Zaloguj się do konta

Pływanie pontonem po wodach PZW.

utworzono: 2017/02/16 19:01
SebekKry

Witam. Jako, że na ten sezon zaopatrzyłem się w środek pływający typu ponton chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów w pływaniu jak to jest jeśli w moim pozwoleniu na połów ryb od PZW (rejestr połowu ryb) widnieje zapis, że na danej wodzie dozwolony jest połów ryb np. od 01.06 ze środków pływających. To ogólnie rozumiem no bo wiadomo nie ma co pływać z wędkami przed tym terminem. Jednak jeśli chciałbym pływać przed tym terminem w celu np. wysondowania łowiska bez wędek lub z rodziną w celu rekreacji (podziwianie krajobrazu itp.) oczywiście zarejestrowanym pontonem. Czy mogę wtedy wypłynąć bez konsekwencji? Ewentualne testy pontonu przed wędkowaniem. Bardzo bym prosił o odpowiedzi osób które coś maja w tym temacie do powiedzenia rzeczowego np. ktoś z PSR, SSR lub coś w tym stylu. Bo nie chciał bym wypłynąć np. z żoną i dzieckiem a później przegadywać się z jakimś strażnikiem lub policjantem o mandat. [2017-02-16 19:01]

Romuald55

Informacja w rejestrze dotyczy wędkarzy.Okręg jako uprawniony do rybactwa na danej wodzie ma prawo zakazać lub ograniczyć kąpieli czy używania śrosków pływających w celach rekreacyjnych.Taka informacja jest zgłoszona do gminy,na Policji i umieszczona na tablicy nad wodą.Jeżeli takiej informacji nie ma to można używać środków pływających w celach rekreacyjnych.Na rzekach nie ma ograniczeń w używaniu środków pływających w celach rekreacyjnych. [2017-02-16 19:28]

U mnie w okęgu zostało wyłączone jezioro na okres jednego roku z wędkowania ze środków pływających . To był bolak , łódka stoi nad jeziorem a nie można łowić , po przeanalizowaniu zakazu stwierdziłem że mogę sobie pływać do bólu , kto mi zabroni . Miejscówkie miałem z drugiej strony jeziora , z brzegu było ciężko z zanęceniem miejsca  , klamoty do łódki , zanęty i zapierdalanko na miejsce , dopływając wrzucałem zanęty do wody i sływanko na brzeg , łdkie wyciągałem z wody i łowiłem . Oczywiście nie obyło się bez afery , przeprowadziłem rozmowę z prezesem rejonu pzw i przyznał mi racje że jednak można pływać . Podobnie jest u Ciebie , zakaz jest połowu z środków pływających a nie samego pływania [2017-02-16 19:40]

Przemas83

Także śmiało Sebek pompuj pontonik odpalaj garminka i eksploruj swoje ulubione łowiska i niech Ci daje to tyle frajdy co mi! Tyle tylko że ja akurat zawsze wybieram te zbiorniki na których nie ma zakazu wędkowania ze sprzętu pływającego. [2017-02-16 20:49]

SebekKry

Na moich pobliskich i najbardziej atrakcyjnych łowiskach własnie jest zakaz do 01.06 tak, że pozostanie mi tylko jak zejdą lody pływanie póki co czysto rekreacyjne :) [2017-02-16 21:00]

SlawekNikt

Co zakupiłeś w końcu ? [2017-02-16 21:44]

Romuald55

Zakaz do 1.06 jest spowodowany tym,że spiningiści masowo niszczą gniazda sandaczy podczas tarła.Potwierdzają to obserwacje podwodne.Wydaje mi się że wystarczyłby zakaz spiningowania z łodzi w tym okresie. [2017-02-16 22:01]

JKarp

Informacja w rejestrze dotyczy wędkarzy.Okręg jako uprawniony do rybactwa na danej wodzie ma prawo zakazać lub ograniczyć kąpieli czy używania śrosków pływających w celach rekreacyjnych.Taka informacja jest zgłoszona do gminy,na Policji i umieszczona na tablicy nad wodą.Jeżeli takiej informacji nie ma to można używać środków pływających w celach rekreacyjnych.Na rzekach nie ma ograniczeń w używaniu środków pływających w celach rekreacyjnych.

Romuś jak Bozię kocham skąd Ty bierzesz tą wiedzę ?
PZW to se może ... Właściwe starostwo na wodzie stojącej lub rzeczywisty właściciel owszem może ale PZW nie ma takich możliwości.

JK [2017-02-17 07:46]

Przemas83

Z tego co mi wiadomo skłaniałbym się do przyznania racji koledze JKarp, PZW może wprowadzać zakazy połowu ryb ze środków pływających na wybranych zbiornikach, może równiez zakazać łowienia tylko w nocy( okręg elbląski ma takie 3 łowiska) ale bez jaj zakazu kąpieli i pływania materacem..... [2017-02-17 08:10]

pawelz

Zakaz do 1.06 jest spowodowany tym,że spiningiści masowo niszczą gniazda sandaczy podczas tarła.Potwierdzają to obserwacje podwodne.Wydaje mi się że wystarczyłby zakaz spiningowania z łodzi w tym okresie.
Rozumiem, ze na rzekach juz spinningisci lowiacy z brzegu nie niszcza gniazd. Rozumiem, ze brodzacy po wodzie tez ich nie niszcza. Niszcza tylko plywajacy lodkami.
Tak naprawde to g..o mnie to powinno obchodzic, nie lowie ani z lodki ani tez sandacz nie jest moim celem. Ale w..k mnie takie pseudo-gospodarcze posuniecia PZW. Chca pokazac ze cos robia ?.
  [2017-02-17 10:17]

Romuald55

Janusz,starostwa nie są właścicielami gruntów.W przeciwieństwie do Ciebie ja piszę to co wiem.
Paweł to nie ja wymyśliłem,że w okresie tarła sandacza, nie wolno łowić z łódki.Są badania potwierdzające to co pisałem wczesniej. [2017-02-17 15:48]

SebekKry

Co zakupiłeś w końcu ?
Zakupiłem Kolibri KM330D co prawda miało być 360 ale zrezygnowałem z racji tego że to już "mały statek" i za duż dupereli potrzeba aby bezkonfliktowo tym pływać. A myślę, że we dwójkę na 330 też sobie poradzimy. No ale wiadomo jak jest chciałbym sprzęt przetestować jak zejdą lody tylko właśnie nie wiemczy wolno. Co prawda nie widziałem przy moich wodach żadnych zakazów pływania rekreacyjnego a jedynie znaki "Zakaz kąpieli woda PZW". A to co w rejestrze połowu to niby do wędkarstwa że od 01.06 i zakaz łowienia w porze nocnej.
  [2017-02-17 16:29]

SebekKry

[2017-02-17 16:29]

Ja grab1

Informacja w rejestrze dotyczy wędkarzy.Okręg jako uprawniony do rybactwa na danej wodzie ma prawo zakazać lub ograniczyć kąpieli czy używania śrosków pływających w celach rekreacyjnych.Taka informacja jest zgłoszona do gminy,na Policji i umieszczona na tablicy nad wodą.Jeżeli takiej informacji nie ma to można używać środków pływających w celach rekreacyjnych.Na rzekach nie ma ograniczeń w używaniu środków pływających w celach rekreacyjnych.

Da kolega jakieś akty prawne potwierdzające wpis, czy tylko usłyszał kolega od kogoś i tak powtarza ? Jak narazie się niezle uśmiałem ale nigdy nic nie wiadomo :)

[2017-02-17 19:24]

Romuald55

Panie grab,pójdż Pan na zebranie i tam uzyskasz odpowiedż na Twoją niewiedzę.Albo pójdż do radcy prawnego czy kancelarii prawnej.Ja nie mam obowiązku nikomu niczego tłumaczyć na tym forum.Są dziesiątki aktów prawnych regulujących działalność między innymi PZW. [2017-02-17 19:48]

MARCIN CK

Kolegę nieżle poniosła fantazja , o zakazywaniu i ograniczaniu kąpieli i używaniu środków pływających w celu rekreacyjnym .Może kolega napisze do swojego okregu z zapytaniem to mu wyjaśnią ..... [2017-02-17 19:51]

MARCIN CK

Kolegę nieżle poniosła fantazja , o zakazywaniu i ograniczaniu kąpieli i używaniu środków pływających w celu rekreacyjnym .Może kolega napisze do swojego okregu z zapytaniem to mu wyjaśnią ..... Na przykład w kieleckim jest zakaz spinningowania ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 h do 31 maja ale łowiąc inna metodą np spławik można łowić oczywiście zbiornik musi mieć powyżej 15 h. [2017-02-17 19:51]

pakul1206

Panie grab,pójdż Pan na zebranie i tam uzyskasz odpowiedż na Twoją niewiedzę.Albo pójdż do radcy prawnego czy kancelarii prawnej.Ja nie mam obowiązku nikomu niczego tłumaczyć na tym forum.Są dziesiątki aktów prawnych regulujących działalność między innymi PZW.

Kolega chodzi na kontrole, pisze zapewne mandaty więc paragrafami powinien sypać jak asami z rękawa , prawo z tym związane jak pacierz powinieneś znać , nie tylko do pouczania innych wędkarzy ale przede wszystkim dla siebie, żeby kolega wiedział co wogóle robi. W kole to najwyżej wiedzą jak dobrze znaczek oblizać żeby od pozwolenia się nie odkleił :)
Pakul1206

[2017-02-17 20:39]

JKarp

Janusz,starostwa nie są właścicielami gruntów.W przeciwieństwie do Ciebie ja piszę to co wiem.
Paweł to nie ja wymyśliłem,że w okresie tarła sandacza, nie wolno łowić z łódki.Są badania potwierdzające to co pisałem wczesniej.

Nie mówię o gruntach bo tym bardziej PZW nie jest właścicielem wód ani gruntów. 
PZW nie ma mocy prawnej żeby zakazać pływania turystecznego lub wpław na żadnej wodzie. 
Pokaż mi przepis, że PZW może wydać takie zkazy ? Niby jak - Walne okręgu podejmuje decyzję, że Kowalski nie może pływać soim kojakiem, łodzią itd po jeziorze? A gdzie prawo o ogólnym dostępie do wód ?

Tak poza tematem - zastanawim się też jakim prawem narzuca się lub inaczej - zakazuje się używania swoich łódek lub pontonów do uprawnia APR na pewnych wodach piszac w regulaminiem, że łodzie mają być tylko z przystani koła ?
JK [2017-02-20 09:15]

Przemas83

Dokładnie! W okręgu pzw elbląskim taki regulamin łowiska obowiazuje na dwóch akwenach , jezioro Drózno i zb. zaporowy Pierzchalski na rzece Pasłęce , które są rezerwatami przyrody. Rozumiem że ma to na celu ochronę tych wód, ale jeżeli już tak to po co w zezwoleniu jest info że mogę łowić na tych łowiskach skoro faktycznie nie mogę. Bo, za wypozyczenie łodzi z przystani koła , bazy wędkarskiej trzeba dodatkowo zapłacić i to niemałe pieniądze (60zł na Drózno) , a po drugie rezerwację chyba trzeba robić z wyprzedzeniem kilku lat! W zeszłym sezonie , wraz z jednym kolegą z tego portalu dzwoniliśmy przez dwa tygodnie do bazy wędkarskiej na Dróznie, nic z tego!  [2017-02-20 10:28]

robson_so1

Panie Romuald55. Puknij się Pan w glowę. Nikt Panu nie każe nikomu i niczego tłumaczyć na tym forum. Kolega zadał pytanie. A jak Pan nie chce odpowiadać, to niech Pan nie odpowiada. Aaa, i jeszcze jedno. Propunuję zmienić zainteresowania. Ja bym Pana widział jako radcę prawnego... [2017-02-20 22:17]

swyniu

Prawda jest taka że zakaz moży i tylko wyłącznie wojewoda na podstwaie uchwały i nikt poza tym. Dzwoniłem chwilkę temu do starostwa i PZW nie może zakazać pływania tylko i wyłącznie wojewoda ,wyjątek stanowią łowiska prywatne ( nie dzierżawione przez PZW ) a pan Romuald niech sobie odpuści. Pytałem dzisiaj jednego pana z koła i też powiedział że nie wolno u Nas pływać hhah jak zapytałem czy jest to zgłoszone na policję bo jest to podstawą do wezwania patrolu nad zbiornik pod pozorem złamania zakazu ,to szczena mu opadła i zapytał czy pytam się od prawnej strony :) odpowiedziałem że tak owszem od strony prawnej. On na to że koło zabroniło itd. :)

Art. 14 [Organy właściwe wsprawach gospodarowania wodami]
1. Organami właściwymi wsprawach gospodarowania wodami są:
1)
minister właściwy do spraw gospodarki wodnej;
2)
minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej;
3)
Prezes Wód Polskich;
4)
dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich;
5)
dyrektor zarządu zlewni Wód Polskich;
6)
kierownik nadzoru wodnego Wód Polskich;
7)
dyrektor urzędu morskiego;
8)
wojewoda;
9)
starosta;
10)
wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Art. 31 [Korzystanie zwód wsytuacjach nadzwyczajnych]
1. Dopuszcza się korzystanie zkażdej wody wrozmiarze iw czasie wynikających zkonieczności:
1)
zwalczania poważnych awarii, klęsk żywiołowych, pożarów lub innych miejscowych zagrożeń;
2)
zapobieżenia poważnemu inagłemu niebezpieczeństwu grożącemu życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu znacznej wartości, którego winny sposób nie można uniknąć
."""""
2. Wsytuacjach nadzwyczajnych, októrych mowa wustawie zdnia 23 stycznia 2009 r. owojewodzie iadministracji rządowej wwojewództwie (Dz.U. z2015 r. poz. 525, zpóźn. zm.5)), wojewoda może, wdrodze aktu prawa miejscowego, określić rozmiar iczas korzystania zkażdej wody na potrzeby, októrych mowa wust. 1. """"""

Panie Rrrrrr tyle w temacie.Tutaj decyduje wojewoda a nie PZW [2018-02-28 15:55]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia