Zaloguj się do konta

Podbieranie wody ze stawu

utworzono: 2011/08/15 09:40
stuart

Witam. Nie posiadam karty wędkarskiej ,więc z tego powodu łowie na łowiskach gdzie tej karty nie trzeba miec. Ostatnio często przyjeżdzają na jeden staw ciągniki z beczkowozami i wypompowuja wodę .Widac ze jej ubyło ryby nie biorą...wiem ze ten staw został wykupiony przez pewnego kamieniarza ale on pozwolił na łowic.Czy takie "podbieranie wody" nie jest karalne? [2011-08-15 09:40]

Nie, nie jest. To jest jego własność, więc wykorzystuje tę wodę jak chce i wszystko co się w niej znajduje. Nie szkodzi środowisku, nie niszczy, nie zanieczyszcza, nie truje. A przyroda poradzi sobie z uzupełnieniem wody w zbiorniku. [2011-08-15 11:05]

JKarp

Cześć
Raczej zainteresowałbym się co robi z tą wodą ;-)
Prawo mówi ( ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków ), że nie wolno wprowadzać do kanalizacji sanitarnej wody oraz różnych innych rzeczy i substancji ( wymienionych w ustawie ) pod groźbą kary grzywny do 10 000zł. Nie wolno też samowolnie wprowadzać żadnych wód do kanalizacji deszczowej ( oprócz oczywiście tej, która samoistnie spływa w czasie deszczu ).
W tym roku w szczególności mam dużo roboty przez te opady deszczu, które spowodowały podniesienie się wód gruntowych. W rezultacie ludzie nagminnie próbują pompować wodę z piwnic do kanalizacji co jest zabronione.
Janusz JKarp
[2011-08-15 11:18]

z@mela

widę najprawdopodobniej uzywa do podlewania nawadniania  upraw   a co do samego stawu to ubytek wody czesto pomaga  bo jesli teren jest podmokły  to najdzie swieza czysta woda    tak jak w  skażonej studni podstawa jest wypompowanie wody aby naszła świeza :)
[2011-08-15 12:11]

r972

Zresztą kolego jak dobrze zrozumiałem to jego staw i robi z nim co chce.Jeśli zaczniecie się kłócić z nim to zakończy się tym ze zabroni wam tam wędkować. [2011-08-15 12:31]

stuart

Nie to nie jego staw. Chodzi o to ze te "beczkowozy" są ze szlamem itd. i wypułkuja je w tej wodzie. Jeszcze w tamtym roku pływały tam jeszcze i płocie a teraz same bączki. [2011-08-15 14:47]

withanight88

Nie to nie jego staw. Chodzi o to ze te "beczkowozy" są ze szlamem itd. i wypułkuja je w tej wodzie. Jeszcze w tamtym roku pływały tam jeszcze i płocie a teraz same bączki.




A w pierwszym poście napisałes, że wypompowuja wodę, to jak w końcu jest ?

[2011-08-15 15:21]

stuart

I tak i tak raz szyczcza raz biorą. :C [2011-08-15 15:25]

Nie to nie jego staw. Chodzi o to ze te "beczkowozy" są ze szlamem itd. i wypułkuja je w tej wodzie. Jeszcze w tamtym roku pływały tam jeszcze i płocie a teraz same bączki.





......." .wiem ze ten staw został wykupiony przez pewnego kamieniarza...." To czyj ten staw w końcu jest?  [2011-08-15 18:21]

stuart

kamieniarza a te beczkowozy nie są jego. [2011-08-15 20:40]

destril

Jak przeczytałem ten temat to się trochę pogubiłem. [2011-08-15 20:48]

stanciech

Najlepiej skontaktuj sie z właścicielem i zapytaj o tą sytuacje, może on nico tym incydencie nie wie. [2011-08-15 22:03]