów znalazłem coś ciekawego. Były to dwie blachy wbudowane w "podłogę" pomostu, w nich znajdowały się nagwintowane dziury, prawdopodobnie do montażu podpórek.
Sam zastanawiam się nad kupnem jakiegoś rozsądnego tri-poda, właśnie z myślą o takich miejscówkach. Nie zawsze mamy możliwość wbicia podpórki w ziemie (gdy łowimy na kamieniach czy betonie) czy też wbicia jej w dno pod pomostem (gdy pomost stoi na głębokiej wodzie).
W tym przypadku stojan może okazać się przydatny.
Z drugiej strony, jak myślę o taszczeniu tego wszystkiego na łowisko to już mam zakwasy :)
Wolę minimalistycznie - spinning w łapie, dokumenty i akcesoria w kamizelce, pudełeczko przynęt w kieszeni, woda mineralna i wio! :) (2010/04/12 12:40)

Norbert Stolarczyk


Zobacz sobie to, być może spełni twoje oczekiwania jednak z powodu użycia materiałów z górnej półki cena nie jest niska. Moim zdaniem mógłby producent rozpocząć produkcję również z tańszych materiałów jednak należy się wtedy liczyć z krótszą żywotnością urządzenia

Statyw Firmy "TERA" (2010/04/12 14:21)

Waldi Fish


Kilka dni temu, gdy byłem w hipermarkecie "Liedl" widziałem taki składany tripod na 4 wędki w cenie 39 zł. Zastanawiałem się czy nie kupić, ale na tych łowiskach na których z reguły łowię wystarczają zwykłe podpórki na które wkręcam przeważnie sygnalizatory dźwiękowe. Pozdrawiam! (2010/04/12 18:40)

u?ytkownik695


Norbiko - dzięki za poradę . Wiele czytałem o uchwytach Tera .Są one jednak bardzo drogie dlatego też będę szukał alternatywnych rozwiązań . Myślałem też nad ściskiem stolarskim którego podstawową wadą jest żeliwna konstrukcja i waga . Znalazłem na stronie "Lake Fishing - wzmiankę o imadłach do podpórek . Niestety okazuje się że znalezienie takiego przyboru - w asortymencie licznych sklepów internetowych i producentów sprzętu - jest sztuką niemalże nieosiągalną . Obecnie dostępne na rynku są specjalne podpórki sygnowane marka Jaxon - przeznaczone do łowienia z łodzi i pomostu . (2010/04/12 22:49)

u?ytkownik695


Serdeczne dzięki za porady i sugestie . Będę kombinować . (2010/04/12 22:52)

withanight88


chodzi o jeden konkretny pomost ? (2010/04/12 23:08)

LAUR


witaj zrakdęw

nie wiem czy widziałeś cos takiego

http://www.naryby.com.pl/?productId=1195&idCat=143 (2010/04/13 07:11)

withanight88


myslalem ze masz na mysli konkretny jeden pomost, jednak nie . Mialem koncepcje zeby na kwadrat z grubszej blachy przyspawac nakretke np 10 nawiercic dwa otwory "na krzyz" i to przykrecic na stale do pomostu. Druga czescia byla by rurka srednica zblizona do srednicy podporki i wspawana w nia sruba rowniez 10 . "Stopke przykrecasz na stale do pomostu , rurke z gwintem zabierasz do domu . - chodzi o bezpieczenstwo zeby nikt palcy u nóg nie połamal o wystający :kikut:)   . Moj pomysł moze byc dobry rowniez jezeli chcesz łowic na kilku pomostach . wykonanie podobne tylko rurke bezposrednio wspawac na blaszke , dwa otwoty na krzyz i małe wkrety do drewna 3.5 *10 lub 15 min. Jedynym minusem moze byc to , ze musisz zabierac ze soba srubokret krzyzakowy na ryby (lepsze to niz 2 butelki) i kilka wkretów co gabarytowo i tak jest kilka razy mniejsze od butelek. Przed lowieniem przykrecasz sobie do pomostu , zajmie to ok minuty przy takiej dlugosci wkretów i cieszysz sie zyciem :) (2010/04/13 19:45)

u?ytkownik695


Witam . Bardzo dobra koncepcja Kolego . Wprawdzie myślałem już nad takim urządzeniem ale pomysł i praktyczne podejście do tematu - niewątpliwie  to właśnie Tobie należy  się aplauz .Udało Ci się bowiem  poskładać wszystko do kupy i doradzić wielu kolegom borykającym się z problemem ustawiania wędzisk na pomoście .  Co się tyczy zamiany słów w czyn  czyli wykonania takiego narzędzia - to raczej nie powinienem mieć problemów ze zdobyciem i wykonawstwem ponieważ pracuję w firmie produkującej ... konstrukcje stalowe . Dzisiaj podczas pracy wpadłem też na pomysł wykorzystania niewielkich ścisków stolarskich firmy Coval . W ramieniu takiego ścisku wywierciłbym otwór , za pomocą śruby zamontował objemkę do której wkładałbym zwykłą podpórkę i kontrował śrubą .Dzięki i pozdrawiam . (2010/04/13 23:14)

withanight88


ze sciskiem tez mialem koncepcje:) (2010/04/14 19:31)

wiechu1603


Witam.

Ja podpórki na pomost zrobiłem sam i naprawdę nie trzeba dużego wkładu aby to zrobić, jedyna wada tych podpórek jast taka że pomost musi być zrobiony z desek i tak aby szczeliny między deskami były niewielkie.

Jakby cię to interesowało to daj znać, napiszę ci o co chodzi i wstawię jakieś fotki pomocnicze.

Pozdro.

(2010/04/15 00:06)

wiechu1603


Hej. Jeżeli chodzi o te podpórki to jeśli możesz poczekać kilka dni to opiszę te podpórki i wstawię jakieś fotki, może jeszcze komuś się to przyda.

Pozdro.

(2010/04/15 01:13)

u?ytkownik695


Witam . Serdecznie dzięki . Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania tego dość pospolitego problemu .Pisz śmiało .  Pozdrawiam . (2010/04/15 09:56)

wiechu1603


Hej.

Opis podpórki razem ze zdjęciami jest już u mnie na blogu. Sprawdź i daj znać czy Ci się przyda.

Pozdro. Wiechu.

(2010/04/15 16:13)

u?ytkownik695


Witam Kolego . Twój pomysł jest bardzo ciekawy a w dodatku odznacza się prostotą wykonania tak ważną w dobie niewielkiej ilości wolnego czasu i permanentnego wręcz  zabiegania . Jestem pewien że Twój wynalazek spotkał się  z aprobatą wielu wędkarzy borykających się z niedostatkiem podpórek służących do ustawienia wędzisk na pomoście .Z całą stanowczością , za pomysł , inwencję , chęć pomocy innym łowiącym - daję 5 . (2010/04/17 18:06)