Początkujący wędkarz z Wrocławia

/ 2 odpowiedzi
Kompletnie nie wiedziałem w jakiej części forum to umieścić :)
Witam serdecznie. Otóż postaram się szybko i zwięźle napisać na czym mój problem polega. Otóż jako mały brzdąc zostałem zabrany przez tatusia nad staw hodowlany :) tak fajnie się tam łowiło, ale cóż 18 wiosen stuknęło i pasja została, lecz niestety wyciągnie 5-6 karpi na godzinę na hodowlanym stawie to dla mnie zerowa satysfakcja. Zwyczajnie wpada to w monotonie. Więc postanowiłem wraz z wyżej wspomnianym tatusiem ;) przejść na poważniejsze łowienie. Zrobienie karty i zaczęcie przygody :) z tym pięknym sportem.
I tu właśnie mam problem i proszę Was Panowie tudzież Panie o małe podpowiedzi. Od czego zaczynać, gdzie się uczyć podstaw (fora, linki mile widziane), jaki sprzęt kupić, co polecacie tak od siebie. Oczywiście wiem, że to obszerne pytanie dlatego wystarczą konkrety :), bo i tak pewnie Napiszecie mi, iż więcej nauczę się zwyczajnie łowiąc (na błędach) niż czytając.
Prosiłbym także o jakieś ciekawe łowiska jeśli można (z Wrocławia jestem :) samochód jest więc bez problemowo dłuższa trasa :) byle warto)
Z góry dziękuję i pozdrawiam Łukasz. 
Gieniusz


Zapytaj u siebie w kole czy nie prowadzą szkółki dla młodych wędkarzy, jeśli nie to może ktoś z koła doświadczony będzie chętny wybierać się z Tobą na rybki i  nabierzesz przy nim większego doświadczenia. Tutaj na forum jest też wiele przydatnych wiadomości oraz serdecznych ludzi, którzy zawsze pomogą. Po pierwsze musisz wybrać na początek jakąś metodę połowu i w nią się zagłębiać, wszystkich na raz nie ogarniesz.
pozdrawiam i połamania (2012/09/17 07:12)

leleon


Podstawa to wiedzieć czego się chce. Zastanów się jaki rodzaj wędkarstwa najbardziej Cię kręci i wtedy zapytaj.
Pozdrawiam. (2012/09/17 09:05)