Początkujący - z jakim sprzętem, metodą zacząć

/ 11 odpowiedzi
Witam !

Nazywam się Michał i chciał bym zostać wędkarzem. Chciał bym dowiedzieć się jaką metodę połowu najlepiej dobrać dla początkującego. I jaki zestaw kupić/zamówić. Chciał bym coś taniego bo nie wiadomo czy wciągnę się w wędkowanie, a jak nie spróbuję to się nie dowiem. Czy mógł by ktoś doradzić i podesłać linki np na allegro do odpowiedniego dla mnie zestawu ?
Piko2003pl


Poczytaj o metodach i sam zdecyduj, a wtedy może ktoś podpowie co do sprzętu bo tak o tylko tyle mogę podpowiedzieć:

http://www.wedkarski.com/81-zestawy-wedkarskie (2012/02/24 11:20)

Arcio



myśle że ten sprzęt byłby dla ciebie na początek dobry możesz kupić wedke 3,60 m możesz tym połowić na grunt i na spławik a jak cie to wciognie to zainwestujesz w lepszy sprzęt powodzenia , a karte i opłaty porobiłeś ? (2012/02/24 16:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rybak2000


Poleciłbym ci spławik, dla początkującego jest jak w sam raz. Chętnie sprzedałbym ci mój zestaw ale ja sam go potrzebuje. (2012/02/24 18:09)

Larva


Zamierzam zrobić jak najszybciej opłaty w naszym kole wędkarskim. Mógł byś podać link do takiego zestawu który nadaje sie na grunt i spławik bo na tych metodach głownie mi zależy. I w jakiej cenie może być taki zestawik ? (2012/02/26 14:59)

Larva


a wypatrzylem taki zestawik : http://allegro.pl/kushiro-solidny-i-wszechstronny-zestaw-wedkarski-i2123767382.html był by dobry ? (2012/02/26 15:13)

bartek636


Moim skromnym zdaniem to się nie nada.Żeby mieć taki zestaw dobry na początek to musisz trochę więcej kasy wydać.Ja swoją przygodę z wędkarstwem zacząłem z wędką matchową.
Najlepiej udaj się do jakiegoś sklepu wędkarskiego powiedz,że chciałbyś zacząć przygodę z wędkarstwem i napewno coś Ci doradzą. (2012/02/26 15:19)

u?ytkownik26223


Proponował bym zestaw typu feeder ,wydaje mi się że jest to najprostsza metoda wędkowania.Co do ceny sprzętu to nie wiem ile to według ciebie jest niedrogo ,z tym że nie ma sensu kupować najtańszego "badziewia" bo  na najtańszy sprzęt sie mniej wygodnie wędkuje, w ten sposób możesz sie szybko do wędkarstwa zrazić.Proponuje coś takiego http://allegro.pl/zestaw-xxl-corral-feeder-360-black-draft-7-lozysk-i2119349536.html Myślę że na początek taki zestaw wystarczy . (2012/02/26 15:56)

Piko2003pl


fajny zestaw kolego Jarku również mogę polecić (2012/03/01 12:21)

Larva


Ładny zestaw dzięki za link, ale jaka metoda będzie dla mnie najodpowiedniejsza na poczatek ? Czy na pewno feeder ? Najbardziej interesuje mnie metoda splawikowa i spinning. Mógł byś Panie Jarku doradzić ? (2012/03/01 12:32)

jakubnob


spinningiem interesuje sie od zeszłego roku i musze stwierdzic ze jest to trudna metoda jak na początek polecił bym ci spławik szybko wyrobisz sobie celnosc w zarzucaniu itp (2012/03/01 14:23)

macros111


Ładny zestaw dzięki za link, ale jaka metoda będzie dla mnie najodpowiedniejsza na poczatek ? Czy na pewno feeder ? Najbardziej interesuje mnie metoda splawikowa i spinning. Mógł byś Panie Jarku doradzić ?

Witam !!!

Kolega Jarek dobrze Ci radzi ,zaufaj mu i jego doswiadczeniu.

Feeder jest to prostsza i skuteczniejsza metoda od splawika

Pozdrawiam.

(2012/03/01 14:24)