Początek przygody z wędkarstwem - pozwolenia

/ 3 odpowiedzi
Witam szanownych kolegów i koleżanki!W zeszłym roku łyknąłem bakcyla wędkarskiego, ale przy okazji nieświadomie naruszyłem prawo - sądziłem że do amatorskiego zarzucania wędki potrzeba tylko zezwolenia... dopóki nie przeczytałem drobnego druczku na zezwoleniu że "ważne tylko z kartą wędkarską".I tu mam do Was prośbę - proszę o informację gdzie i w jaki sposób wyrobić kartę, ile to kosztuje, czy wyrabia się to od ręki czy też jest do tego potrzebne jakieś szkolenie itd. Bardzo proszę Was o informację na ten temat.
grisza-78


http://www.kartawedkarska.pl/
Poszukaj trochę, na forum jest tego pełno. (2013/03/16 21:41)

Jimmy


Jeśli chodzi o egzamin na kartę, to musisz się dowiedzieć w Twoim okręgu, ponieważ różnie jest w poszczególnych miejscowościach. Ja przykładowo miałem egzamin jak jeszcze mieszkałem w Grudziądzu, natomiast ze 2-3 lata temu kolega w Koszalinie robił kartę i egzaminu nie miał, tylko kasa i karta. I ta jest niezbędna na wodach PZW.

W moim regionie jest też coś takiego jak PGR i tam karty mieć nie musisz, ale musisz znać przepisy. Opłaty można zrobić na każdej poczcie.
http://www.zpw.pl/zezwolenie-gospodarstwo-rybackie-mielno,pid58.html (2013/03/16 23:13)

lynx


Wejdx na okreg gdańsk i poprzeglądaj jakie masz koła i wybierz jakieś, albo najbliższe, albo największe i sprawdx gdzie ma koło siedzibę. Idź do nich i tak wykupisz sobie kartę. Na jakich warunkach to ci tam powiedza. (2013/03/17 00:54)