Zaloguj się do konta

Pływająca przynęta wędkarska

utworzono: 2012/04/01 21:23
edwardo

Witam serdecznie.Mam do kolegów wędkarzy pytanie,czy dobra jest pływająca przynęta wędkarska .Kiedyś próbowałem na kule wodną ,ze skórką chleba ,przypłon dość długi.Stwierdzić muszę że marne były efekty.Może nie utrafiłem na żerowanie ,lub popełniłem jakiś błąd.Proszę o radę dot;przynęty pływającej.Pozdrawiam
[2012-04-01 21:23]

Arsenal

Witam,mój dziadek łapał kiedyś tak że brał skórkę od chleba którą nabijał na haczyk i rzucał na wodę bez niczego,sama żyłka i haczyk i łowił piękne karpie....!
Powodzenia życzę..
[2012-04-01 20:44]

RadosnyRabarbar

Ja pływającej przynęty używam na muł gdyż nie zalega w nim. Ataki na przynęty są bardzo widowiskowe nawet skubanie przez uklejki są ciekawym zjawiskiem dla oka.
[2012-04-01 21:22]

bartek860915

Witam!:)
Jako pływających przynęt mogę Ci polecić: skórkę z chleba, karmę dla psów, pływające kulki proteinowe. Łapałem na te przynęty piękne karpie, amury, jazie, karasie, liny, płocie. Łowiąc tą metodą musisz "czytać wodę". Bacznie obserwować co się dzieje pod powierzchnią. Najmniejsze zawirowania mogą wskazywać na obecność ryb. Mój zestaw składa się z kuli wodnej, agrafki, gumowego stopera i haczyka. Kulę mocuję na żyłce tylko za jedno oczko, tak żeby swobodnie poruszała się po żyłce. Stoper mocuję przed agrafką, żeby kula nie uszkodziła węzła. Przypon długości 1-1,5 m. Wielkość haczyka z zależności od przynęty. Lulki zakładałem na włos. Kulę mocuję za jedno, a nie dwa oczka ponieważ zdarzyło mi się, że kula przy holu, czy zaczepie pod naciskiem żyłki po prostu pękała. Gorąco polecam tą metodę!!!:)
[2012-04-02 13:55]

edwardo

Dzięki serdeczne za odpowiedz na posta.Otrzymałem od kolegi przynętę pływającą (kulki ) i przyznać muszę nie wiedziałem jak do tego się zabrać.W tej chwili jest to dla mnie zrozumiałe.Pozdrawiam i życzę połamania kiji
[2012-04-03 11:42]

edwardo

Dzięki serdeczne za odpowiedz na posta.Otrzymałem od kolegi przynętę pływającą (kulki ) i przyznać muszę nie wiedziałem jak do tego się zabrać.W tej chwili jest to dla mnie zrozumiałe.Pozdrawiam i życzę połamania kiji. Kolego
bartek860915  5 za opis i pomoc.

[2012-04-03 15:10]

bartek860915

Nie ma o czym mówić. Cieszę się, że mogłem pomóc:) [2012-04-04 23:22]