Podbieraki z nylonu

/ 7 odpowiedzi
Witam.Tak jak w temacie a mianowicie jeśli posiadacie takie podbieraki to podzielcie się jak to się sprawuje nad wodą.Szukam podbieraków z innych materiałow niż ze zwykłych sieci,mam już dość wiecznej mordęgi przy przypadkowych zaczepach haczyków a póżniej dłubanie żeby nie rozrywać siatki(więc jak to jest w przypadku nylonu???).Z góry dzięki za odp.Pozdrawiam...
Iras1975


Witam, mogę polecić podbieraki z gumowaną siatką, takie podbieraki ma w ofercie Jaxon o symbolu PL-AXMT200F to 200 oznacza długość ale są też dłuższe. Oprócz tego, że nieporównywalnie łatwiej wydostać z nich przynętę, to szybciej schną i nie śmierdzą tak mocno, dodatkowo mniej rozrywają płetwy ryby szamoczącej się w podbieraku, mają mniejsze oczka od żyłkowych siatek stosowanych do podbieraków.

http://katalog.zoom.pl/jaxon2013/index.html#/148/zoomed 

Gdybyś ew miał uraz do Jaxona, to poszukaj innej firmy.

(2013/03/10 16:02)

Zibi60


Pstrąg ok. 50 cm złowiony na woblera i podebrany podbierakiem który ma matnię z nici wszystko wyjaśni - kilka razy widziałem taki "kocioł". Jeśli będziesz podbierał pstrągi, lub inne ryby łowione na przynęty z kotwiczkami, to podbierak tylko z nylonową matnią i dużymi oczkami. (2013/03/10 16:43)

Daishi


Witam ! Zalety takiego podbieraka już zostały wyżej wymienione a ja dodam od siebie jeden dość znaczący minus - otóż jest o wiele cięższy od siatkowych. (2013/03/10 17:50)

Macloud25


Kolego Daishi nie pocieszyłeś mnie z tym ciężarem,myślałem że zwykły siatkowy podbierak jest najcięższy po namoczeniu,naprzykład przy podebraniu ryby podbierakiem siatkowym z sztycą 3 m nie jest takie łatwe i ręce bolą gdy wjednej mamy wędke a w drugiej podbierak. (2013/03/10 18:22)

Daishi


Kolego Macloud25 ja te podbieraki porównywałem w sklepie wędkarskim bo też chciałem taki kupić i te z nylonu są o wiele cięższe niż siatkowe, natomiast po zamoczeniu podejrzewam że raczej nie powinny zwiększyć swojego ciężaru gdyż przy ich właściwościach nie wchłoną ani grama wody w przeciwieństwie do siatki.Podsumowując- jeden i drugi będą o podobnej gramaturze po zamoczeniu natomiast suchy lżejszy będzie z siatki.Jeśli na łowiska jest w miarę łatwy dostęp,gdzie nie trzeba daleko taszczyć całego sprzętu to taki nylonowy jest jak najbardziej O.K. ponieważ ma dużo więcej wspomnianych wcześniej zalet. (2013/03/10 20:27)

niutek40


Witam.Tak jak w temacie a mianowicie jeśli posiadacie takie podbieraki to podzielcie się jak to się sprawuje nad wodą.Szukam podbieraków z innych materiałow niż ze zwykłych sieci,mam już dość wiecznej mordęgi przy przypadkowych zaczepach haczyków a póżniej dłubanie żeby nie rozrywać siatki(więc jak to jest w przypadku nylonu???).Z góry dzięki za odp.Pozdrawiam...



Doskonale cię rozumiem, sam ubiegłego roku dwa podbieraki załatwiłem. Dostawałem szału jak musiałem zamiast łowić, wyplątywać kotwicę lub dwie. Co niestety nie zawsze się udawało, musiałem niekiedy ciąć nożem. Zbyszek (@Zibi60) doskonale to opisał powyżej. Ja kupiłem podbierak żyłkowy i po sprawie, problemy się skończyły. (2013/03/10 21:11)

troc


Dokładnie tak jak powyżej- błyskawiczne wyplątanie kotwiczki czy też haczyka z oczek, nie przyjmuje zapachów i co najważniejsze szybko schnie oraz niewiele waży a co najważniejsze- stawia naprawdę minimalny opór w czasie podbierania ryby. (2013/04/02 17:56)