Pływaki Sbirulino

/ 6 odpowiedzi
Pływaki Sbirulino jak załadac czy pływajace czy tonące .
u?ytkownik1805


To zależy jakie ryby chcesz łowić! To po pierwsze. Po drugie na co! Ja czasami używam pływaków do odległego łowienia sandaczy na nie duże żywczyki! Więc tonocy. A inaczej gdy np. karpie, a bywa że żerują przy powierzchni. Na długim przyponie, przynętą jest skórka chleba! Więc na pływający. Co pewnie dla karpiarzy takie łowienie jest herezją! Bez ton zanęty też można złowić okazałego karpia. (2009/10/07 19:41)

spines21


zapewniam,że można.
ale zdaje się,że bez przytyku wobec karpiarzy nie może się obejść żaden temat.


tanie pływające spirolino można zrobić ze świeczki.
trzeba przeciąć na połowę,wyciągnąć knot i założyć na żyłkę.
od wielkości zależy jak daleko poleci. (2009/10/07 20:08)

u?ytkownik1805


To nie przytyk do karpiarzy, tylko obrona przed. Był tu niejaki pyniek i to zostało. Można zrobić wydmuszkę z jajka z rurką od długopisu w skorupce i zalać roztopionym woskiem.Ruwnie dobre i działa. A tak na marginesie - mnie nie interesuje kto jak łowi ryby, byle zgodnie RAPR! (2009/10/08 07:37)

ollimp


Dziękuje za rady, ale nie chodzi mi jak zrobić pływak tylko jak go stosować.
Zetknąłem się z nim nad morzem używali go do dalszego wyrzutu gumki.czy stosuje się je tylko z lekkimi przynętami jaki powinien być przypon ,długi czy może być kurtki .
Z góry dzik uje za pomocne uwagi . (2009/10/10 17:07)

spines21


tonący czy pływający to jak napisał Longin zależy na co chcesz łowić i jakie ryby.
spirolino służy do tego,żeby daleko rzucić lekką przynętą.
przypony chyba jednak krótsze,żeby się nie plątały.Porzucasz to sprawdzisz.
to jest tak samo jak rzucanie zestawem ze sprężyną.
rady radami a reszta i tak wyjdzie w czasie łowienia
pozdro (2009/10/10 19:07)

u?ytkownik1805


Teoretycznie przypon nie powinien być dłuższy niż rurka pływaka. Więc nie więcej niż 20 cm. Ja używam przyponów dłuższych wtedy gdy łowię na żywca. Generalnie zostało to wymyślone, aby można rzucić lekką przynętą jak najdalej. Spróbuj, a życie samo się zweryfikuje tak jak napisał kol. spines 21. (2009/10/10 20:15)