Podest wędkarski

/ 2 odpowiedzi
Cejść jestem nowy na forum, ale łowie już kawałek czasu. Jestem samoukiem i nikt mnie niczego nie uczył i sam wszystko ogarnełem z internetu. Mam zamiar kupić sobie podest wędkarski do łowienia na kanale żerańskim ale i nie tylko. Myślałem już o takim zakupie jakiś czas temu ale stwierdziłęm że warto by było zapytać się doświadczonych wędkarzy jakie zdanie mają w tym temacie. Kanał żerański ma bardzo trudno dostępny brzeg a podest ma rególowane nużki i mógłbym wszystko dopasować do danego miejsca i łowiska. Będąc na kanale mam prblem z rozstawieniem siedziska. szukałem inf. natemat podestów ale nic ciekawego nie znalazłem. Mam jeden problem ponieważ waże 115kg i mój podest musi być dość masywny i stabilny ponieważ troche kilogramów musi utrzymać. Kwotą jaką dysponuje to 180 no max 200zł. Nie łowie na tyczke ale na długiego bata, bolonke i odległościówke ale mam zamiar za jakieś dwa lub trzy lata kupić tyczke.  
Mam kilka pytań :

1 Czy używacie takich podestów do łowienia na kanale?
2 Czy mażecie polecić jakieś modele?
3 Czy widzicie sęns zakupu takiego podestu?
4 Znalazłem dwa modele na alegro które są używane czy się nadadzą?

http://allegro.pl/podest-kosz-wedkarski-nie-maver-colmic-tyczka-i4016252901.html

http://allegro.pl/podest-konbajn-i3986682351.html

Wydaje mi się że ten pierwszy nawet się opłaca jak wylicytuje dobrą cene
lukiluk


Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://tablica.pl/oferta/podest-wedkarski-CID767-ID3v37B.html#16b8ccd264 (2014/03/01 12:51)

abra1990


Kolego a wiec zmartwię cie za ta cenę nic na nasza wagę, bo chodzimy w tej samej kategorii wagowej, nie kupisz niczego w tym przedziale cenowym, te z allegro które wrzuciłeś, maja nogi takie troszkę patykowate, chyba ze byś przerobił to wtedy ok. Ale nie załamuj się na moim blogu ostatnio wrzuciłem schemat budowy takiego podestu, i materiał na niego wyszedł by ci jakieś max 120 zl, a zrobił byś go sobie na swoja wagę, i nie było by niespodzianek.

W odpowiedzi na pytania:

1. Ja osobiście używam, jest to super rozwiazanie na trudno dostepne brzegi, nierownosci, etc. Dodatkowo zapewnia dobra organizacje stanowiska, masz wszystko pod reka.

2. Jaxon Pro match, konkretna konstrukcja jak na nasze kilogramy. testowalem.

3. Podest zapewnia wygode, Jest nieodzownym wyposazeniem kazdego wyczynowaca, a lowienie na tyczke czy dlugiego bata, bez niego utrudnia wedkowanie.

4. Nadadza sie chodz na pewno lekkie nie sa, a dodatkowo trzeba bylo by przerobic nogi, lub dac grubsze rurki zeby sie nie wygiely.


Pozdrawiam (2014/03/01 13:14)