Pływający pomost dla osoby niepełnosprawnej

/ 7 odpowiedzi
WITAM WSZYSTKICH KOLEGÓW WĘDKARZY!!!!

JESTEM WĘDKARZEM NIEPEŁNOSPRAWNYM RUCHOWO.WĘDKOWANIE JEST DLA MNIE WIELKIM WEZWANIEM PONIEWAŻ MAM BARDZO OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI WYBORU MIEJSCA NA WĘDKOWANIE.MAM  DO WAS DRODZY KOLEDZY PYTANIE:
CZY JAKO OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA RUCHOWO (AMPUTACJA OBU NÓG)MOGĘ KORZYSTAĆ Z MAŁEGO PŁYWAJĄCEGO POMOSTU KTÓRY W 100% UŁATWIŁ MI POŁÓW RYB W KAŻDYM MIEJSCU .
CZY KTOŚ MOŻE WIEDZIEĆ COŚ O TYM
CHCĘ ZAZNACZYĆ ,ŻE NIE STAĆ MNIE NA ZAKUP ŁÓDKI NO I NIE MAM WARUNKÓW DO PRZECHOWYWANIA JEJ. 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

krapiotr69


Witam kolegę. Proszę o sprecyzowanie: z czego ten pomost jest wykonany, czy on by miał swobodnie pływać po zbiorniku, czy pozostawałby przycumowany do brzegu. Mając te informacje będę starał się udzielić odpowiedzi na pytanie i chyba nie tylko ja. Problem tkwi w nazewnictwie, pomost to pomost ( budowla) wodna, a wszystko co pływa i służy do wędkarstwa musi być zarejestrowane. Nie wiem jak by się zachowali w starostwie mając wniosek o zarejestrowanie pomostu pływającego ( swobodnie ) po wodzie. Pozdrawiam (2010/08/06 10:49)

Gieron68


Witam!Chodzi mi o pomost gumowo deskowy pompowany.Cumowany do brzegu ewentualnie stojący na brzegu o wymiarach 100x150.Nie chce nim pływać ,tylko podpływać do upatrzonego miejsca i cumować. (2010/08/06 11:50)

krapiotr69


To już coś więcej, zaczynam szperać. (2010/08/06 12:06)

saw


Z punktu widzenia prawa nie będzie to możliwe, każda jednostka która wykorzystywana jest do połowu musi być zarejestrowana a nikt nie zarejestruje pomostu pływającego jako pseudo łodzi wędkarskiej. Mam tylko nadzieję, że nie chcesz wjechać wózkiem na pomost pływający o wymiarach 100 x 150 cm?! (2010/08/06 14:56)

Manolo8


Witam kolegę. Znalazłem informację która powinna dać odpowiedz na zadane pytanie.

"W definicji urządzeń wodnych zamieszczonej w art. 9 ust. 1 pkt 19 Prawa wodnego pod lit. h/ zostały wskazane: mury oporowe, bulwary, nadbrzeża, pomosty, przystanie, kąpieliska. Nie ulega przeto najmniejszej wątpliwości, że pomost (także pomost wędkarski) jest urządzeniem wodnym, a wobec tego jego zbudowanie wymaga zawsze pozwolenia wodnoprawnego (art. 122 ust. 1 pkt 3 Prawa wodnego). Powstaje natomiast pytanie, czy wymaga jeszcze innej decyzji, w szczególności pozwolenia na budowę. Znowelizowany art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego stanowi, że nie wymaga pozwolenia na budowę budowa pomostów o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służących do:
a) cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, jachty,
b) uprawiania wędkarstwa,
c) rekreacji.

Tak więc, jeżeli pomost służący do uprawiania wędkarstwa nie przekracza parametrów wskazanych w art. 29 ust. 1 pkt 16 Prawa budowlanego, czyli nie jest dłuższy niż 25 m i nie jest wyższy niż 2,50 m, to jego budowa nie wymaga pozwolenia. Wymaga natomiast, zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 1, zgłoszenia właściwemu organowi, czyli organowi administracji architektoniczno-budowlanej, tj. wojewodzie, ponieważ stosownie do art. 82 ust. 3 pkt 2 Prawa budowlanego wojewoda jest organem pierwszej instancji w sprawach obiektów służących kształtowaniu zasobów wodnych i korzystaniu z nich, a każde urządzenie wodne jest z definicji zamieszczonej w art. 9 ust. 1 pkt. 19 Prawa wodnego takim obiektem".

Pomost pływający jest pomostem wówczas kiedy jest umocowany do brzegu na stałe, w innym przypadku jest środkiem pływającym i wymaga rejestracji tak jak łódz wędkarska. (2010/08/06 18:42)

Gieron68


Dzięki koledzy.Teraz wiem na czym stoję.Bardzo wszystkim dziękuje za za istotne dla mnie  informacje.

                                Pozdrawiam wszystkich serdecznie. (2010/08/07 10:50)