Zaloguj się do konta

Łowienie płochliwych świnek

utworzono: 2017/05/22 11:27
DziubsoN

Byłem wczoraj kolejny raz. Opłacało się zmienić zestaw ma cieńszy. Przyponówka 0.08mm , przypon bez śrucinki , haczyk nr 14 i cieniutki drobny spławik sprawiły że przy bodajże ósmej wyprawie i przesiedzeniu nad wodą okolo 50godzin w końcu osiągnąłem sukces. Ryby całkiem inaczej się zachowywały , były spokojniejsze. Dwie świnki , co prawda niewielkie bo 37 i 32cm połakomiły się na płatki owsiane , do tego kilka ładnych płoci i jelcy. Radość była ogromna a satysfakcja z tego że po kilku nieudanych próbach się nie poddałem i brnąłem dalej w uparte szukająć rozwiązania mojego problemu jeszcze większa. Dziękuję wam za rady, a zwłaszcza znajomemu wędkarzowi za nauki przygotowywania płatka na haczyk.
Tak więc drodzy koledzy, jeśli wam ryba nie bierze a wiecie że na pewno jest w miejscu gdzie wędkujecie to trzeba kombinować. Od samego złożenia zestawu, co u mnie było własnie powodem braku efektów po zanęty a nawet własne maskowanie się aby ryba nas nie widziała (zwłaszcza na tak czystej wodzie jak u mnie) 
Jeszcze raz dziękuję i życzę  wam takiego sukcesu , choć niewielkiej ryby ale jakże satysfakcjonującej [2017-06-01 08:36]

kaban

Ewentualna półmetrowa świnka w nurcie i przypon 0,08 mm to jak dla mnie przesada. Po swoich doswiadczeniach w łowieniu w podgórskch rzekach (prawie czterdzieści lat) wolę mieć mniej brań i wycholować rybę niż zaliczyć ich mnóstwo i zerwać zdecydowaną większość. Przepis z płatkami z ciekawości sprawdzę. [2017-06-01 16:34]

DziubsoN

No faktycznie może i cienutka, ale co zrobić jeśli na grubszą wgl nie biorą :/ Wczoraj wlasnie poszedl przypon przy wiekszym okazie, ale mysle ze da radę wyciagnąc i takie 50centymetrowe. No płatki juz mam zrobione tydzien temu i się nadal trzymają znakomicie. Czasami jak ryba po zalozeniu swiezego platka od razu wezmie to nie trzeba nakladac na nowo bo jeszcze na haku wisi i się trzyma. Polecam [2017-06-02 09:41]

andrzej-blotnicki

Wczoraj w Wiśle w pobliżu mostu Gdańskiego w Warszawie złowiłem świnkę 45 cm na rosówkę z grunu, [2017-07-06 10:23]

Jędrula

Andrzej, piękna ryba, szkoda ,że ukatrupiłeś :( A powiedz, jak na tamtejszym odcinku rzeki jest z rybami? [2017-07-06 12:02]