Zaloguj się do konta

Początkujący wędkarz prosi o porady.

utworzono: 2012/08/19 17:17
bartosz-kulesza

Witam.
Na pewno nie zasłużyłem na takie miano ale kompletnie nie miałem pomysłu na rozpoczęcie.
Otóż sprawa jest prosta. Chciałbym rozpocząć przygodę z wędką ale kompletnie się na tym nie znam. Zaczynając od ogólników, mieszkam w rejonie Okręgu PZW Częstochowa w powiecie Zawierciańskim. Nie posiadam żadnego sprzętu i w związku z tym prosiłbym o pomoc w ramach zestawienia zestawu. Nie posiadam także żadnej wiedzy w zakresie metod połowu. Szukam a właściwie zastanawiam się nad najbardziej uniwersalnym sprzętem (takim, który będzie w miarę łatwy do opanowania na same początki ale także takiego, który będzie odpowiedni w późniejszym czasie gdy zdobędę jakiekolwiek doświadczenie, najprościej rzecz ujmując sprzęt dla początkujących ale także dla nieco zaawansowanych), co ważne SPRZĘT MUSI MIEĆ PRZYSTĘPNĄ CENĘ gdyż budżet jakim dysponuję jest niewielki. Prosiłbym także o podanie informacji w zakresie najbardziej uniwersalnej metody połowu na którą będę mógł się nastawić (z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest to spinning?)

Mam nadzieję że w jakimś stopniu wyjaśniłem o co chodzi. Z góry przepraszam za zawiły sposób przedstawienia ale jak już podkreślałem kompletnie się nie znam, a wędkarstwo naprawdę mi imponuję i chciałbym zacząć się nim zajmować.   [2012-08-19 17:17]

wojtekzkiw

Ja bym ci radził na początek kupił byś sobie węde spławikową jak obczaisz co do czego będziesz mógł leprzą , żeby nie było tak że ci się znudzi  pojedź na gjedew okolicy  i kupić tam sobie wszystko co potrzebne :Wędka , Kołowrotek , żyłka chaczyki o różnych rozmiarach w pudełku ponad 50 , ciężarki o różnych rozmiarach w pudełku też ponad 50 , gumki do spławika i parę spławików . Nie kupuj np jakiś wag i niepotrzebnych rzeczy  . Jeśli ogarniesz już jak się łapię i będziesz miał chęć łapania to wtedy zacznij kupywać coraz leprzy sprzęt w internecie albo w sklepie . Jak już kupiłeś a nie wiesz jak założyć spławik chaczyk ciężarki żyłke nawinać na kołowrotek to napisz tu napewno pomożemy z innymi użytkownikami .Pozdrawiam [2012-08-19 17:22]

MASTINO

Uuuuuuuu, Królu Złoty. Na internecie to sie wędkować nie nauczysz za żadne skarby świata. Tu możemy Ci tylko podpowiadać w kwestiach, które już wcześniej na łowiskach mogłeś "dotknąć", zasłyszeć, próbować. Sprzęt początkującego moczykija skompletujesz w jakimkolwiek sklepie wędkarskim z pomocą sprzedawcy. Jak już wciągną Cię tryby tej pasji i zaczniesz łapać co z czym się je, wtedy wal śmiało z pytaniami. Póki co, to w realu musisz spotkać kogoś, kto Cię wprowadzi w ten nasz świat i "palcem" pokaże same początki. [2012-08-19 17:34]

Pitbul

Ale jest szansa, że odezwie się tu ktoś z Twojej okolicy i pomoże wgryźć się w arkana wędkarstwa w realu. Jeśli nie, to zapytaj w najbliższym kole PZW o szkółkę wędkarską. Jeśli i ten sposób zawiedzie, to pogadaj ze sprzedawcą w sklepie wędkarskim - może on skontaktuje Cię z kimś kto pomoże nad wodą.A z neta nie rezygnuj - czytaj poznawaj a po pierwszych doświadczeniach nad wodą - weryfikuj wiedzę i poprawiaj błędy.Powodzenia
T. [2012-08-19 18:27]

Spinningując szybko możesz się zniechęcić...Ja na początek poleciłbym Ci spławik (też od niego zaczynałem).Ale najlepiej jak byś pooglądał filmy wędkarskie, poczytał jakieś artykuły, i zastanowił się jaka metoda najbardziej Ci się podoba.Sprzęt doradzi Ci sprzedawca w sklepie wędkarskim. [2012-08-19 18:56]

Mlodyy

idz do sklepu kup kija za nieduze pieniadze .... kombinuj .. zacznij pierw od lekkich zestawow
maly haczyk biale robaki zanenta .. i lap... troche praktyki i szybko zalapiesz o co chodzi
[2012-08-19 21:33]

bartosz-kulesza

Niestety nikt ze znajomych i rodziny nie ma "zacięcia" do wędkarstwa więc wszystkiego powoli będę musiał uczyć się sam. Póki co wybieram się do sklepu po sprzęt. Nie ukrywam że wasze rady pomogły mi się zdecydować co do tego wszystkiego. O dalszych ekscesach będę starał się pisać dalej w tym temacie więc gdybyście tylko mogli doradzajcie i jeszcze raz doradzajcie ;)
  [2012-08-20 08:30]

bartosz-kulesza

Poszukując w internecie sklepu wędkarskiego w moich okolicach natknąłem się na wiele ogłoszeń. Dotyczą one zarówno batów jak i wędek teleskopowych czy składowych oczywiście z różnymi kołowrotkami,  żyłkami itd.  Boję się że gdy wejdę do sklepu sprzedawcy zmanipulują mną tak że nie wybiorę najkorzystniejszego sprzętu. Zwracając uwagę na ilość ogłoszeń w internecie może pomoglibyście wybrać odpowiedni sprzęt? Byłbym bardzo wdzięczny.

Sam wyszukałem coś takiego:  http://allegro.pl/zestaw-wedkarski-wedka-splawik-gotowy-tani-polecam-i2565224682.html [2012-08-20 09:14]

Jeśli chcesz kupic tandete z biedronki za 20zl czy tam 50 i strzeli ci przy okoniu 10cm to powodzenia ;) .
[2012-08-20 11:12]

kiesiak53

Witam.
Moim zdaniem, powinieneś zacząć od kupna mapy okolicy.
Potem, w zależności od tego jak i gdzie będziesz wędkować dobierasz sprzęt. Przedtem jednak rekonesans po łowiskach. Popatrz, jak łowią inni wędkarze, obejrzyj ich sprzęt, porozmawiaj o nim, czemu w danym miejscu taki, a nie inny. Może z kimś się już zaprzyjaźnisz, być może któryś pójdzie z Tobą do sklepu i pomoże coś wybrać. Nie obejdzie się bez formalności - uprawnienia, a tym samym początek wiedzy o rybach.
Życzę chęci i powodzenia.
[2012-08-21 23:47]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia