Podbierak wyczynowy

/ 9 odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić sobie podbierak wyczynowy. Długość sztycy to min 3m. Cena im niższa tym lepiej. Mam zatem kilka pytań do osób które korzystają z takich.

1. Kosz  - siatka z żyłki czy z sznurków, dlaczego?

2. Kosz - siatka o małych czy dużych oczkach, dlaczego?

3. Kosz - jaki kształt obręczy (rzut z góry)?

4. Czy są kosze składane?

5. Sztyca - czy sprawdza się długość 3,2m,  3,6m czy lepiej kupić od razu 4m?

6. Sztyca - czy warto dołożyć pieniądze do dłuższej, lżejszej sztycy np. 4m za 115zł czy może wystarczy 3,2m za 38 zł?

7. Jaka firma?

8. Może ktoś poleci jakiś komplet?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

maras74

1. kosz powinien być lekki i nie nasiąkać więc żyłka jest lepsza(do tego nie przyjmuje zapachów), jak sznurkowy to powlekany gumą (rubba net).2. oczka w koszach z reguły nie są duże max do 2x2cm 3. kształt obręczy jest lekko jajowaty 4. kosze są odkręcane od sztycy5. 3,2m może być ciut za krótka najlepiej kup sobie 4,5-6m sztycę nasadową gdzie zdejmując jeden segment skracasz długość.6. warto7. Sensas, Maver, Garbolino, Daiwa,8. Nie wiem ile chcesz wydać kasy na to??Osobiście używam kosza Sensas'a i szycy Prestona.pzdr (2012/05/22 11:39)

Roxola

- z żyłki, ponieważ haczyk jak również ołów, który lubi się zawinąć między oczkami łatwo uwolnić.
- mam małe oczka przy podbieraku. Przy koszu z dużymi oczkami ołów częściej się plątał.
-  patrz foto.
- nie widziałam, a nawet jeżeli takie są, to nie polecam.
  Kosz do podbieraka jest na tyle mały, że mieści się do pokrowca z siatką.
6. Sztyca - czy warto dołożyć pieniądze do dłuższej, lżejszej sztycy np. 4m za 115zł czy może wystarczy 3,2m za 38 zł?
- mam sztycę o długości czterech metrów. Doskonała do podbierania, sztywna i lekka.Teleskopowa.
  Nie jestem przekonana do nasadowych sztyc przy podbierakach. Kupując dłuższą, zawsze możesz ją skrócić,
  a krótkiej nie wydłużysz.
7. Jaka firma?
- sensas cena 112zł

Opisałam jedynie jaki ja posiadam i jestem z niego zadowolona. Nie kupuję w komplecie, ponieważ wolę sama dopasować.
(2012/05/22 12:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

- z żyłki, ponieważ haczyk jak również ołów, który lubi się zawinąć między oczkami łatwo uwolnić.
- mam małe oczka przy podbieraku. Przy koszu z dużymi oczkami ołów częściej się plątał.
-  patrz foto.
- nie widziałam, a nawet jeżeli takie są, to nie polecam.
  Kosz do podbieraka jest na tyle mały, że mieści się do pokrowca z siatką.
- mam sztycę o długości czterech metrów. Doskonała do podbierania, sztywna i lekka.Teleskopowa.
  Nie jestem przekonana do nasadowych sztyc przy podbierakach. Kupując dłuższą, zawsze możesz ją skrócić,
  a krótkiej nie wydłużysz.
7. Jaka firma?
- sensas cena 112zł

Opisałam jedynie jaki ja posiadam i jestem z niego zadowolona. Nie kupuję w komplecie, ponieważ wolę sama dopasować.

CześćOlu ale w nurcie kosz z dużymi oczkami będzie chyba lepszy - prąd wody nie napiera tak na siatkę przez co łatwiej się operuje całością znaczy wędką i podbierakiem.Tylko ja mówię o nurcie a nie powolnym kanałowym uciągu.JK (2012/05/22 12:44)

marek-debicki

Wystarczy uważnie się przyjrzeć jak jest urządzone i wyposażone stanowisko zawodniczki i wszystko staje się jasne. W zakresie wielkości siatki popieram stanowisko Koleżanki. Na zawodach używam teleskopowego garbolino i sprawdza się rewelacyjnie. Pozdrawiam (2012/05/22 13:20)

Roxola

Cześć
Januszku, odpowiem tak, zwykle ryby naprowadzane do podbieraka już nie są w silnym nurcie.
Zresztą wielkość oczek ma tutaj bardzo niewielkie znaczenie, ponieważ jest zrobiona z żyłki,
przez co stawia bardzo mały opór w wodzie.
Bardzo rzadko łowię w rzece szybko płynącej, dlatego staram się wyeliminować możliwość
splątania zestawu i stąd siatka o takich oczkach. (miałam już kilka innych)
Rzeka na której łowię najczęściej to Odra, a tam uciąg jest słaby.
Pozdrawiam wszystkich :) (2012/05/22 13:53)

menofthenight

Podepnę się pod temat.

Co powiecie na temat tego podbieraka?

http://allegro.pl/podbierak-wyczynowy-039-czasza-039-sztyca-jaxon-2mm-i2358138519.html

Miałby mi służyć do bata max 6 m. (2012/05/22 15:55)

Roxola

Szczerze?
Nie kupiłabym tego podbieraka, zbyt głęboki, oczka bardzo drobne....
Będzie problem z podniesieniem jedną ręką z wody.

Jeżeli masz możliwość kupić w sklepie, w którym podbierak weźmiesz do ręki przed kupnem... to tak zrób. (2012/05/22 16:09)

henryk58

Ola ,ja nie w temacie ale fajna fotka

sory

(2012/05/22 16:14)

AMG

Dziękuję za uwagi. Pozdrawiam. (2012/05/23 01:48)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja