Pływanie z użyciem silnika spalinowego

/ 54 odpowiedzi / 8 zdjęć
Artur z Ketrzyna


Artur , stróż jest tylko jeden ...:)

Tak jeden, ale mogą mieć różne oblicza... (2014/11/26 16:16)

bluehornet


Jędruli chodzi o to, że między  "strużem "  a stróżem jest jednak zasadnicza różnica ... (2014/11/26 16:26)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


Artur , stróż jest tylko jeden ...:)
Tak jeden, ale mogą mieć różne oblicza...

Nie zaskoczyłeś co Jędruś miał na myśli ?? (2014/11/26 16:26)

Artur z Ketrzyna


Jędruli chodzi o to, że między  "strużem "  a stróżem jest jednak zasadnicza różnica ...

Jedruli czy mi? (2014/11/26 21:54)

Jędrula


yyyyy...to ja już nie wiem co powiedzieć :) (2014/11/27 07:49)

bluehornet


Ło matko jedyna - struż to jest " babol " z ortem, poprawna forma pisowni brzmi stróż - poniatno ? Bo już klawiaturę kilka razy od łez ze śmiechu suszyłem ...
(2014/11/27 16:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bluehornet


https://support.mozilla.org/pl/kb/uzywanie-funkcji-sprawdzania-pisowni (2014/11/27 16:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO


Mastino. Są struże i struże.
Ja pisałem prawie, a nie po głowach. Był kawałek, ale falka nieźle dawała...

I nie będę ci udowadniał jak było, bo i jak miał bym to zrobić?
Zwrócę ci też na fakt o mowa o wodzie źle oznakowanej.

My mamy plany powołać u nas SSR, ale na pewno nie chcemy tam nadgorliwców...



Albo stróże. A miejcie sobie kogo chcecie, ale mam nadzieję, że nie będziecie mieli takich strażników SSR, którzy będą chcieli ganiać a już tym bardziej KARAĆ za to czy ktoś pływa po wodzie dopuszczonej czy nie dopuszczonej do ruchu wodnego, bo to już nie jest w kompetencjach SSR. I podpowiem Ci jeszcze, że znaleźć "oznakowaną wodę", np. że to "STREFA CISZY", to wyczyn. U mnie prawie każda woda to taka strefa (kilkadziesiąt jezior pow.10 ha) i ze świcą można szukać takich informacji nad tymi wodami. Nie ma takich tablic nigdzie. Chcesz pływać po niej na silniku? Doinformuj się w odpowiednim urzędzie czy w PZW o jej dostępności.

(2014/11/27 16:27)

MASTINO


yyyyy...to ja już nie wiem co powiedzieć :)


Milcz już strurzu :)))))))))))

(2014/11/27 16:29)

Artur z Ketrzyna




Albo stróże. A miejcie sobie kogo chcecie, ale mam nadzieję, że nie będziecie mieli takich strażników SSR, którzy będą chcieli ganiać a już tym bardziej KARAĆ za to czy ktoś pływa po wodzie dopuszczonej czy nie dopuszczonej do ruchu wodnego, bo to już nie jest w kompetencjach SSR. I podpowiem Ci jeszcze, że znaleźć "oznakowaną wodę", np. że to "STREFA CISZY", to wyczyn. U mnie prawie każda woda to taka strefa (kilkadziesiąt jezior pow.10 ha) i ze świcą można szukać takich informacji nad tymi wodami. Nie ma takich tablic nigdzie. Chcesz pływać po niej na silniku? Doinformuj się w odpowiednim urzędzie czy w PZW o jej dostępności.



No widzisz, a u nas jest taki znak. Zaraz przed publiczną plażą, przy drodze publicznej. ładny duży znak, taki jak na załączonej focie, tyle że biało czerwony. (2014/11/27 16:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Akweny objęte strefami ciszy dzielą się na 2 kategorie:

  1. zakaz hałasowania obowiązuje na terenie akwenu,
  2. zakaz hałasowania obowiązuje na terenie akwenu i dodatkowo 500 metrów pasa wokół linii brzegowej.

Na obszarze stref ciszy nie wolno:

  • Emitować hałasu powyżej 45 dB - zakaz obejmuje głównie jednostki wodne napędzane silnikami spalinowymi (np. motorówki ) ale także samochody, zbyt głośno grające urządzenia nagłaśniające (magnetofony, radia).
    • Za nieprzestrzeganie rozporządzenia grozi mandat wysokości 500 zł (wyłączone są: policja, straż pożarna, straż ochrony przyrody),
  • Zakaz nie obejmuje zwartej zabudowy miejskiej, wiejskiej, linii kolejowych, dróg publicznych i dojazdowych do kempingów i pól namiotowych.

Strefy ciszy wyznaczane są uchwałą rady powiatu. Projekt takiej uchwały podlega uzgodnieniu z organem wykonawczym zainteresowanej gminy (burmistrzem, wójtem) w terminie 30 dni. Brak odpowiedzi organu wykonawczego po tym terminie oznacza domniemanie zgody na utworzenie takiej strefy. Wyznaczenie tych obszarów jest wiążące dla planów zagospodarowania przestrzennego. Gminy nie mogą przeznaczyć takich stref pod zabudowę mogąca skutkować zwiększeniem hałasu. Na terenach rekreacyjnych rada powiatu może ograniczyć bądź zakazać używania jednostek pływających po powierzchniach zbiorników wodnych z wyjątkiem wód żeglownych, gdzie kompetencje w tym zakresie należą do ministra właściwego do spraw środowiska.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_ciszy

(2014/11/27 16:51)

bluehornet


Artek - nie pogrążaj się już bardziej - Maciek zna to z autopsji a ty z ciotuni ... ;)

Ps. A jako osoba z aspiracjami na stanowisko Prezesa Koła musisz popracować nad stylistyką, gramatyką i ortografią, bo nie uchodzi aby Prezes Koła walił takie babole ..

No chyba, ze zatrudnisz sekretarkę ...


(2014/11/27 17:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


yyyyy...to ja już nie wiem co powiedzieć :)


Milcz już strurzu :)))))))))))






EEEEEEEEEE , fikasz ...?




(2014/11/27 21:28)

SVT


Artur , milczenie ...

Ty naprawdę nie masz innych zajęć, oprócz krytykowania beznadziejnego? A dzieci, pasja, hobby jak wędkarstwo. Dorosnąć, dorosłeś, tylko nie dojrzałeś. (2014/11/27 21:40)

Jędrula


Artur , milczenie ...

Ty naprawdę nie masz innych zajęć, oprócz krytykowania beznadziejnego? A dzieci, pasja, hobby jak wędkarstwo. Dorosnąć, dorosłeś, tylko nie dojrzałeś.






TY TROLLU ZACZNIJ PISAĆ ZE SWOJEGO PRAWDZIWEGO KONTA , wtedy pogadamy .

(2014/11/27 21:48)

Artur z Ketrzyna


bluehornet. Taką sekretarkę nie tylko bym zatrudnił...
A za byczki sory, nie jest to moja mocna strona...

Za to, działać potrafię... I autopsję to se można zostawić dla koronera...
Wiem co piszę... (2014/11/27 22:53)

Artur z Ketrzyna


Artur , milczenie ...

Ty naprawdę nie masz innych zajęć, oprócz krytykowania beznadziejnego? A dzieci, pasja, hobby jak wędkarstwo. Dorosnąć, dorosłeś, tylko nie dojrzałeś.






TY TROLLU ZACZNIJ PISAĆ ZE SWOJEGO PRAWDZIWEGO KONTA , wtedy pogadamy .


Jędruś, też byś się zastanowił. Co chcesz powiedzieć. Bo właśnie milczenie bywa złotem.
Zwłaszcza jak nie ma co się wnieść sensownego do tematu... (2014/11/27 23:00)

Jędrula




Jędruś, też byś się zastanowił. Co chcesz powiedzieć. Bo właśnie milczenie bywa złotem.
Zwłaszcza jak nie ma co się wnieść sensownego do tematu...





Dokładnie się zastanowiłem co pisze , wręcz te duże litery to są moje wewnętrzne i dogłębne przemyślenia , może krótkie i chamowate ale jak to mówią najstarsi górale ''na chama trzeba jeszcze większego chama ! ''

PS. Z autopsji :) Dobre :)







(2014/11/28 06:42)

SVT


Artur , milczenie ...

Ty naprawdę nie masz innych zajęć, oprócz krytykowania beznadziejnego? A dzieci, pasja, hobby jak wędkarstwo. Dorosnąć, dorosłeś, tylko nie dojrzałeś.






TY TROLLU ZACZNIJ PISAĆ ZE SWOJEGO PRAWDZIWEGO KONTA , wtedy pogadamy .


Zapytaj Administratora, czy posiadam jakieś inne konta ze swojego IP. I naprawdę przestań robić na tym portalu zamieszanie. Szkoda słów na Ciebie, bo widzę jesteś z tych, co lubią kłótnie. Kobiety brak, czy dowartościowania? (2014/11/28 08:30)

Jędrula


Kierownik zamieszania ? Taaaaa...coś w tym jeeeest . Tak to czasem bywa , że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie . (2014/11/28 08:50)

Iras1975


Artek - nie pogrążaj się już bardziej - Maciek zna to z autopsji a ty z ciotuni ... ;)

Ps. A jako osoba z aspiracjami na stanowisko Prezesa Koła musisz popracować nad stylistyką, gramatyką i ortografią, bo nie uchodzi aby Prezes Koła walił takie babole ..

No chyba, ze zatrudnisz sekretarkę ...







Taka by się przydała koledze ;)
Mmm..... niezła.. dała by radę odciągnąć od komputera. ;))) (2014/11/28 09:42)

bluehornet


bluehornet. Taką sekretarkę nie tylko bym zatrudnił...
A za byczki sory, nie jest to moja mocna strona...

Za to, działać potrafię... I autopsję to se można zostawić dla koronera...
Wiem co piszę...


http://sjp.pl/autopsja
Pkt. 1 (2014/11/28 15:49)

bluehornet


http://pl.wikipedia.org/wiki/Wypowiedzi_wieloznaczne (2014/11/28 17:58)

MASTINO


Artur, przysięgam na wszystkie świętości świata, że nigdy ale to przenigdy nie spotkałem na żadnej wodzie takiego znaku, a już trochę tych wód odwiedziłem i turystycznie i sportowo i służbowo..... Stąd rówież wiem, że za każdym razem kiedy Policja, PSR czy SL ujęła wodniaka lub pseudo wodniaka na spalinowym w strefie zakazanej dla takich, była nieuchronna kara mandatowa. "NIE MOŻNA TŁUMACZYĆ SIĘ NIEZNAJOMOŚCIĄ PRAWA...." (2014/11/28 19:48)