Zaloguj się do konta

Początek spinningowej przygody - prośba o rady.

utworzono: 2022/06/12 11:59
Kusy1988

Hej wszystkim

Pierwszy mój wpis na forum więc się przedstawię, jestem Mateusz i w tym roku rozpocząłem spinningowanie.
Niestety póki co bez większych efektów i stąd postanowiłem poprosić o pomoc Was bardziej doświadczonych.
Liczę w końcu na tego upragnionego szczupaka bo póki co to liche okonie i małże tylko wyciągam :D

Na początek powiem co mam i co robię żeby lepiej nakreślić Wam sytuację...

Sprzęt:
Wędka Okuma Wave Power 2,44m CW 5-25g, (150g)
Kołowrotek Okuma Altera ATE 40, (260g)
Plecionka Daiwa J-BRAID GRAND X8 0,16 mm
Przypon Surfstrand 1x7 30 cm 7 kg

Łowisko:
90% to woda stojąca, zalewy (zbiorniki zaporowe) 10-60 ha, głębokość 2-3 m
10% rzeka średnia 0,5-1,5 m
Łowię tylko z brzegu!

Przynęty:
- obrotówki roz. 3-4, waga 6-10g, głównie srebro, szaroczerwone i kolorowe
- wahadłówki roz. 1 lekkie 7g, oraz roz. 1 normalne 13g, srebro
- gumy Savage Gear Cannibal 6,8cm łączna waga z główką 8g różne kolory
- gumy Savage Gear Cannibal 10 cm łączna waga z główką 17g różne kolory
- wirujące ogonki 8-12g Spinmad - nie wiem czemu, ale lubię je :D i często nimi rzucam, różne kolory
- cykady 5-9g Spinmad

Moje "techniki" :)
- obrotówki i wahadłówki - rzucam i zaraz zwijam zmieniając prędkość tylko raz wolniej raz szybciej
- gumy - rzucam czekam aż opadnie, podrywam 1-2 razy, zwijam pare sekund, pauza i znów podrywam itd.
- wirujące ogonki - podobnie jak gumy, rzucam czekam chwilę, podrywam, zwijam pare sekund, pauza 2-3 sekundy i znów podrywam i zwijam itd.
- cykady (czarna magia i szaleństwo) robię wszystko ale głownie rzucam i zwijam od razu zmieniając prędkość.

Tak to wygląda panowie (i panie) i teraz liczę na Wasze rady, sugestie, może komuś z Was coś się rzuciło od razu w oczy, że kaleczę... Może coś źle dobrałem ze sprzętu (przypon, plecionka?), wiem że możliwość jest wiele, ale liczę na jakieś uwagi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam! [2022-06-12 11:59]