Po zamieszkach w Warszawie 210 osób zatrzymanych.

/ 12 odpowiedzi

  • konto usunięte

Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych.

Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii. - Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone na komendy policji w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia - wyjaśnił rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy i osób manifestujących w Święto Niepodległości czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy z komendy stołecznej wspieranych przez policjantów z kilku komend wojewódzkich.

Burzliwe święto

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podczas zamieszek zdewastowano 14 radiowozów, a 40 funkcjonariuszy odniosło lekkie obrażenia, 22 z nich udzielono pomocy medycznej.

- Rolą policji podczas zabezpieczenia manifestacji było przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo uczestników manifestacji oraz osób postronnych. Zależało nam na tym, by nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji różnych ugrupowań. W sytuacji, kiedy ktoś łamał prawo, nasze działania były zdecydowane - pokreślił Karczyński.
u?ytkownik57785


Nie rozumiem czemu ma służyć ta prasowa informacja? Wiadomości z Bangladeszu i Nowego Jorku też będą? Potem sport i prognoza pogody? Ja rozumiem, że to jest Hydepark i piszemy tu o wszystkim i o niczym, ale informacje prasowe o zamieszkach w W-awie mamy wszyscy w TV, radiu, internecie i prasie codziennej. Żeby to były Twoje prywatne odczucia z komentarzem, to rozumiem celowość wątku, ale to co wkleiłeś jest nam wszystkim wiadome. (2011/11/12 14:28)

u?ytkownik94480


Kolego Mastiff . Jest tu więcej wątków które powinny zostać skasowane , bo są na tym samym poziomie i bezsensowne jak ten.  (2011/11/12 16:49)

u?ytkownik8129


Mastiff Jako Polaka nie interesuje Cię to że banda niemieckich szczyli anarchistów zainiciowała rozróbę w Twojej stolicy ? Temat jest w wiadomościach a to jest wiadomości Prawda ? (2011/11/12 17:19)

gusto


Przywrócić oddziały ZOMO -jeb....ci,karać,nie wyróżniać. (2011/11/12 18:22)

u?ytkownik8129


gusto
Racja Połowa z zatrzymanych to niemieccy anarchiści którzy jeżdżą po świecie i prowokują rozróby W warszawie te wnuki ssmanów pluli na polaków wyzywając ich od nazistów (2011/11/12 19:52)

arus


Za to pięknie wyglądali leżąc na chodniku (2011/11/12 20:02)

u?ytkownik57785


gusto
Racja Połowa z zatrzymanych to niemieccy anarchiści którzy jeżdżą po świecie i prowokują rozróby W warszawie te wnuki ssmanów pluli na polaków wyzywając ich od nazistów 
Spokojnie chłopie, bo Ci laczki spadną. Strasznie się ekscytujesz. I temat jest w Hydeparku. Owszem, jest tu na forum sporo różnych wiadomości, ale z komentarzami, pytaniami, OPINIAMI,  autorów wątków, a ten to prosta, krótka informacja prasowa taka jak na Onecie, czy w gazecie albo na TVN 24, więc po co obciążać nas jeszcze tym tutaj. Jest mi wstyd, ze jestem Polakiem patrząc na tych "Polaków Wszechpolskich" i innych im podobnych, więc niemieccy chuligani mnie nie ruszają, bo robią to samo co Polacy na meczach w innych krajach, a dla nich to taka sama rozróba jak mecz. Większa siara, to ci nasi RODACY, pożal się Boże, na tych rozróbach. To nie szwaby sobie narobili wstydu na cały świat, tylko POLACY. (2011/11/12 20:09)

Piotr 100574


niemcy ??ludzie to nie niemcy ,oryginalnych niemców już prawie nie ma :)))))i niech kto i wytłumaczy jak taka garstka niemiecko podobnych pataachw mogła zrobic rozróbę w naszej Stolicy ????przecież ludzie by ich moherowymi beretkami byli w stanie zasypać :))))to wstyd dla naszego kraju dać sie sprowokować paru debilom i to jeszcze około 100 osób ich bylo nie no ja nie mogę ,srodek Polski stolica a 100 niby niemców robi u nas 3 wojnę swiatową :)))))))) (2011/11/12 20:19)

grzesiek35


No jasne.Wszystkiemu winni są ci przybyli SSmani,a nasi zadymiarze chcieli tylko grzecznie przemaszerowac przez STOLYCE. (2011/11/12 20:40)

Piotr 100574


no nasi zadymiarze to chieli na telewizje popatrzeć tylko ta nieznośna policja wyła im pod oknami i oni poszli tylo sprawdzić o co tam biega:)))))))no i wtedy ta nieznośna policja ich zaatakowała no i musieli się bronić :)))))))ach ta policja tylko prowokuje do zadym :)))))))) (2011/11/12 20:47)

u?ytkownik8129


Nie wiem jakiej jesteś narodowości ale mi jako polakowi nie pasuje to że banda szwabskich szczyli prowokuje awantury na naszym święcie niepodległości (2011/11/16 21:55)

basiasia


niemcy ??ludzie to nie niemcy ,oryginalnych niemców już prawie nie ma :)))))i niech kto i wytłumaczy jak taka garstka niemiecko podobnych pataachw mogła zrobic rozróbę w naszej Stolicy ????przecież ludzie by ich moherowymi beretkami byli w stanie zasypać :))))to wstyd dla naszego kraju dać sie sprowokować paru debilom i to jeszcze około 100 osób ich bylo nie no ja nie mogę ,srodek Polski stolica a 100 niby niemców robi u nas 3 wojnę swiatową :))))))))





A Ty gdzie wtedy byłeś, że teraz taki cwany jesteś. Na tych swoich zatasiemczonych leszczach? (2011/11/16 22:08)