Zaloguj się do konta

Początkujący na spining zbiornik 5 m duża roślinno

utworzono: 2012/08/07 15:06
pablobnh

Witam!

Jak łapać ryby na spining? Dopiero zacząłem się tą metodą zajmować. Będę łowił na rowie jakieś 5 metry, jest tam różna roślinność. Chciałbym łowić szczupaki mam pewność że na pewno tam są.
[2012-08-07 15:06]

89krzysztof

Jeśli masz pewność że na pewno tam są ( :D :D ), to musiałbyś się uzbroić w jakieś przynęty szczupakowe i kilka innych akcesoriów takich jak stalówka lub wolfram. Więcej informacji znajdziesz rzecz jasna na forum. Wystarczy skorzystać z opcji szukaj. ;)  [2012-08-07 15:21]

Lin1992

Witam. Zakładam że podstawy takie jak zarzucanie zestawu,podstawowe pojęcia i przynęty znasz. Wiedz aby łowić na spinning szczupaki to musisz po pierwsze uzbroić się w spinning o cw. około 30 do 40gr,piszesz że będziesz łowił na rowie o to kijaszek o długości 2,30 do 2,70m był by akurat. Kołowrotek w rozmiarze 2500 do 3000 ( lub inne oznaczenie 25 do 30).Żyłka 0,22 mm to minimum no chyba że Wolisz plecionke to tak 0,18mm była by dobra ale jak to Twoje pierwsze kroki to polecam żyłke - tańsza i poczatkujacemu spinningiście nie będzie sprawiać tyle problemu co plecionka (żyłka mniej się plącze).Powinieneś się również zaopatrzyć w specjalne przypony metalowe aby szczupak nie odgryzł Ci przynęty.Dobre przypony ma w swojej ofercie Dragon.No i na koniec kwestia przynet.Ogólnie przynęty dzielimy na miękkie i twarde :) Miękkie to : twistery,rippery,kopytka itp. czyli gumowe rybki a twarde to : obrotówki - na szczupaka najlepsze w rozmiarze od 3 w zwyż,wachadłowki - alga nr 3, mepps syclops nr.3 (ta ostatnia droga ok.30zł ale piekielnie skuteczna) i ostatnie to woblery - na szczupaka odpowiednie będą w wielkości od 6 do nawet 10 czy 12cm. Na szczupłego dobrze się sprawdza wobler Salmo Slider. W razie jakiś pytań pisz tu lub na prv. [2012-08-07 16:06]

Pitbul

Spinning to w pierwszej fazie łowienia (nauki) najczęściej bezrybie graniczące z przysłowiową "studnią" ;) Aby skrócić męki - umów się z jakimś lokalnym zaprzyjaźnionym spinningistą - to pozwoli na zaoszczędzenie czasu w kwestii podstaw. I możesz to potraktować jako "odbicie", ale uwierz, że własne nawet najbardziej początkowe doświadczenia są bezcenne. Spinning, spławik, mucha, ...Pora roku, pora dnia, pogoda, ciśnienie, znajomość łowiska....kombinuj ! :)))) jedynej słusznej recepty nie ma  ! ( na szczęście !!!!!!)T. [2012-08-07 17:49]

Lin1992

najważniejsze aby się nie zniechęcać poczatkowymi niepowodzeniami,zerwanymi blaszkami czy jak kolega wyżej wspomniał - bezrybiem. Najpierw musisz się nauczyć się podstaw i cierpliwości a rezultaty przyjdą w swoim czasie. I wieżę że będzie to szybciej niż myślisz. [2012-08-07 18:07]

leniuch135

Na spinning kup żyłkę 0,18, kilka wolframów ( na początek dużą ilość bo może ci się często zrywać sztuczna przynęta) Spróbuj na jakieś kopyta typu predator 5 cm albo na większe ( kolory bardziej naturalne, jak się nie skusi to w tym roku pomarańczowy); możesz spróbować na obrotówki  ( kolor w czerwone kropki albo paski, jak nie szczupak to okoń się skusi). Sztuczną przynętę typu kopyto prowadzisz nisko przy glonach i stosujesz podbić góra dół i w bok (podbicia mogą być agresywne), a wahadłówka prowadź normalnie ( tylko zwijaj żyłkę ). Życzę ci powodzenia  i połamania kija w początku spinningu : )
[2012-08-08 23:52]

karolpolawiacz

weź  wolfram  i jakieś przynęty szczupak owe jak rippery blachy  lub woblery i weź ze sobą szczypce w razie zeżarcia przynęty a i podbierak ja by się coś większego trafiło powodzeni ;d  
[2012-08-09 07:46]

W DUŻEJ ROŚLINNOŚCI ŁAP NA WOBLERY BO SZCZUPAKI MOGĄ STAĆ NA METR LUB 50 CM POD WIESZKIEM , ŻYCZĘ METRÓWKI

[2012-08-10 14:01]

leniuch135

Ja mam trochę inne zdanie z moich wypraw ^ ^ ogólnie szczupak patroluje górę i dół, więc nie mam problemu żeby nie zaatakował kopyta ; ) po prostu szczupak zachowuje się prawie jak kameleon = D
[2012-08-10 22:53]

kamil11269

łów na przynęty antyzaczepowe
[2012-08-11 17:32]