Podbieraki z PRL

/ 4 odpowiedzi
     Pod koniec lat 70 szczytem marzeń wędkarza był podbierak rodem z DDR znanej firmy Germina. Tak się składa, że stałem się posiadaczem dwóch nowych ale około 40letnich podbieraków tej firmy- podbieraka krótkiego, po rozłożeniu 90cm, typowo łodziowego oraz dłuższego, 155cm - spinningowego. Podbieraki zaskakują swoją lekkością oraz wykonaniem i dlatego też mam zamiar w sezonie 2014 wdrożyć je do służby.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marcelina

Tak , tak doskonale pamiętam kiedy w naszych sklepach wędkarskich królowały ruskie teleskopy i kołowrotki marki Delfin a z NRD-owa wybrańcy przywozili sobie "GERMINKI" (2014/01/26 17:51)

KkLuki

Pamiętam kiedyś dostałem taki w prezencie :)
Posiadałem wtedy bambusowe kije to taki podbierak to była pełna burżuazja. (2014/01/26 18:26)

Zionbel

Pod koniec lat 70 szczytem marzeń wędkarza był podbierak rodem z DDR znanej firmy Germina. Tak się składa, że stałem się posiadaczem dwóch nowych ale około 40letnich podbieraków tej firmy- podbieraka krótkiego, po rozłożeniu 90cm, typowo łodziowego oraz dłuższego, 155cm - spinningowego. Podbieraki zaskakują swoją lekkością oraz wykonaniem i dlatego też mam zamiar w sezonie 2014 wdrożyć je do służby.

Mam taki w domu.Ale mam jeszcze inny 100% pochodzenia ruskiego :) (2014/01/26 18:53)

marek-debicki

Prosta konstrukcja, a co najważniejsze to chyba  niezawodność i wytrzymałość, o czym świadczy fakt ich użytkowania do dnia dzisiejszego.  (2014/01/28 12:06)