Po co 2 kulki na włos?

/ 10 odpowiedzi
Tak jak w tytule,nie rozumiem tego,po prostu nie można dać jednej dużej?Jedna mała także nie może wystarczyć?Co innego jak jedna jest normalna a druga pop-up...
Jakub Woś


Tak jak w tytule,nie rozumiem tego,po prostu nie można dać jednej dużej?Jedna mała także nie może wystarczyć?Co innego jak jedna jest normalna a druga pop-up...

Po co niektorzy zakładają dwa białe robaki? albo dwa ziarna kukurydzy? jedno nie wystarczy? (2013/05/30 11:36)

mateuszwos


Tak jak w tytule,nie rozumiem tego,po prostu nie można dać jednej dużej?Jedna mała także nie może wystarczyć?Co innego jak jedna jest normalna a druga pop-up...

Żaden ze mnie karpiarz ale widziałem nie raz zestawy z kilkoma kulkami na włosie:):) (2013/05/30 11:36)

Robson86


Też nie jestem karpiarzemxP
Na chłopski rozum.Jak nawalisz kulek, peletu i na dnie jest ich na kilogramy to karpie się przyzwyczajają i wsysają wszystkie, duży karp wsyśnie i 5 naraz, także jak pływa i wsysa po jednej jak kura ziarna to może się poirytować.. (tak z mojego punktu widzenia) i jak widzi dwie kulki to sobie myśli o sopry kąsek... 
Pozdrawiam. (2013/05/30 12:07)

kamil11269


Tak jak w tytule,nie rozumiem tego,po prostu nie można dać jednej dużej?Jedna mała także nie może wystarczyć?Co innego jak jedna jest normalna a druga pop-up...


Trzeba się jakoś wyróżnić :) (2013/05/30 13:35)

rafal93


najczęściej daje sie kulki o 2 róznych smakach np: skopex i truskawka karp ma smaka na jedną a przy dużyp pysku wciąga 2 z hakiem. lub też daje się dwie gdy włos jest długi żeby nie było dużej dziury między kulką a hakiem bo karpie często wyplówają kulki gdy czują włos lub poprostu taki wariant jest miły dla oka wędkującego;) kto pyta nie błądzi pozdrawiam i sukcesów życze połamania

(2013/05/30 17:52)

u?ytkownik39933


Tak jak w tytule,nie rozumiem tego,po prostu nie można dać jednej dużej?Jedna mała także nie może wystarczyć?Co innego jak jedna jest normalna a druga pop-up...

Jeśli nie chodzi Ci jak napisałeś o tzw. bałwanka i zbalansowanie przynęty to moim zdaniem dwie kulki stosuje sie po to żeby np. przełamać jakiś zapach ( smak ) inną kulką np. śmierdzącą owocową ( polecam :) ) lub np. po to żeby zwiększyć w ten sposób swoją przynętę żeby była bardziej selektywna, tak naprawdę powodów takiej operacji :) jest kilka ..... (2013/05/31 11:12)

Bernard51


"więcej kulek więkrzy karp"

Oczywiście więcej kulek to i karpiszon konkretny, można by było założyć 12-15 ,tylko z kąd pużniej wziąść taki podbierak jak olbrzym wezmie, lepiej pozostać na 2 jak "sliwa80"proponuje. (2013/05/31 16:30)

elektryk18


Proste pytanie prosta odp. Dlaczego ano dlatego że np masz kulkę tonącą i pływającą tzw. bałwanek po to 2 kulki nie na wszystkich łowiskach stosuje się 1 kulkę i nie zawsze 1 dużą (2013/06/01 17:30)