Podłączenie dwóch telefonów VOIP do Liveboxa

/ 17 odpowiedzi / 2 zdjęć

  • konto usunięte

Witam 
mam następujący kłopot. 
Otóż dotychczas miałem telefony podłączone w sposób następujący;od gł. gniazda telefonicznego znajdującego się wprzedpokoju(na rys punkt C)sygnał został rozdzielony na 3 kable;1 internet do pokoju A,2 do dodatkowego gniazdka znajdującego się w pokoju B (do tego gniazda był podpięty tel w pomieszczeniu B) przez filtr, oraz podpięty tel.w pomieszczeniu C również przez filtr.Całość działała w ten sposób że podczas poł. "Dzwoniły" 2 telefony i w każdym było słychać rozmowę a także drugiego rozmówce. 

Tydzień temu zakupiłem neostrade z liveboxem i usługą tel VOIP. 
Liveboxa mam w pokoju A, pociągnąłem dodatkowy kabel do pokoju B ,połączyłem kable(z pokoju A i od tel w pokoju B) poprzez rozdzielacz sygnału RJ 11 http://www.abccables.com/308-3024.html .tel w pokoju B działa lecz chce podłączyć dodatkowy tel w pomieszczeniu C aby to działało "po staremu" tzn na 1 linii. 


Na niebiesko narysowałem "starą linie a na czerwono nową .zielony kwadracik to ten rozdzielacz sygnału RJ -11 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88


Ale w czym problem ? przewody rzucone masz to czego nie możesz pospinać ?? 

W C masz głowne przyłącze , w A masz liveboxa . Z C do A przewód masz, z A do B też , z B do C też . Z live'a wychodzisz przewodem do B , w B dajesz rozdzielacz, który kupiłeś i powinno ruszyć.  (2012/09/09 14:05)

withanight88


Jak masz możliwość pociągnięcia dodatkowego przewodu to rzuć z A co C i rozdzielacz przy "lajfie" będzie trochę estetyczniej.  Tylko nie wiem czy masz dobry do tego rozdzielacz bo w lajfie wyjście na Voipa to chyba 45 nie 11.  (2012/09/09 14:16)

u?ytkownik26223


czyli w pokoju B wystarczy podpiąć ten rozdzielacz do gniazdka tel.w pokoju B??kiedyś z B do C działało więc  "na odwrót" z C do B też musi ??dobrze rozumiem??aha filtr do telefonu jest potrzebny??
ps estetyka jest w tym wypadku mało istotna bo kable i tak są za biurkiem. (2012/09/09 14:28)

withanight88


czyli w pokoju B wystarczy podpiąć ten rozdzielacz do gniazdka tel.w pokoju B??kiedyś z B do C działało więc  "na odwrót" z C do B też musi ??dobrze rozumiem??aha filtr do telefonu jest potrzebny??
ps estetyka jest w tym wypadku mało istotna bo kable i tak są za biurkiem.






Chyba się troszkę nie rozumiemy. 

Viop to tzw telefonia internetowa, czyli nie podłączasz telefonów do gniazdek(przyłączy) tak jak kiedyś tylko musisz wyjść jednym przewodem z Liveboxa i wtedy zrobić podział na tyle telefonów ile chcesz. 



Więc w gniazdo na LB wpinasz przewód biegnący z A do B , w gniazdku B dajesz rozdzielacz , podpinasz do rozdzielacza telefon i ten drugi przewód, który leci do C. Nie jestem pewny ale,przed każdym aparatem musisz dać filter. jeden chyba nie wystarczy. Rozumiesz? (2012/09/09 14:39)

u?ytkownik26223


hmmm....nie do końca.
W tej chwili mam podłączone tak jak na rys.(czerwona linia).po prostu pociągnąłem od Lifeboxa ok 5m kabla do pok ojca ,tam dałam rozdzielacz RJ-11 do którego podpiąłem telefon.filtra nie dawałem.co teraz żeby połączyć tel w przedpokoju (C)??? (2012/09/09 14:54)

u?ytkownik26223


tak mam modem 2.0 i podłączyłem jeden telefon.usługa jest aktywna. (2012/09/09 15:17)

withanight88


Poprostu przewód który leciał kiedyś z C do B wykorzystaj tylko musisz go odciąć od tego gniazda w pomieszczeniu C i w tym pomieszczeniu zalożyć nowe gniazdo albo zaprasować lub dolutować(nie wskazane ale działać będzie) wtyk rj11. (2012/09/09 15:24)

withanight88


Chciałem sprostować - niby żadne filtry przed telefonami nie są potrzebne ale to już sobie sprawdzisz jak wszystko pospinasz czy Ci nie rwie połączeń lub synchro. (2012/09/09 15:29)

u?ytkownik26223


w pomieszczeniu C wtyczka telefoniczna na kablu jest  (2012/09/09 15:31)

withanight88


w pomieszczeniu C wtyczka telefoniczna na kablu jest 





No to problemy chyba rozwiązane ?? Czy jeszcze czegoś nie wiesz? (2012/09/09 15:44)

u?ytkownik26223


czyli łączymy kabelkiem z rozgałęźnika do gniazdka w pokoju B natomiast w przedpokoju (pok.C) kabelek do telefonu i będzie śmigać? (2012/09/09 18:38)

withanight88


Tak bym to wykonał na szybko. 





Albo kupić gniazdko 2 wyjściowe i założyć w pokoju B zamiast rozgałęźnika. (2012/09/10 08:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


Ale w pokoju B jest też gniazdko(kabel idzie z aparatu w pomieszczeniu C) ,kabel nie wpięty wtyczką,tylko zamontowane.czyli muszę gniazdko zdemontować??? (2012/09/10 09:39)

withanight88


Ale w pokoju B jest też gniazdko(kabel idzie z aparatu w pomieszczeniu C) ,kabel nie wpięty wtyczką,tylko zamontowane.czyli muszę gniazdko zdemontować???




Ciężko coś zaradzić , nie widząc tego , nie wiem jaki osprzęt masz w pomieszczeniach , na których przewodach są zaprasowane Rj a które przwody są wpięte w gniazda. 

Co masz na końcach przewodu z A do B?? (2012/09/10 11:07)