Podpórka do wędki

/ 30 odpowiedzi / 7 zdjęć
Witam,

chciałbym zakupić podpórki :

1. http://allegro.pl/podporka-skladana-do-wedki-wedkarstwo-gw-i3093080764.html
lub
2. http://allegro.pl/masywna-podporka-gruntowa-regulowana-75cm-128cm-i3066814058.html

I tutaj jest zapytanie :
Chciałbym ją stosować do feedera ale nie wiem czy podpórka nr. 2 będzie do tego dobra czy wędka nie będzie się zsuwać. Wiem że podpórka nr. 1 będzie dobra ale jest za krótka a dłuższej takiej nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam
Oskar
u?ytkownik26223


nie napisałeś gdzie łowisz . na jeziora znacznie wygodniejsze są dwie podpórki. dolna (od dolnika) ze zwykłym uchwytem na wędke (widełki) a w odl. 2/3 sztyca z taką końcówką (2013/03/18 21:14)

Dawid345


Weź tą drugą dobra jest na rzekę zarówno jak i jeziora ma regulację polecam :D (2013/03/18 21:21)

smerfik09


Jarek11 to ja już wolę i chyba tak zrobię że kupię tą końcówkę co pokazujesz na obrazku, ale ja wolę na 1 podpórce tylko jaką musi mieć długość żeby stała tak jak na obrazku ?? (2013/03/18 21:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


najdłuższa  50 cm teleskop ale na jezioro lepiej na płasko kija (2013/03/18 21:48)

Arcymisiek


Do feedera polecam nasadkę Middy Top Notch, zastosowano w niej system umożliwiający szybką regulację nachylenia kąt.Bardzo fajna sprawa (2013/03/18 22:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

smerfik09


ja pierwszy raz będę łowił feederem i dlatego nie wiem, Ale jak położę kija na płasko to jak widzę branie szczytówki ?? (2013/03/18 22:09)

u?ytkownik104372


ja pierwszy raz będę łowił feederem i dlatego nie wiem, Ale jak położę kija na płasko to jak widzę branie szczytówki ??


Po prostu wędke ustawiasz bokiem pod kątem 90°. (2013/03/18 22:17)

lewy6034


Jak napisał Jarek11 te co poleca chyba najlepiej się sprawdzają.Stosuje je od 13 lat i zdają egzamin najlepiej. (2013/03/19 08:56)

ryukon1975


ja pierwszy raz będę łowił feederem i dlatego nie wiem, Ale jak położę kija na płasko to jak widzę branie szczytówki ??










Kupisz taką wysoką podpórkę tylko koszt sztycy +końcówki to jakieś 90-100 PLN.
Cormoran takie ma w ofercie. (2013/03/19 10:30)

u?ytkownik26223


100 zł to lekka przesada.owszem podpórki  z kwasówki są po 80 zł ,głowice "middy" też swoje kosztują (25 zł) ale np są tańsze. 
 
Fajne sztyce Jaxsona gwintowane dł.110 cm max 180cm kupisz za 26 zł
a zwykłe aluminiowe sztyce krótkie na 55 cm max 100 kupisz za 8,50 (na jeziora te spokojnie starczą)

Natomiast głowi
ce z jaxsona kupisz za 10 zł


wszystko znajdziesz np w tym sklepie http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/podporki-i-sztyce-jaxon-g3-a61-p406.html (2013/03/19 11:31)

ryukon1975


Tylko żeby to nie były kolego Jarek11 aluminiowe rurki o grubości ścianki 1,5 mm które wiatr albo nurt zegnie w pól lub w najlepszym wypadku będą się chwiały jak gałązka na wietrze. Wiem że na zdjęciu wszystko wygląda fajnie ale w rzeczywistości bywa różnie.:) (2013/03/19 11:45)

Arcymisiek


Jarku,zwróć uwagę na prezentowana przez ciebie nasadkę Jaxona,a na moja Middy...
Niby nie widać różnicy ,a jednak są:
1.Na polecanej przez zemnie wędzisko stabilnie siada,bo nasadka ma tzw."gniazdo",na polecanej przez ciebie leży luźno - co ma wpływ na przekaz brań.
2.Regulacja konta nachylenia góra dół,u Jaxona na boki,także materiałem się różnią - niby nic ,ale takie drobne niuanse mają znaczenie.

 Sztyca także powinna być stabilna,sztywna,a nie się chybotać  jak witka wierzbowa,podczas silniejszych podmuchów wiatru. (2013/03/19 13:04)

zibik33


Ja od paru lat używam do feedera i na grunt podpórek podpatrzonych na forum sumowym. Wykonałem sam z rury stalowej o średnicy najgrubszej wędki jaką używam, pręta zbrojeniowego naspawanego (żeby się wędka nie obróciła )na powycinaną rurę i mniejszego pręta przyspawanego do lepszego wbijania. Rurę zaślepiłem dużą gruba podkładką żeby woda mogła spływać. Mam wersję ocynkowana i pomalowaną. Sprawdza się w każdym terenie , zawsze znajdę miejsce do wbicia, czy to w pęknięciu betonowej główki czy pomiędzy kamieniami. ma swój ciężar ale coś za coś. (2013/03/19 13:14)

u?ytkownik26223


Jarku,zwróć uwagę na prezentowana przez ciebie nasadkę Jaxona,a na moja Middy...
Niby nie widać różnicy ,a jednak są:
1.Na polecanej przez zemnie wędzisko stabilnie siada,bo nasadka ma tzw."gniazdo",na polecanej przez ciebie leży luźno - co ma wpływ na przekaz brań.
2.Regulacja konta nachylenia góra dół,u Jaxona na boki,także materiałem się różnią - niby nic ,ale takie drobne niuanse mają znaczenie.

 Sztyca także powinna być stabilna,sztywna,a nie się chybotać  jak witka wierzbowa,podczas silniejszych podmuchów wiatru.





cena 10.50 i zaręczam ci że posiada także regulacje konta nachylenia.posiadam taką głowice z jaxsona oraz sztycę podobną do tej którą pokazałem (za 26 zł) i na jezioro używam i jest jak najbardziej oki.
ps na leziorze  zacina się w bok a więc to "łoże" jest zbędne, nawe są specialne podpórki "feederowe" firmy stonfoalbo jaxsona
(2013/03/19 13:20)

Arcymisiek


Miałem te nasadki Jaxona w dłoni,jakieś wiotkie,miekkie,nie spodobały mi się,więc mój wybór padł na Middy.
W Middy także regulacja jest pewniejsza,zatrzask dobrze trzyma.

Pozwolę sobie jeszcze zacytować twoje słowa


"ps na leziorze  zacina się w bok a więc to "łoże" jest zbędne, nawe są specialne podpórki "feederowe" firmy stonfo"

Miałeś kiedyś branie karpia na feedera trzymając kij na takiej nasadce którą polecasz? Ja kiedyś zdążyłem się przekonać jak ładnie zabiera kijek w "pokrzywy" z takiej podpórki  i to w mgnieniu oka ,nawet przy wyregulowanym odpowiednio hamulcu,czy też mocniej podkręconym wolnym biegu.

A wiec z mojego praktycznego doświadczenia ,nasadki bez odpowiedniego stabilnego siodła odpadają.
Oczywiście wszystko trzeba samemu wypraktykować.
Ogólnie , to kupujta co chceta.:) (2013/03/19 13:58)

u?ytkownik26223



Miałeś kiedyś branie karpia na feedera trzymając kij na takiej nasadce którą polecasz? Ja kiedyś zdążyłem się przekonać jak ładnie zabiera kijek w "pokrzywy" z takiej podpórki  i to w mgnieniu oka ,nawet przy wyregulowanym odpowiednio hamulcu,czy też mocniej podkręconym wolnym biegu.

pewnie że miałem .faktycznie przy mocnym braniu potrafi kijek wyskoczyć z podpórki ,
tęż się o tym nie raz przekonałem.
ale z drugiej strony feederek to delikatna wędka przy której sie siedzi i wpatruje w szczytówke a jak ktoś chce se z piwem posiedzieć to faktycznie stabilne łoże jest niezbędne.
(2013/03/19 14:24)

kedzio


A po co sobie komplikować życie? Wystarczy kawałek pręta około 8 mm średnicy i robi się podpórki pod picker czy tam feeder, które nie zawiodły mnie nigdy czy to na pokaźnym uciągu, czy na stawie ze stojącą zupą. Kolo mi to na kopalni pospawał i jest git! Sprawdza się jak należy. Można zrobić też takie z wygiętymi nóżkami, które pozwalają wędkę położyć prawie poziomo. Koszt - 1 browar. Z tego co wiem, już kilkadziesiąt osób u mnie w kole tego używa, bo kolo siecze te podpórki na tony. Przy zacinaniu nie wadzą, miejsca nie zajmują, polecam. (2013/03/19 14:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

smerfik09


dzięki wszystkim za odpowiedzi.

do zamknięcia (2013/03/19 19:14)

Bigos44


Zobacz wpis u pstrąg222 tam ma dobre zdjęcia i fajny opis (2013/03/20 16:09)

kuba7128


ja używam podobne podpórki jak kolega Kedzio tylko że mniejsce na wędke jest plastikowe i moge regulować kąt nachylenia.Zakupiłem je w Carrefurze za  7zł tylko jedna wada jest taka że szpikulec do wbijania w ziemnie też jest plastikowy ale bez problemu mozna go wymnienic na metalowy. (2013/03/20 16:18)

eryk01


Smerfik maruda jestes ,ze o takie pierdy pytasz. (2013/03/22 16:58)

skrewdriver


http://allegro.pl/podporka-do-feeder-imp-tradition-foam-rod-rest-i3132036305.html 
I nic nie przeszkadza nam w błyskawicznym zacięciu w bok.
(2013/03/30 18:18)

Boolek


Ja tam osobiście wole podpórki klasyczne testowałem trochę u znajomych doświadczonych wędkarzy tych (niby lepszych) ale klasyczne były dla mnie najlepsze. W zależności też jak kto lubi ja tam wole takie jak na fotce pod spodem :D (2013/03/30 18:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.