Zaloguj się do konta

Podklejanie główek z gumą

utworzono: 2013/09/15 04:13
lukasz-tuminski

Witam, widzialem i slyszalem ze ludzie podklejaja glowke z gumka. Mam do was pytanie, czy jest to praktyczne? Czy nie zmiejsza to ilosci bran ? Wydaje mi sie , ze smrod kleju moze na to wplywac wiec zanim mozliwe ze zaczne to stosowac bo rowniez mam problemy ze schodzaca gumka to wole sie zapytac. Prosze o wasze opinie 

Pozdrawiam, Łukasz ;]

[2013-09-15 04:13]

Zibi60

Podklejanie służy do "przedłużenia żywotności" gumy. Przeważnie po kilku braniach gumka schodzi nawet podczas zarzucania, wtedy traktuję ołowiane zgrubienie, oraz część główki szybkim klejem i przez chwilkę dociskam - gotowe - można to zrobić na łowisku. Nie zauważyłem złego wpływu takiego działania na brania ryb.
Niekiedy stosuję inną metodę, tylko już w domu. Potrzebna jest lutownica pistoletowa z grotem z drutu. Wkładam grot do otworu (pyska rybki - jeśli to ripper) i nagrzewam, aż zacznie się topić materiał z którego jest zrobiona przynęta, przerywam grzanie na chwilkę i powtórka - aby nie zwęglić "gumy". Jeśli ubytek jest znaczny, uzupełniam kawałkiem z innej, przeznaczonej do wyrzucenia. Lutownicą elektryczną "doklejam" także ogonki, których wiele się traci po braniach, albo jeśli chcę "podrasować" ripperka.
[2013-09-15 06:09]

bluehornet

http://forum.wedkuje.pl/f,prawidlowe-zalozenie-gumy,681483,0.html [2013-09-15 09:28]

rysiek38

Dokładnie tak jak Zibi napisał a poza tym przy spinie ryba nie ma raczej czasu wąchać i bardziej działa linia boczna i wzrok
[2013-09-15 12:23]

arto

witam podklejam gumy z główkami klejem Loctite 406, nie jest to typowa kropelka ten klej jest bardziej elastyczny.Obejrzyj filmiki na yotube firmy Savage gear tam ich specjalista od spiningu podkleja wiekszość gum.Moim zdaniem warto, pozdrawiam. [2013-09-15 13:19]

Jak mi gumy spadają z główki zawsze podklejam je zwykłą Kropelką i nie widzę jakieś mniejszej ilości brań, zarówno sandaczy jak i szczupaków. A przecież nie ma nic gorszego przy jigowaniu jak spadająca guma na kolanko haka bo ani ją dobrze poprowadzić ani nie jest to skuteczne.
[2013-09-15 14:51]