Zaloguj się do konta

Pływająca żyłka Mikado Dino Contra

utworzono: 2009/10/24 13:10
Petrys

Witam :)

Ostatnio gdy byłem na rybach zauważyłem, że moja żyłka nie zatapia się . Używam żyłki Mikado Dino Contra żyłka jest nowiutka a mimo to nie chce zatonąć? Co mam zrobić żeby zatonęła, albo jak zatapiać? Dodam, jeśli to istotne, że łowię głównie na spławik :)

z góry dziękuję i życzę połamania kija :D [2009-10-24 13:10]

Żyłka Dino Kontra, to żyłka uniwersalna i z tego co pamiętam nie należy do tonących, ale możesz próbować ją odtłuścić (ten temat pojawiał się kilka razy na forum). Dodam, że zatapianie żyłki nie zawsze jest konieczne, pomaga głównie przy metodach odległościowych na wodzie stojącej, na bieżących może się okazać błędem. Jeśli chodzi o samo zatapianie, najprostszą metodą jest po zarzuceniu zestawu zanurzenie szczytówki w wodzie, wybranie luzu żyłki kilkoma obrotami korbki i energiczne poderwanie szczytówki nieco ponad wodę - naprężona w ten sposób żyłka powinna zatonąć nawet jeśli nie jest z gatunku tonących. [2009-10-24 13:53]

Petrys

A możesz mi polecić jakąś żyłkę tonącą?? Łowię tylko w wodach stojących. [2009-10-25 07:49]

KYLON

Kol. tinka ma racje,co do sposobu zatapiania żyłki.Natomiast co do samej żyłki, to ja używam żyłki Trabucco Match 0,14 kolor-czarna i nie mam problemów.Nie mniej jednak najgorzej jest zatopić żyłkę nową.Match znaczy tonąca i taka kupuj.Najlepiej tonie po jednym sezonie,czyli nie wymieniaj co rok i będzie dobrze,ja wymieniam co trzy lata.Żyłka o której mówię kosztuje 23 zł.Ja też łowie przede wszystkim spławikiem.Pozdrawiam. [2009-10-25 08:56]

warun

Witam. Kolego spróbuj odtłuścić. Na kawałek szmatki nalej trochę płynu do naczyń (ja używam Pur'a) ale nie za wiele, tak żeby było czuć, że się śliskie palce robią, ale żeby nie ciekło ze szmatki. Załóż jakiś większy ciężarek i wyrzuć ile dasz rade. Przy zwijaniu złap lekko żyłkę przez tą nawilżoną szmatkę i zwiń ją do końca. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby żyłka nie zatonęła. Pozdrawiam. [2009-10-25 22:02]

Kolego Petrys, jeśli chcesz żeby żyłka tonęła to używaj żyłek z napisem "Match" na opakowaniu (kol. Kylon też taką doradza). Są to żyłki przeznaczone specjalnie do odległościówki - tonące. A jak już kupiłeś inną to tak jak kol Warun podpowiad - szmatka lub gąbka z płynem i będzie dobrze. Sam tak robiłem też z przyponem muchowym zmieniając z pływającego (natłuszczonego) na tonący do mokrej muchy. Pozdrawiam. [2009-10-25 22:50]

Boberto

...a wszytko juz wczesniej zostalo na ten temat napisane .. czytac ...czytac ...czytac. [2009-10-26 14:09]