Zaloguj się do konta

Początki z batem-jaki?

utworzono: 2011/05/10 07:39
mikigali

Witam wszystkichZazwyczaj łowiłem klasycznymi metodami z kołowrotkiem ,teraz jednak mam zamiar spróbować swoich sił w batach. Mam ok.80-120 zł przeznaczonych na bata , chcę długość uniwersalną czyli 6 m i łowić na cięższe zestawy. Zdaje się na kolegów doświadczenie.Jaki bat jest w miarę dobry i by odpowiadał moim kryteriom ??Firma model itd... . Z góry dziękuję.

Pozdrawiammikigali [2011-05-10 07:39]

Jędrula

Witam wszystkich Zazwyczaj łowiłem klasycznymi metodami z kołowrotkiem ,teraz jednak mam zamiar spróbować swoich sił w batach. Mam ok.80-120 zł przeznaczonych na bata , chcę długość uniwersalną czyli 6 m i łowić na cięższe zestawy. Zdaje się na kolegów doświadczenie.Jaki bat jest w miarę dobry i by odpowiadał moim kryteriom ??Firma model itd... . Z góry dziękuję.

Pozdrawiam mikigali

 

 

 

 

 

 



 

Cięższe zestawy ? Co masz na myśli ? Powiedz gdzie chcesz łowić swoim baciwem ?

[2011-05-10 08:02]

mikigali

chodziło mi o bat z wyrzutem do 30 gr [2011-05-10 17:55]

kargul

chodziło mi o bat z wyrzutem do 30 gr


zakup sobie bacika jaxon poole 6.00 ja mam takiego jest to kompozyt i lajtowo tym żucisz wszędzie [2011-05-10 18:30]

mikigali

Co myślicie o bacie konger arcus pole 600/30gr ?? [2011-05-10 20:11]

kargul

Co myślicie o bacie konger arcus pole 600/30gr ??


za jaka cene bo tego mojego kupisz do 70 zl za male pieniadze dobry sprzet ja mam od 5-15 g

 

[2011-05-10 20:52]

nafciarzyk95

witam dołącze się do tematu tylko że mam inne pytanie.Dzisiaj odebrałem bata i na szczytówce jest takie kółko czy do tego kółka montować zestaw czy trzeba coś zrobić,.
[2011-05-11 19:36]

MrCrasny

Ja zakończyłem zestaw do bata krętlikiem z agrafką i agrafkę zapinam za to kółeczko na końcu bata. Teraz tylko odpinam całość i nawijam na drabinki.
[2011-05-11 19:55]

warun

Witaj.

Sposoby są przynajmniej 3.

1 - obcięcie szczytówki do grubości, jaka umożliwi wklejenie odpowiedniej końcówki do mocowania zestawów,
2 - użycie agrafki przymocowanej do kółeczka (lub do zestawu, jak kolega wyżej napisał) w celu zapinania zestawów - są głosy, że tak użyta agrafka może "tłuc się" o kółeczko lub końcówkę szczytówki, nie mogę potwierdzić gdyż nigdy z takiego rozwiązania nie korzystałem.
3 - zaczepianie zestawów "na stałe" oraz zwijanie na drabinkę bez odczepiania zestawu od bata i przymocowywanie gumeczką drabinki z nawiniętym zestawem do bata (oczywiście należy zwrócić uwagę na to podczas transportu).

Osobiście stosuję 1 i 3 rozwiązanie.

Pozdrawiam

Warun
[2011-05-11 20:07]

nafciarzyk95

Ja zakończyłem zestaw do bata krętlikiem z agrafką i agrafkę zapinam za to kółeczko na końcu bata. Teraz tylko odpinam całość i nawijam na drabinki.

mam pytanie talkie jak zawarł kolega warun czy w niczym nie przeszkadza czy nic się nie plącze i takie tam inne?

[2011-05-12 12:09]

MrCrasny

krętlik zapobiega plątaniu a umiejętne zarzucenie zestawu powoduje, że agrafka nie stuka w wędkę. Dla mnie osobiście rozwiązanie z agrafką jest idealne- błyskawicznie składam i rozkładam wędkę, a ryby jak mają brać to i tak będą brały bez względu na to czy agrafka na końcu jest czy jej nie ma. [2011-05-12 15:10]

MAVER61

Gratuluję pomysłu z agrafką , krętlikiem do bata,no super poprostu,szczególnie gdy zacznie to wszystko korodować (czyt.rdzewieć) i przecierać żyłeczkę normalnie poezja-nagle trrrach i po rybce(oczywiście tej największej w tym dniu).A tyle się tu już pisało (sam napisałem artykuł o połowie na bata )trzeba trochę poszukać o plastikowych końcówkach wklejanych na szpic.

Pozdrawiam.

[2011-05-12 15:24]

MrCrasny

Jest rada na rdzewienie i korozję.......regularnie sprawdzać i zmieniać agrafki. Poza tym wędkuję już ładnych parę lat i jeszcze jakoś nic mi nie skorodowało, zardzewiało lub przetarło żyłkę. [2011-05-12 15:32]

nafciarzyk95

jestem amatorem w metodzie na bata.zakup został dokonany głownie ze względu na zawody w których zaczne brać udział napewno skożystam z rad i chyba w niedziele wybiore się na rybki.
[2011-05-12 19:36]