Początkujący wędkarz-dobór sprzętu,porady

/ 4 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam,
odziedziczyłem ostatnio parę wędek, i wzasadzie byłem  pierwszy raz na rybach w raz z moim synem, niestety nie zabardzo wiem jak sie powinno łowić, a jak i mnie tak i mojemu synkowi ta sprawa się bardzo spodobała, czy moglibyście pomóc; tzn. dobór sprzętu, spławiki, chaczyki...no wzasadzie wszystko od podstaw, aha, większośc połowów miało by sie odbywać na rzece, 
Pozdrawiam
SlawekNikt


Napisz jakie konkretnie wędki posiadłeś to zapewne będą koledzy doradzać solidniej :-) (2016/05/05 15:39)

zbynio5o


Pierwszą rzeczą aby zacząć wędkować na tzw. państwowych wodach, to dokumenty wędkarskie. Najlepiej poszukać w swojej okolicy tzw.zbiorników komercyjnych i tam ze swoim sprzętem zacząć sie uczyć tego hobby. Tam ktoś życzliwy pomoże Ci w doborze sprzętu, zmontuje zestawy etc. Polecam zacząć od stawów,mniejszych jezior. Jest kilka metod wędkowania,min. spławik ,grunt, spining. Ktoś doświadczony powinien zobaczyć twój arsenał węd.i doradzić Ci, co do czego. Ps. Rzeki, raczej zostaw sobie na potem. (2016/05/05 17:01)

Artur z Ketrzyna


Może warto powiedzieć nam gdzie mieszkasz.
Bo może wtedy ktoś z nasz spotka się z tobą i podpowie co nieco w realu. Obejrzy sprzęt, pomoże go skompletować i zmontować. (2016/05/05 17:18)

ewenementatrniex


Kolego moze zrob jakas fotke tych wedek albo je opisz chociaz troszeczke i napisz jakie ryby chcialbys łowic w tej rzece ? czy drapieżniki takie jak szczupak np ? czy poławiac sobie płoteczki na spławik ? (2016/05/05 19:35)