Podpórka do feedera-jak zrobić?

/ 41 odpowiedzi / 6 zdjęć
Kowal73

Oj,,,jak już nie ma się żadnego pomyła jak zrobić podpórkę , to myślę że też rozwiązaniem było by znaleźć nad wodą rozkraczę z drewna/hi hi i z głowy.a że kolega chce mieć taką z własnej roboty i w warunkach domowych to możemy wygiąć ją z drutu,nie rdzewnego tzw.kwa sówka,nie gruby 4,łatwo się kształtuje. (2012/02/26 19:39)

631809

Będe robił z podpórkę z drutu tylko w jaki kształt ją wygiąć???????????????????????????????????????????????? (2012/02/26 20:00)

Kowal73

nie wiem czy dobrze przekażę...prosty drut lerzący na stole,musi wystawac go za krawęc okolo 10 cm.to w zależności jakie chcemy mieć głębokie siedlisko na wędkę.wystający gniemy go ku dołowi,do kąta prostego,i tą zagiętą czesc ponownie w ku górze w polowie tej dlugości,z tzw pewnym owalem który nadaje ksztalt litery u.czyli rysując rysujemy literę u i do niej dolańczamy w poziomie kreskę z lewej strony do jej końca ,nie mam możliwości tego narysować,myślę że intuicyjnie się koledze uda.trzeba popróbować. (2012/02/26 20:42)

macros111

Będe robił z podpórkę z drutu tylko w jaki kształt ją wygiąć????????????????????????????????????????????????

Czlowieku troche wlasnej inicjatywy,nic nie potrafisz pomyslec,wykonac we wlasnym zakresie???

To zapraszam do wedkarskiego tam kupisz sztyce z wkrecana i  odpowiednio wyprofilowana podporka do feedera.

Chlopie ogarnij sie troche i wez sie za siebie,bo ciezko Ci bedzie w zyciu.

Trzymaj sie.

(2012/02/26 20:48)

SNAJPEROO7

kolega Markos111 napisał Ci prawdę jak nie masz pomysłu  na podporkę do feedera to idz do sklepu i po prostu kup. Ciekaw jestem jak CI pojdzie dobor sprzętu ,skoro sama podporka sprawia Ci tyle problemu (2012/02/26 22:30)

631809

kolega Markos111 napisał Ci prawdę jak nie masz pomysłu  na podporkę do feedera to idz do sklepu i po prostu kup. Ciekaw jestem jak CI pojdzie dobor sprzętu ,skoro sama podporka sprawia Ci tyle problemu

Bo ja chcę się wszystkiego
 na ten temat dowiedzieć!!

(2012/02/27 17:56)

ryukon1975

kolega Markos111 napisał Ci prawdę jak nie masz pomysłu  na podporkę do feedera to idz do sklepu i po prostu kup. Ciekaw jestem jak CI pojdzie dobor sprzętu ,skoro sama podporka sprawia Ci tyle problemu

Bo ja chcę się wszystkiego
 na ten temat dowiedzieć!!

No to patrz.Wycięty krzak przez bobry i podpórki.
Ktoś kto zna przyrodę nie będzie miał wątpliwości. (2012/02/27 18:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

631809

Wybieram kupno podpórki.Ale jaki kształt??Tak do 17zł (2012/02/28 15:13)

tomek73t

jak będziesz sam na sam z dziewczyną to też nie będziesz wiedział co robić, chłopie ile ty masz lat że o takie banały pytasz jak podpórka

(2012/02/28 16:30)

wiechu76

Wybieram kupno podpórki.Ale jaki kształt??Tak do 17zł

He,he;D  Do 17 zł ...co za texty;D (2012/06/08 08:26)

IgorMaster

Tak to bardzo dobry pomysł... wypowiadają sie ludzie dorośli których bawi ze chłopak zadaje pytania żeby sie czegoś dowiedziec ,a wy go zniechecacie. Swoja droga jak bylem mlodszy to pamietam ze 17 zl to nie było wcale tak mało ,no ale cóż wiemy jak to teraz wyglada.

Pozdrawiam (2013/05/31 10:27)

notaki

Z podpórką sprawa jest prosta :-)
Łowiąc w jeziorze zacinasz w bok - prawda ?, praktycznie poziomo.
Więc podpórka ma spełniac dwie cechy:
1/ - trzymać wedkę w kierunku brania ryby
2/- NIE trzymać wedki w kierunku zacięcia. ( czyli w kierunku przeciwnym do brania )
Odpadaja ( teoretyucznie ) wszystkie klasyczne podpórki gruntowe o dwóch wygiętych do gory ramionach. Dlaczego ? bo wprawdzie taka podpórka blokuje wedkę w stronę brania , ale jednoczesnie blokuje zacięcie w kierunku przeciwnym.
Sa specjalistyczne podpórki feederowe, ale jesli chcesz oszcędzic kasę, to kup zwykłą gruntową i majac piłkę do metalu i kawałek papieru ściernego podetnij jedno z ramion . Bie usinaj całkowicie, żeby wedka nie spadała tylko podetnij, zostawiając powiedzmy centymetr czy dwa jednego ramienia.
Koszt - koło 5 zł a funcje swoją spełnia :-)
Spodoba Ci się feeder, dorobisz się kasy, to sobie kiedys kupisz podporkę dedykowaną ;-)
Ja na takie podpórki łowiłem 5 lat i nie było problemu :-) (2013/05/31 19:30)

notaki

Takie mniej więcej podpórki pzrerabiałem
http://allegro.pl/podporka-teleskopowa-do-wedki-45-65cm-producent-i3270984619.html (2013/05/31 19:33)

lukasz-szczech

ja zrobiłem sobie podpórke z rury pcv koniec zacięty szlifierką kątową w kształt szpica dzięki temu wbijam sobie w glebe pod jakim kątem mi pasuje... na jeziorko czy staw też można stawiać wędke do góry co kto lubi... ja osobiście wole sygnalizator na jeziorko bo podczas długich zasiadek nie pilnuje cały czas wędziska... pozdrawiam (2013/05/31 21:43)

jesion1985

Siemano
Odświeżam temat i mam pytanie,co sądzicie o takich podpórkach :
http://allegro.pl/podporka-regulowana-gruntowa-54-88cm-i3977775269.html
Miał ktoś coś takiego?? (2014/02/17 20:36)

notaki

Podpórka nadaje się do feedera tylko na wodach płynących ( zacięcie do góry). a i tak podparcie wedku na samym dolniku nie jest najszczęsliwsze ( hustawka )
Do klasycznej gruntowki zreszta też, ( bowiem podparcie wedki wyłacznie na dolniku powoduje, ze wędka jednak przejmie część naciągu zyłki powodując gorszą widocznośc brań na bombce. ).
Na żywca - moim zdaniem całkiem.. calkiem...
Czyli - rzeka plus żywiec.
Moim zdaniem

(2014/02/17 20:48)