Pływający pomost gdzie kupić

/ 9 odpowiedzi
Mam drobne pytanko dotyczące pomostu pływającego!!! Czy po wypełnieniu tej opony styropianem i zalaniu pianką montażową opona będzie się utrzymywać na wodzie i czy będzie w stanie utrzymać mnie na wodzie???

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

CemoEdition


Osobiście polecam kupić sobie metr gumy (takiej krawieckiej) i strzelić sobie brzydko pisząc w łeb. Chcesz pływać, kup sobie ponton jak nie stać cię na łódkę. Zakup pontonu wyjdzie cię drożej niż zakup tych wszystkich pianek montażowych, styropianu i innych materiałów potrzebnych ci do tego perpetuum mobile, a masz pewność że będzie wstanie Cię utrzymać na wodzie i nie będziesz stwarzać zagrożenia dla ekosystemu, innych wędkarzy i przede wszystkich sobie.
PS. W razie nie powodzenia stworzenia tego perpetuum mobile i zatonięcia opony, kto to później usunie z jeziora i oczyści dno z tego badziewstwa? (2012/05/13 20:03)

pioter94


To ma być pomost połączony z kilku opon i zastosowany na prywatnym stawie!!! (2012/05/13 20:10)

CemoEdition


Jak wielki musi być ten staw aby tworzyć pomost w nim? Jest w tym w ogóle sens by na stawie stawiać pomost?
Sądzę, że twój pomysł w tworzeniu pływającego pomostu z tych materiałów nie powiedzie się.
Zrób jeden segment z tej opony i sprawdź czy się utrzyma na wodzie. (2012/05/13 20:20)

pioter94


to jest staw z bardzo dużą ilością mułu i niema możliwości postawić pomostu na kołkach. Muszę spróbować z tym 1 segmentem. A może ktoś ma lepszy pomysł na pomost pływający od razu pisze że nie dysponuje beczkami. (2012/05/13 20:27)

u?ytkownik115029


Mam drobne pytanko dotyczące pomostu pływającego!!! Czy po wypełnieniu tej opony styropianem i zalaniu pianką montażową opona będzie się utrzymywać na wodzie i czy będzie w stanie utrzymać mnie na wodzie???

Czujesz się właścicielem tego stawu ? Chęć wędkowania , nie upoważnia  cię do zaśmiecania , (zagracania) wody . Zaraz po tobie , znajdą się kolejni amatorzy - budowy takiej infrastruktury i jak ten staw będzie wyglądał ? (2012/05/13 20:32)

pioter94


Nie jestem właścicielem, lecz właściciel tej wody poprosił mnie o taki pomost! (2012/05/13 20:45)

aquilon


Prawo Archimedesa mówi:

" Na ciało zanurzone w płynie (cieczy, gazie lub plazmie) działa pionowa, skierowana ku górze siła wyporu. Wartość siły jest równa ciężarowi wypartego płynu. Siła ta jest wypadkową wszystkich sił parcia płynu na ciało."

Czyli jeżeli twoja opona objętościowo wyprze więcej wody niż sama waży powinna pływać.

Nie znam jej wagi, Ale zakładając, że ma około 150 cm średnicy i 50 cm szerokości mamy:

V=3,14x7,5x7,5x5
V=883,125 litów

Wychodzi, że jeżeli będzie lżejsza niż 884 kg to powinna pływać.
Ale jakoś dziwne mi się wydają moje obliczenia więc postaram się je zweryfikować.
Ostatnią lekcję fizyki miałem jakieś 10 lat temu, a nie byłem najpilniejszym uczniem jeżeli chodzi o ten temat :d (2012/05/13 22:16)

rusikus


prawie takie opony to Pudzian koziolkowal wiec musi byc ciezka, opony male to raczej odbojniki na pomostach, watpie czy utrzyma sie na wodzie, wg mnie musisz sobie jednak zalatwic beczki ^^ (2012/05/13 23:37)

Jack14


Zacznij zbierać butelki typu pet z nakrętkami będzie prościej. (2012/05/14 17:20)