Podpływa ale nie bierze

/ 8 odpowiedzi
Witam mam problem otóż gdy ostatnio nie moge zlapac zadnego okonia  , czasem widze jak podplywaja agresywnie pod gume lub blaszke lecz nie dotykaja jej jak by sie nia bawily i ciagle tak samo . Uzywam plecionki 0.16 , twisterki malutkie i blaszki 1 . Co moze byc tego przyczyna ?
Draq

Powiedz może jakiej wielkości są okonie które podpływają... i zmień plecionkę na cieńszą np 0,06 bo taką grubą jak masz to pewnie dalej jak 10m paproch nie leci ;) (2014/02/15 23:09)

Lukasz1988

Moim zdaniem masz za grubą plecionkę jak kolega powyżej napisał. Załóż cieńszą albo zmień na żyłkę. (2014/02/16 09:08)

wirefree

Podszarpnij delikatnie przynete kilka razy, to pomaga bardzo czesto. (2014/02/16 09:29)

ogtw

Ja używam przyponu wolframowego i okonie się łapią, ale są takie dni że płyną za przynętą i dziwią się, co to za dziwna ryba. Zdarzają się też takie dni że okoń nawet nie popatrzy na przynętę, nawet jak mu przepłynie pod nosem. Powodem może być brak apetytu.  (2015/03/15 16:58)

florek13

Ja miałem ostatnio to samo.
 Szczytem było tłuczenie ładnego garbusa w ciężarek od bocznego troka.
Ale go przechytrzyłem. Położyłem na kilkanaście sekund przynętę na dnie.
Pomogło. Wiosenne 35 na brzegu (zdjęcie - i do wody oczywiście). Ale to wyjątek.
Reszta mnie b. wkurza bo łowię na plećkę 0.08 i fluorocarbon 0.12, a szczypią za sam koniec 3 cm twisterka. Nic nie pomaga. Za porady byłbym wdzięczny jak te skubańce skutecznie zmobilizować do połknięcia przynęty. (2015/03/21 09:28)

Haryyy5

Proponuję spróbować prowadzić przynętę ślimaczym tempem, jeden obrót korbki kilka sekund, tak żeby przynęta sunęła po dnie. Oczywiście sprawdzi się to tylko przy czystym dnie. (2015/03/21 10:05)

kaban

Czasami dają się wkurzyć przez przeprowadzenie sporej obrotówki (i trójka to minimum a czwórka nie jest przesadą) kilkakrotnie przez łowisko. Późniejszy powrót do małej gumki prowadzonej dość agresywnie bywa czasem kluczem do sukcesu.  (2015/03/21 14:46)

Bernard51

Nic nie napisałeś na jakiej wodzie stojącej czy rzeka, jak płynąca to jak Harrry pisze bardzo wolno a i przystanąć trzeba aby opadała powoli i znowu lecitko pokręć, może wtenczas go skusisz do ataku. (2015/03/21 18:18)