Podest wędkarski czy kombajn

/ 3 odpowiedzi
Witam co będzie lepsze na początek podest czy kombajn.
Piszcie wady i zalety tych produktów oraz ile one kosztują.
Z góry Thx.
warun

Witam.

W zasadzie i jedno i drugie jest do bani i jest super, w zależności do czego chcesz tego używać. Bo jak dla mnie to fotel wędkarski też jest do bani ale też jest super. Tak samo krzesełko wędkarskie, wytrzymałe, odwrócone dnem do góry wiadro, duży kamień nad wodą i kawałek suchej ziemi też da rade tak ocenić. Są metody wędkowania gdzie lepiej sprawdzi się brak "poddupnika", np. spinning z brodzeniem, a z drugiej strony fotel wędkarski z podnóżkiem do nocnego łowienia gruntowego. Napisz do czego to potrzebujesz bo ciężko będzie komukolwiek jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć.

Co do cen, masz internet, w końcu napisałeś posta. Masz allegro, kilka sklepów internetowych, sprawdzenie cen nie zajmie Ci dłużej niż 3-5 minut. Od razu mogę powiedizeć, ze rozpiętość cenowa podestów i kombajnów jest ogromna zarówno pomiędzy nimi jak w tym samym typie (kombajn od 499 do kilku tysięcy).

O zadach i waletach można pisać, jak ograniczysz swój wybór powiedzmy do 3 produktów. Wtedy napisz prośbę o ocenę, może ktoś posiada wybrane przez Ciebie rzeczy, dostaniesz pare postów na tak i na nie, generalnie nic Ci się nie wyjaśni, parę osób przy okazji pokłóci się w ramach odpowiedzi na Twoje pytanie i będziesz stał w tym samym miejscu co przed napisaniem posta o opinie. A dlaczego tak? A dlatego, że najlepszym sposobem na wydanie kasy właściwie, jest udanie się do dobrego sklepu (nie musisz od razu kupować), oglądnięcie na żywo danego towaru, posiedzenie na nim, poskakanie, sprawdzenie, czy twoja waga faktycznie nie przewyższa wytrzymałości sprzętu itp.

Owszem, jak podasz swój ciężar oraz dane na temat gdzie, jaką metodą itp. chcesz łowić, to zapewne koleżanki i koledzy forumowicze podadzą ci kilka przykładowych egzemplarzy. Ale to jest wstęp do poszukiwań. No i oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
Warun (2011/04/20 11:56)

Arek95

Ten kombajn lub podest miał by mi służyć do wędkarstwa wyczynowego. Moja waga to 60 kg (2011/04/23 18:17)

Esox53

Jeżeli łowisz wyczynowo to i kombajn i podest jest dobrym rozwiązaniem.Kombajn jest lepszy,wygodniejszy,wszystko masz pod ręką.Wiele osób pewnie będzie ci polecało kombajn Jaxona bo niby tani ale ja zdecydowanie ci go odradzam.Napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć to będzie łatwiej coś doradzić.W razie jakichkolwiek pytań pisz mi na PW postaram się pomóc. (2011/04/23 19:00)