Zaloguj się do konta

Pochwal się swoim wpisem.

utworzono: 2014/10/09 09:21
Artur z Ketrzyna

Ponieważ na wędkuje, ostatnio coś szwankuje aktualizacja na głównej stronie dodawanych nowych wątków. I nie ma się czemu dziwić, bo jest nas coraz więcej....

Tak więc postanowiłem założyć taki oto wątek.
"Pochwal się swoim wpisem."

Jak wiadomo wielu z nas chciało by zobaczyć co inni o tym myślą, jak też podzielić się tym z nami.
Dlatego, proponuje tu wklejać linki do artykułów którymi chcieli byście się z nami podzielić.
[2014-10-09 09:21]

Artur z Ketrzyna

Na początek może, ja coś zaproponuje. A jest to artykuł z poradą dla tych co maja mocno ograniczone środki finansowe. I nie stać ich na jakiś markowy sprzęcik, a wędkowanie jest dla nich czymś co po prostu kochają.

Tania żywcówka.



http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,tania-zywcowka,78999

Ps. chyba najtańsza jaką można zmontować od podstaw...
[2014-10-09 09:25]

89krzysztof

Ponieważ na wędkuje, ostatnio coś szwankuje aktualizacja na głównej stronie dodawanych nowych wątków. I nie ma się czemu dziwić, bo jest nas coraz więcej....

Tak więc postanowiłem założyć taki oto wątek.
"Pochwal się swoim wpisem."

Jak wiadomo wielu z nas chciało by zobaczyć co inni o tym myślą, jak też podzielić się tym z nami.
Dlatego, proponuje tu wklejać linki do artykułów którymi chcieli byście się z nami podzielić.


3/4 komentarzy pod wpisami to "*****", "świetne zostawiam 5" itd. Nigdy nie zależało mi na tym, żeby być wysoko ocenianym, ani na czytaniu pochwał, od których niejeden się rozpływa i dowartościowuje się.

A druga sprawa, jeśli ktoś pisze ciekawie i mądrze, to prędzej czy później jego tekst zostanie przeczytany. A na stronie głównej obecnie pojawiaj się rzeczywiście najciekawsze wpisy, a nie byle jaki chłam.
[2014-10-09 10:04]

Zander51

No nie wiem Krzysztof. Wydaje mi się, że obecny poziom tekstów na blogach jest zdecydowanie niższy, niż jakiś czas temu. Oczywiście są wyjątki. I niekoniecznie dobre teksty są zauważane i czytane.
[2014-10-09 15:54]

Artur z Ketrzyna




3/4 komentarzy pod wpisami to "*****", "świetne zostawiam 5" itd. Nigdy nie zależało mi na tym, żeby być wysoko ocenianym, ani na czytaniu pochwał, od których niejeden się rozpływa i dowartościowuje się.

A druga sprawa, jeśli ktoś pisze ciekawie i mądrze, to prędzej czy później jego tekst zostanie przeczytany. A na stronie głównej obecnie pojawiaj się rzeczywiście najciekawsze wpisy, a nie byle jaki chłam.

wiesz ja bardziej chciał bym wiedzieć co o tym wpisie inni myślą.
może być i oceniony na 3, ale dlaczego... inne ich pomysły/spostrzeżenia też bywają ciekawe.
Ja się za geniusza nie uważam... po prostu takie coś mi wpadło kiedyś do głowy, i to w końcu opisałem. No i młodym z pustymi kieszeniami... to się może przydać. Tak myślę. a jak inni myślą? [2014-10-09 16:19]

Co ja o tym myślę ...hmmmmm....jakby to delikatnie ująć .....

Taka "reklama" swoich tekstów jest zbędna,tak uważam .Jak ktoś będzie chciał twój artykuł przeczytać to to zrobi prędzej czy puźniej .Nie dziś to jutro lub nawet za tydzień ale jeśli ktoś czyta twój blog to trafi i na "ten" artykuł.

Ps .Zander to że teraz poziom tekstów na blogach jest niski jest przez to że niektórzy  mają zbyt duże aspiracje...po prostu teraz każdy może mieć bloga i stąd słabe teksty ...bo przecież "pisać każdy może" no i piszą o byle czym i zaśmiecają forum czy portal . [2014-10-09 17:02]

Artur z Ketrzyna

Co ja o tym myślę ...hmmmmm....jakby to delikatnie ująć .....

Taka "reklama" swoich tekstów jest zbędna,tak uważam .Jak ktoś będzie chciał twój artykuł przeczytać to to zrobi prędzej czy puźniej .Nie dziś to jutro lub nawet za tydzień ale jeśli ktoś czyta twój blog to trafi i na "ten" artykuł.



Zakładając ten wątek miałem na myśli wyręczeniu redakcji, w aktualizowaniu danych na pierwszej stronie.

A dokładnie o tego zwiastuna czy jak to zwać co na załączonej focie.

Tam kiedyś ukazywały się wszystkie prawie z automatu. Dziś coś tam szwankuje...
widzisz ktoś może chcieć coś takiego se poczytać, a nie obserwuje mego bloga.
[2014-10-09 17:41]

Zander51

Zgadzam się z Tobą Jarek. Myślę, że i Redakcja sporo "namieszała" organizując konkurs na blogera roku. Udowodnił to Diablo w innym wątku. Mniej ważna treść, styl, przesłanie, idee fix, puenta, byleby napisać, bo brakuje do limitu. Co do wartości wpisu, to Redakcja miała kłopoty z oceną. Tekst nie trafiał na główną stronę, ale subskrybujący go przeczytali. I po dwóch dniach kiepsko oceniony przez Redakcję wpis ma 50 ocen i ze 20 komentarzy. A ten wybrany przez Redakcję... szkoda gadać. Może Sebastian zrobi z tym porządek.
[2014-10-09 19:08]

Szanowni koledzy.
Co raz bardziej zastanawiam się czy nie zabrać przysłowiowego kubełka i łopatki i opuścić tą piaskownicę .
Powodów jest kilka . Spotykamy się tu ( wirtualnie )  by porozmawiać o naszym hobby , wymienić się spostrzeżeniami i adresami łowisk. A tym czasem widzę jak kilku sfrustrowanych facetów bierze się za przysłowiowe łby próbując udowodnić jeden drugiemu SWOJE RACJE.
Drugi powód to treści niektórych postów ( nie obrażając )  będące na poziomie debila.
No i wreszcie autoreklama i zwyczajne głupawe szpanerstwo bo naprawdę nie interesuje mnie to gdzie pan X czy Y wyjeżdża na ryby ( Karaiby, Hiszpania , Skandynawia )  w kontekście a jakąż oto wędkę ma tu zabrać i co jest lepsze kręcioła Abu , Cormoran czy Shimano  żałosne to to.
I odpowiadając na sakramentalne pytanie co jest lepsze żyłka czy plecionka - wszystko mi jedno na tym i tym się można powiesić.
Z poważaniem
Julian
[2014-10-09 19:24]

Artur z Ketrzyna

Zander coś w tym jest co piszesz.
Ja się nie uważam za pisarza, ale poprostu napisałem coś dla pwenej grupy wędkarzy.
Mam do napisania kilka testów i takich tam. Tak więc jak chodzi o limity na blogera roku to ponad to.
Nie chce też by były przez redakcje wyróżniane, bo raczej aż takim dobrych nie piszę. ALe  żeby było info o nich w tym banerze co wyżej wkleiłem.

Mi się fajnie czytało i twoje wpisy.
Ale sprawy koła, zabrały mi sporo czasu. Do tego niedługo zakończenie roku i tyle spraw do załatwienia... szkoda słów...
[2014-10-09 19:56]

lukaszb80

Julian.
Jest kilka innych miejsc w internecie (forum) gdzie trwają normalne dyskusje o rybach, publikowane są ciekawe artykuły i działają solidni moderatorzy którzy szybko reagują na dziesiątki tych samych wpisów w stylu "co wybrać jaxon czy mikado?" lub "chcę w sobotę iść na ryby co polecacie". Naprawdę warto tam zajrzeć i się zarejestrować. Wedkuje.pl jest popularne bo to duży i uniwersalny portal, niestety przekłada się to w dużej mierze na jakość dyskusji. Ja personalnie nic do nikogo nie mam ale żeby znaleźć ciekawą informację trzeba się przedostać przez tonę śmieci. Czasem tu zajrzę poszukać informacji o łowisakch choć lata świetności te forum ma za sobą. Można by było tu uszczelnić ale to wymaga dużej pracy ze strony administratorów.
Pozdrawiam kolegów po kiju. [2014-10-09 20:05]

Zander51

Podobno śpiewać każdy może... ale z pisaniem jest już gorzej. A to orty, pisownia, składnia i takie tam pierdołki. W dobrym tekście musi być coś więcej. Jak rozpoznasz dobry tekst od przeciętnego ? Po ilościach ocen i komentarzach...
[2014-10-09 20:08]

Łukasz
Zdaje się że mieliśmy przedyskutować poziom postów i publikacji w tym portalu ale Twoja niewątpliwie cenna uwaga ( jest przecież tyle innych portali ) tylko utwierdziła mnie w moim zamiarze , dlatego nie chcąc wdawać  się w czcze i jałowe dywagacje  nie polemizuję.
Panowie żegnam
Julian
[2014-10-09 21:13]

Teksty bez sensu sa czytane i oceniane a te z trescia są nawet nie są publikowane. Napisałem teks ostatnio nad którym pracowałem cała niedziele który nie zostal nie publikowany. Jest tu coraz większy burdel tyle wam powiem. Rangi użytkowniwków to jest tu potrzebne. [2014-10-09 22:29]

Diablo

Teksty bez sensu sa czytane i oceniane a te z trescia są nawet nie są publikowane. Napisałem teks ostatnio nad którym pracowałem cała niedziele który nie zostal nie publikowany. Jest tu coraz większy burdel tyle wam powiem. Rangi użytkowniwków to jest tu potrzebne.



Rangi użytkowników to skróty do większego bałaganu. Z reszta tu już są rangi - kolorowe rybki nad awatarami. Kto ma najwięcej złotych? Ci co kopiują internet, ci co piszą bezsensowne "artykuły" dwu zdaniowe. No i redaktorzy kół, którzy muszą co dzień dać wpis choćby o treści. "Dziś dzień całowania, zachecamy wszystkich członków do całowania rybek" "Dziś zmarła Ania XXXX, pokój jej duszy", "w dniu dzisiejszym odbyło się zebranie członków koła - nie przyszedł nikt" , "dziś odbyło się sprzątanie zbiornika XXX - Przyszło dwoje dzieci"


[2014-10-09 22:56]

Artur z Ketrzyna

Teksty bez sensu sa czytane i oceniane a te z trescia są nawet nie są publikowane. Napisałem teks ostatnio nad którym pracowałem cała niedziele który nie zostal nie publikowany. Jest tu coraz większy burdel tyle wam powiem. Rangi użytkowniwków to jest tu potrzebne.

To daj linka tutaj. W końcu po to ten wątek tu utworzyłem ;-)
A nie jakiejś bezsensownej krytyce tych, co im się nie chce czegoś pożytecznego napisać...
[2014-10-10 00:35]

barrakuda81

Szanowni koledzy.
Co raz bardziej zastanawiam się czy nie zabrać przysłowiowego kubełka i łopatki i opuścić tą piaskownicę .
Powodów jest kilka . Spotykamy się tu ( wirtualnie )  by porozmawiać o naszym hobby , wymienić się spostrzeżeniami i adresami łowisk. A tym czasem widzę jak kilku sfrustrowanych facetów bierze się za przysłowiowe łby próbując udowodnić jeden drugiemu SWOJE RACJE.
Drugi powód to treści niektórych postów ( nie obrażając )  będące na poziomie debila.
No i wreszcie autoreklama i zwyczajne głupawe szpanerstwo bo naprawdę nie interesuje mnie to gdzie pan X czy Y wyjeżdża na ryby ( Karaiby, Hiszpania , Skandynawia )  w kontekście a jakąż oto wędkę ma tu zabrać i co jest lepsze kręcioła Abu , Cormoran czy Shimano  żałosne to to.
I odpowiadając na sakramentalne pytanie co jest lepsze żyłka czy plecionka - wszystko mi jedno na tym i tym się można powiesić.
Z poważaniem
Julian

To o plecionce i żyłce poprawiło mi humor:-)Jest sporo racji w tym co piszecie.Najlepiej traktować pewne rzeczy z dystansem i przymróżeniem oka.Na szczęście jesteśmy inteligentni i możemy omijać szerokim łukiem to co nas nie interesuje.Tak to już jest że się taki nie urodził co by wszystkim dogodził...Nie wszyscy mamy czas i natchnienie żeby pisać ale jeśli czujemy taką potrzebę ,nie koniecznie żeby coś zareklamować tylko tak prosto  z serca co na duszy lezy to myślę że nie powinniśmy się wahać.Inni ocenią raz lepiej ,raz gorzej bo różnie wychodzi ale czasem człowiek musi bo inaczej się udusi i już:-)Po to chyba to jest czyz nie?Nie ma co się czaić.Raz wyjdzie dobry tekst a raz chała - samo życie.Jest możliwość pokazania innym swego prawdziwego wędkarskiego "ja", swojej wrażliwości,podzielenia się refleksjami bez "marketingowej papki" albo prawie bez bo gdzieś ona tam w końcu wypłynie wcześniej czy później ale o ile jest racjonalna to też można oko przymknąć:-)Napewno szanujmy innośc i róznorodnośc poglądów - lepsza ostra polemika niż tępy kompromis.Wazne że mamy z kim sie pospierać a czasem nawet sobie powrzucać choc to może nie eleganckie...Wyżywajmy się ale z kulturą i umiarem.Pozdrawiam:-)



[2014-10-10 00:55]

89krzysztof

No nie wiem Krzysztof. Wydaje mi się, że obecny poziom tekstów na blogach jest zdecydowanie niższy, niż jakiś czas temu. Oczywiście są wyjątki. I niekoniecznie dobre teksty są zauważane i czytane.

Zgadza się Mirek, właśnie o to mi chodziło, ale złych słów użyłem. Teraz co trzeci na tym portalu dodaje wpisy. Piszą o niczym, byle napisać. Kiedyś było niewielu blogerów piszących regularnie i fajnie. Na dzień pojawiało się załóżmy 5 wpisów, do przeczytania których było potrzeba 20 minut dziennie. Teraz wpisów na blogach jest dajmy na to 50. Biedny Sebastian, który musi się męczyć (bo to chyba jego rola).

Ten portal to typowa masówka, robiona tylko i wyłącznie po to żeby zarobić kasę. Im więcej ludzi, im więcej odwiedzin tym więcej pieniędzy dla właścicieli. Fora dedykowane jednej grupie wędkarzy dają więcej wiedzy, niż informacje tutaj zawarte w setkach zbędnych wpisów.
[2014-10-10 07:24]

pompips

Co ja o tym myślę ...hmmmmm....jakby to delikatnie ująć .....

Taka "reklama" swoich tekstów jest zbędna,tak uważam .Jak ktoś będzie chciał twój artykuł przeczytać to to zrobi prędzej czy puźniej .Nie dziś to jutro lub nawet za tydzień ale jeśli ktoś czyta twój blog to trafi i na "ten" artykuł.



Zakładając ten wątek miałem na myśli wyręczeniu redakcji, w aktualizowaniu danych na pierwszej stronie.

A dokładnie o tego zwiastuna czy jak to zwać co na załączonej focie.

Tam kiedyś ukazywały się wszystkie prawie z automatu. Dziś coś tam szwankuje...
widzisz ktoś może chcieć coś takiego se poczytać, a nie obserwuje mego bloga.

Artur wstawianie zdjęć z monitora to żenada. Masz taką tajemniczą funkcję na klawiaturze ukrytą pod tajemniczym przyciskiem PrtScr w twoim systemie musisz poprzedzić naciskając przycisk Shift. Zrobi ci się piękny zrzut ekranu który możesz wkleić np do paint i przyciąć zapisać jako jpg i wstawiać w eleganckiej formie na forum.
[2014-10-10 07:51]

No nie wiem Krzysztof. Wydaje mi się, że obecny poziom tekstów na blogach jest zdecydowanie niższy, niż jakiś czas temu. Oczywiście są wyjątki. I niekoniecznie dobre teksty są zauważane i czytane.

Zgadza się Mirek, właśnie o to mi chodziło, ale złych słów użyłem. Teraz co trzeci na tym portalu dodaje wpisy. Piszą o niczym, byle napisać. Kiedyś było niewielu blogerów piszących regularnie i fajnie. Na dzień pojawiało się załóżmy 5 wpisów, do przeczytania których było potrzeba 20 minut dziennie. Teraz wpisów na blogach jest dajmy na to 50. Biedny Sebastian, który musi się męczyć (bo to chyba jego rola).

Ten portal to typowa masówka, robiona tylko i wyłącznie po to żeby zarobić kasę. Im więcej ludzi, im więcej odwiedzin tym więcej pieniędzy dla właścicieli. Fora dedykowane jednej grupie wędkarzy dają więcej wiedzy, niż informacje tutaj zawarte w setkach zbędnych wpisów. 


Najwidoczniej taka forma administrowania forum najbardziej odpowiada zarzadcom. - bezmyslna masowka byle by tylko pisali .....
A tematy nie wiadomo wlasciwie z jakich wzgledow uwazane za niewygodne , niebezpieczne ? sa blokowane lub usuwane .
Bralem udzial w dyskusji dotyczacej strazy ssr -chyba jest to normalne , ze jezeli w ogole do niej dochodzi to strony w niej biorace musza miec odmienne poglady aby sie w ogole odbywala , w przeciwnym razie nie mialaby zadnego sensu. Wiem , zdaje sobie z tego sprawe ,, ze podczas jej strony uzywaja roznych srodkow przekazu , ale akurat w tej konkretnej sytuacji nikt sie chyba na nikogo nie obrazal ...jednak zostala ona bezprzedmiotowo przerwana przez nadzorujacego , nie bioracego w niej udzialu ! 
W takiej sytuacji wypadalo by przynajmniej podawac przyczyne swojej decyzji , a nie swoja jednostkowa decyzja zaprzeczac idei slowa FORUM .
P.s.wystarczy napisac chocby zdanie - moj kolega po wspolnym fachu poprosil mnie o zablokowanie tematu ze wzgledu na brak dalszej argumentacji ....., czy cos w tym stylu i uczestnicy tej dyskusji na pewno by to zrozumieli i zaakceptowali 
Jednak widac ze opcja dawania ostrzezen , blokowania , banowania jest bardziej preferowana niz zwykly dialog miedzy stronami posiadajacymi organ o nazwie rozum.


[2014-10-10 11:51]

Zielan

Ponieważ na wędkuje, ostatnio coś szwankuje aktualizacja na głównej stronie dodawanych nowych wątków. I nie ma się czemu dziwić, bo jest nas coraz więcej....

Tak więc postanowiłem założyć taki oto wątek.
"Pochwal się swoim wpisem."

Jak wiadomo wielu z nas chciało by zobaczyć co inni o tym myślą, jak też podzielić się tym z nami.
Dlatego, proponuje tu wklejać linki do artykułów którymi chcieli byście się z nami podzielić.

Istniał taki wątek kilka miesięcy temu. I umarł śmiercią naturalną. Ja chwalić się nie lubię i cały czas uważam, że moje pisanie jest wciąż słabe. Od czasu do czasu trafi coś na stronę główną.  [2014-10-10 12:29]

Artur z Ketrzyna



Artur wstawianie zdjęć z monitora to żenada. Masz taką tajemniczą funkcję na klawiaturze ukrytą pod tajemniczym przyciskiem PrtScr w twoim systemie musisz poprzedzić naciskając przycisk Shift. Zrobi ci się piękny zrzut ekranu który możesz wkleić np do paint i przyciąć zapisać jako jpg i wstawiać w eleganckiej formie na forum.

właśnie to wypróbowałem i nie działa. mimo ze próbowałem tak i tak.

Ten watek ruszył na jakiś czas aktualizację. Ale znów ona szwankuje...

Może wiesz jak w ofisie wstawić symbol paragraf?
[2014-12-02 18:12]

Randal


Piszę o tym co się dzieje w moim kole. Ostatnio tylko i wyłącznie o tym. Dlaczego?. Podjąłem się. Będę to robił tak długo dopóki czytać to będzie chociaż jeden członek koła . Piszę o kole, o wydarzeniach , o zawodach. Robię to tylko dla członków koła. Czy to czyta ktoś jeszcze, nie wiem, to jest mniej ważne. Uważam że nie jest to powód do chwalenia się. [2014-12-02 19:12]

Artur z Ketrzyna


Piszę o tym co się dzieje w moim kole. Ostatnio tylko i wyłącznie o tym. Dlaczego?. Podjąłem się. Będę to robił tak długo dopóki czytać to będzie chociaż jeden członek koła . Piszę o kole, o wydarzeniach , o zawodach. Robię to tylko dla członków koła. Czy to czyta ktoś jeszcze, nie wiem, to jest mniej ważne. Uważam że nie jest to powód do chwalenia się.

dobre jest to co robisz. Ja podobnie, lecz mam na drodze przeszkody... Kiedy znikną, niektóre mogły juz dawno, inne 14 listopada... (tego dnia miało sporo się zmienić...)
Wiem że czytają to wędkarze z mego powiatu, choć nie są tu zalogowani. I wiem że warto.
Pisanie nie jest moją mocną stroną, i wolę działać niż pisać...

Ale wracając do wątku, to redakcja wedkuje.pl, chcąc by portal był aktywny. Powinna wywiązywać się ze swoich obowiązków. A jednym z nich jest aktualizowanie banerów poświęconych naszym wpisom na dany temat. (porady, sprzęt, relacje z imprez itd.)
Proste jak drut. Dlaczego?
Wchodzę na pierwszą stronę portalu, a tam w tych banerach stare wpisy, te co mnie interesowały przeczytane.
Na forum tez nic się nie dzieje.
To po co mam tu siedzieć i patrzyć na stare wiadomości?
Kurcze, ja nie będę każdy pokój z osobna przeglądał, z osobna w poszukiwaniu nowości. Jak w tym celu redakcja stworzyła te banery, by nas o tych nowościach powiadamiać.

Redakcjo, pierwsza strona to wasza okładka. Więc zacznijcie dbać o to by każdy z nas znalazł tam coś z nowości dla siebie. Inaczej jak z prasą, pierwsza strona nie interesująca, to nie kupuję...
Dla nas są ważniejsze wpisy kolegów, niż reklamy które co rusz się zmieniają. Zapominaie chyba o tym że to właśnie te wpisy zachęcają nas do dyskusji na forum.
[2014-12-03 09:26]

Artur z Ketrzyna

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,szczupak-super-rybka,80052

Coś tam wyskrobałem, może początkującym wędkarzom się przyda ;-)
[2014-12-24 13:40]

rysiek38

Witam ! też coś skrobnąłem - zapraszam
[2014-12-28 12:12]