Zaloguj się do konta

Płoć - wymiar ochronny

utworzono: 2011/02/15 18:58
szkarlupnia3

Mam pytanie . Wiem że wzdręga ma ma wymiar 15cm ale czy płoć ma jakikolwiek wymiar ?

Nie wiem gdzie wędkujesz, ale u mnie płoć ma wymiar ochronny do 20 cm, za to wzdręga nie ma wymiaru ochronnego. Wymiaru ochronnego nie ma lin (limit dobowy do 5 sztuk), leszcz ma wymiar ochronny do 40 cm. Szczupak ma wymiar ochronny do 45 cm.

[2013-06-10 11:10]

pawelz

Mam pytanie . Wiem że wzdręga ma ma wymiar 15cm ale czy płoć ma jakikolwiek wymiar ?

Nie wiem gdzie wędkujesz, ale u mnie płoć ma wymiar ochronny do 20 cm, za to wzdręga nie ma wymiaru ochronnego. Wymiaru ochronnego nie ma lin (limit dobowy do 5 sztuk), leszcz ma wymiar ochronny do 40 cm. Szczupak ma wymiar ochronny do 45 cm.

To gdzie Ty wedkujesz ?. Bo PZW nie ma prawa zmniejszac wymiarow, limitow i okresow ochronnych ponizej tego co jest w Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Wiec jakim prawem np zdjeto wymiary z lina czy wzdregi ?.
[2013-06-10 12:27]

osa12

No właśnie, to to samo prawo, które pozwala na zwiększanie wymiarów! 

Tylko wydaje się, iż takiego prawa nie ma ?

(pewna regulacja istnieje na wodach płynących, ale na stojących wodach publicznych brak jest zapisów prawnych, na które można było się powołać zarówno przy zmniejszaniu, jak też zwiększaniu wymiarów ochronnych!)

Jeśli się mylę proszę o podanie odpowiednich zapisów prawnych !

Dlaczego, każdy "władający" wodą może dowolnie  łamać rozporządzenie ministra ?

Co to za minister, który powszechnie na to pozwala ?

[2013-06-10 14:15]

szkarlupnia3

Gdzie ->  wody przybrzeżne Morza Bałtyckiego

Kto ->  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (ustawa o rybołówstwie z dnia 19 lutego 2004 r. - art. 32)

pozdrawiam kolegów

[2013-06-10 14:58]

pawelz

Chodzi o ten zapis ?

"2) wymiary i okresy ochronne organizmów morskich na morskich wodach
wewnętrznych,"

Moze i sie czepiam, ale ciekaw jestem definicji - organizmy morskie. Czy np rekiny czasowo przebywajace w rzekach (nie pisze tu oczywiscie o Polsce) to organizmy morskie czy srodladowe ?. Losos do jakich organizmow sie zalicza ?
[2013-06-10 15:22]

szkarlupnia3

łosie w sosie czyli łososie to oczywiście ssaki lądowe, a rekinowi po wpłynięciu do rzeki w ciągu miesiąca wyrastają łapy i staje się krokodylem ;) [2013-06-10 21:19]

"Nikt nie powie prawa, kiedy nie zna lewa". Nikt, nikomu nie zabroni ustanawiać prywatnych wymiarów ochronnych (  rzecz jasna od  tych usankcjonowanych - wzwyż).
[2013-06-10 21:59]