Zaloguj się do konta

Początkujący wędkarz czeka na pierwszą rybę

utworzono: 2013/04/01 22:00
perzykk95

Witam dziś pojechałem nad owy stawek zachodzę a tam jeszcze cienka warstewka lodu no to nici zestaw nawet nie chciał wpaść pod warstwę lodu. Chwile posiedziałem patrze w wodę a tam kilka może 4 cm ryb podobnych do karasi więc jest radość że pływa tam coś. Za tydzień w piątek kolejny wypad bo chyba lód zejdzie już całkowicie (mam taką nadzieję) Jak myślicie jest szansa na większe okazy jeżeli są tam małe rybki ? [2013-04-07 18:20]

Bernard51

Skoro są małe to napewno i wieksze będą ,chyba że jest stawek przerybiony i karaś skarłowaciał i największe sztuki będą w granicach 10-12 cm. Ale bądż dobrej myśli sam złowisz i się przekonasz!
[2013-04-07 18:32]

perzykk95

Jeśli będzie tak to jest jakiś sposób aby to wyeliminować ?? Jakieś drapieżniki wpuścić czy coś? [2013-04-07 18:45]

perzykk95

Dodam jeszcze że jutro idę dowiedzieć się jak zdać tą kare wędkarską u mnie w okolicy :) Z racji iż na majówkę jadę na stawy PZW to lepiej jak bym ją miał bo 250 zł to mam tyle sprzętu że szkoda gadać :) [2013-04-07 21:48]

Bernard51

Oczywiście zdaj egzamin i opłać wody PZW będziesz mial wybór albo stawek który znudzi Ci sie wcześniej czy puzniej ,a na wodach PZw będziesz mógł od kolegów wędkarzy troche podpatrzeć i szlifować swoją wiedze wędkarską z korzyścia dla Ciebie . Czyli witaj Przemek w naszych szeregach!! Powodzenia!
[2013-04-08 05:06]

perzykk95

Witam byłem dziś sie dowiedzieć jak to wygląda ale coś mi sie wydaje że koleś jakieś wałki pizga z pieniędzmi. Ile kosztuje całość od egzaminu wraz z wykupieniem zezwolenia itp. Prosiłbym o wyszczególnienie. Okręg Poznań  [2013-04-08 17:07]

mateusz1382

ile masz lat bo są zniżki :) [2013-04-08 21:56]

krychu26

Żaden sprzęt , nawet ten z górnej półki nie pomoże Ci złowić ryby, jak tej ryby poprostu tam nie ma. Co najwyżej będzie troche drobnicy. I tu , jak sie ociepli możesz próbować z batem.

Malutkie haczyki, cieniutka żyłka, jakiś mały robaczek i podsypać troszke zanętą np.karaś. Napewno coś złowisz. 

Jeżeli chcesz sie sprawdzić, to najlepiej zacznij łowić na wodzie komercyjnej. Tam siedzą wędkarze i możesz ich podpatrywać. Tam jest ryba. Tam wiele rzeczy zrozumiesz i nauczysz sie.

Potem karta wędkarska i wio na piękne i rybne Polskie rzeki i jeziora :))


Racja! Najpierw na komercję(dużo ryb), a potem na PZW czy coś innego.




[2013-04-09 15:56]

krychu26

niech może ktoś jeszcze się wypowie czy jest sens się wybierać czy jeszcze się wstrzymać :>?? Lodu nie ma:)   Co to za pytanie? Ja jak mogę, to jadę, i koniec(ale bez przesady-jak pogoda jest fatalna to nie jadę:)). Po prostu lubię łowić. Nie radzę się też sztywno sugerować zasadami, że dana ryba bierze latem itp. Pamiętaj, że bez względu na porę roku, to ryba musi przynajmniej co jakiś czas żerować:) Może akurat będziesz miał szczęście? 


[2013-04-09 16:02]

perzykk95

uczę sie ,18 skonczone [2013-04-09 20:26]

mateusz1382

To możesz mieć zniżki ja mam 16 i miałem za egzamin 10 zł zapłaciłem i za odbiór karty 10 zł 
opłaciłem sobie na same rzeki 120 zł u mnie byś miał zniżki nwm jak jest w twoim kole Nie opłacałem na Stawy(łowiska komercyjne) jak dla mnie nie opłaca mi się daleko mam od domu 
a bez zniżki 180 zł na rzeki (u mnie)
PS: w moim kole do rzek mam zaliczone dwa stawy  :)

[2013-04-09 20:56]

Yoker

Witam byłem dziś sie dowiedzieć jak to wygląda ale coś mi sie wydaje że koleś jakieś wałki pizga z pieniędzmi. Ile kosztuje całość od egzaminu wraz z wykupieniem zezwolenia itp. Prosiłbym o wyszczególnienie. Okręg Poznań





Hej,
Z tego co słyszałem (nie wiem na ile to prawda) w różnych podpunktach gdzie można wyrobić kartę doliczają sobie za dojazd do centrali w celu złożenia dokumentów itd....
Najlepiej jedź do samej centrali (jak wyczuwasz oszustwo) i tam się dowiesz wszystkiego, wyczytasz sobie na tablicach, podpytasz kogoś, choćby nawet w kasie ( w kwietniu jest duży ruch w takich punkach, gdyż każdy musi opłacić kartę do końca miesiąca, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wpisowym)


[2013-04-10 17:18]

perzykk95

Witam serdecznie kolejny weekend się zbliża i omówię kilka kwestiiPrzepraszam że myślałem o tym że mogę zostać wyrolowany :)Całe dwa dni uczenia wymiarów ochronnych okresów itp Wczoraj poszedłem i egzaminek zdany :) Nie powiem że było jakoś arcy trudno tylko po prostu trzeba było się pouczyć :) Jutro kolejna wyprawa na ryby postaram się porobić jakieś zdjęcia i łowiska i zestawu teraz wszelkie wątpliwości i opisy wypraw postanawiam opisywać na moim blogu na którego wszystkich serdecznie zapraszam :)http://perzykk95.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=137962 [2013-04-12 14:26]

Bernard51

To mi sie podoba jeszcze ryby nie złowiłeś a już blog założyleś na wedkuję Pl.
To sie liczy na tym forum , Zaangażowany.

A nie mogłes dodć że obok ptaszki ćwierkały , bóbr zęby do słońca suszył , dlatego nie czytam blogów i nie staram sie je oceniać. Jak piszesz na koncu ide się uczyć , ucz się wszystkigo po koleii a także troche skromności co jest też ważne w życiu!
[2013-04-12 14:53]

Jack14

Bobra to on dopiero zobaczy :-)))_ [2013-04-12 18:24]

karas1997

nie przejmuj się kiedyś coś napewno złapiesz
[2013-04-14 19:55]