Zaloguj się do konta

Podpórka do feedera

utworzono: 2017/07/23 01:49
greatstormhero

Witam. Czy podpórka gruntowa \"delfinek\" kongera lub innej firmy to dobry pomysł na feedera? Na myśli mam tą tubkę o średnicy 4cm na jakimś pręcie z regulacją nachylenia. Feedera będę stawiał w \"pionie\", bo łowić będę nad Wisłą, wybrane wędzisko pozwoli mi na wyrzut do 200g. Proszę o komentarze na temat, wszelkie propozycje z podpórkami \"widełkami\" oleję. Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli w złą kat. wstawiłem posta - przep [2017-07-23 01:49]

fishark

Podpórka o której piszesz może być, ale ja bym w tym wędki na noc nie zostawiał. Najlepsze są takie które wykonasz sam, tego nie ma w sklepie. Ja mam takie jak niżej na zdjęciu i dają radę, nawet sum ich nie wyłożył. [2017-07-23 10:17]

greatstormhero

Łowię z podobnym, ale przez takie spóźniam się z zacięciami lub zacinam za wcześnie. Najpierw muszę wyjąć wędkę a potem dopiero zacinać.
Zdjęcie tej podpórki załączyłem.
Co do tej tubki to czy ryba mi nie wyrwie wędki z tego? Szkoda by było jakąkolwiek stracić, ponieważ zakupiłbym takie 2 podpóreczki i zacinać łatwiej by było.
A może z tych metalowych pozbędę się połowy koła u góry? [2017-07-23 10:43]

greatstormhero

A tak wygląda ta, nad którą się zastanawiam: [2017-07-23 10:48]

fishark

Łowię z podobnym, ale przez takie spóźniam się z zacięciami lub zacinam za wcześnie. Najpierw muszę wyjąć wędkę a potem dopiero zacinać.
Zdjęcie tej podpórki załączyłem.
Co do tej tubki to czy ryba mi nie wyrwie wędki z tego? Szkoda by było jakąkolwiek stracić, ponieważ zakupiłbym takie 2 podpóreczki i zacinać łatwiej by było.
A może z tych metalowych pozbędę się połowy koła u góry?

Z metalowych wytnij kawałek kółeczka i będzie ok, połowe to może za dużo bo jak będzie mocny wiatr to może wędka wypaść. Zobacz u mnie w tych z kątownika brakuje kawałek kółeczka, zacinam szybko bez problemu. Co do plastikowej tubki rybka do 5 kg nie powinna wyrwać wędki, zależy też jak masz ustawiony hamulec. Znajomy na takiej podpórce stracił wędkę, ale dodam że nie pilnował jej bo w nocy spał, prawdopodobnie mógł być to sum lub wielka kępa ziela. [2017-07-23 10:52]

greatstormhero

Do feederka zakupię prawdopodobnie kołowrotek z wolnym biegiem, więc raczej nie będzie problemu co do ustawień hamulca i w przypadku brania większa eyba będzie ciągnąć plecionkę a nie wędkę. Jednak to są tylko moje przemyślenia, bo doświadczenia z takim kołowrotkiem i dużą rybą nie miałem (bo 35cm certa z Wisły to dla takich maszynek nic).
Mam 2 pręty więc mogę jeden rzadko używany poświęcić i jakoś ten kawałek wywalę.
A te podpóreczki z kątownika super są. [2017-07-23 11:52]

erykom

Fishark dobry patent z tymi podpórkami:) Ale jak sucha i twarda ziemia to młotkiem wbijasz te podpórki?:) [2017-07-23 12:23]

fishark

Fakt, jak sucha czy kamienista ziemia to jest mały problem, przez kawałek deski aby nie uszkodzić wbijam młotkiem czy kamieniem, ale tam co przeważnie wędkuje nie mam problemu z wbiciem. Wbijam raz a wędkuje niekiedy 3 doby.  [2017-07-23 22:17]

erykom

Skorzystam z Twojego pomyslu tylko dorobie śrubę żeby swingera podwiesic😉 [2017-07-24 07:28]

Randal

[2017-07-24 17:24]

Randal

[2017-07-24 17:25]

Randal

Trzy powyższe podpórki są do federów i pikerów. [2017-07-24 17:26]

fishark

Trzy powyższe podpórki są do federów i pikerów.

Owszem są to podpórki do feederów i pikerów na jezioro lub na rzekę o małym  uciągu. Na takiej podpórce nie zostawia się wędki na nockę kiedy idzie się w kimono. [2017-07-24 22:35]

Randal

Wogule nie zostawia się więki na podpórce i idzie w kimono,  takie jest prawo,
,,III. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW,. . 
\4. W czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich użytkownika,,.  [2017-07-25 19:27]

fishark

Nie wiem jak inni, ale mi same klapki na oczy opadają i niekiedy zapominam wędek wyjąć, dlatego dobrze jest mieć mocne podpórki.
np. jak ide z kija spuścić to też wędki zostają na podpórkach. Podobnie ma się z klockami, jak stawiam to nie wyjmuje wędek. [2017-07-25 22:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia