Płoć w stawie

/ 11 odpowiedzi

  • konto usunięte

Płoć
Witam, niedaleko mojego domu znajduje się zaniedbany staw znajomego jakieś 20x20. Chodziłem wiosną nad ten staw by zbadać czy są tam jakieś ryby ale żadnych ryb tam nie widziałem. Ostatnio mój tato przeszedł się nad ten staw i zauważył dwa wygrzewające się na słońcu szczupaczki 20-15cm a także inne ryby. Gdy tato mi o tym powiedział sam musiałem to sprawdzić i w tym celu wybrałem się nad staw i po cichu podszedłem do stawu i wychylając się z za krzaków zauważyłem pływające płocie takie wielkości dłoni i mniejsze rybki takie 6-7cm. Wprawdzie szczupaka tam nie widziałem ale czasami drobnica wyskakiwała na powierzchnię wody. Postanowiłem wybrać się nad staw ze spławikiem, przy brzegu głębokość nie przekracza 1m nie wiem jak dalej ale staw w większości porośnięty jest chyba rogatkiem i tylko  gdzie nie gdzie są luki gdzie można zarzucić spławik (woda w stawie jest w miarę przejrzysta) jako przynęty posłużyły mi wykopane dżdżownice (bo nie miałem czerwonych robaków) i kukurydza z puchy w obie przynęty od czasu do czasu waliły pyszczkami małe płoteczki 6-7cm a te duże jak by zapadły się pod ziemię, następnego dnia łowiłem na ciasto ale z tymi samymi efektami. Dlatego nasuwa się pytanie, jak złowić też większe płocie? Z góry dziękuje.   
withanight88


"wykopane dżdżownice (bo nie miałem czerwonych robaków)"

Czy tylko u mnie na dżdżownice mówi się potocznie czerwone robaki ? :) (2012/07/08 13:05)

Szczypek95


kukurydza z gruntu albo zobacz na mady ;D

(2012/07/08 13:10)

u?ytkownik95105


no ale tam jest sporo tego rogatka nie wiem czy na grunt da radę  (2012/07/08 16:18)

berthold




"wykopane dżdżownice (bo nie miałem czerwonych robaków)"

Czy tylko u mnie na dżdżownice mówi się potocznie czerwone robaki ? :)



dżdżownice mówi się potocznie czerwone robaki.......e tam przecież to normalne glizdy i tyle po co komplikować język (2012/07/08 16:49)

u?ytkownik95105


mógł by mi ktoś doradzić jak mam złowić te płocie  (2012/07/08 22:09)

bebzon


na pinke albo na biale (2012/07/08 22:41)

Jack14


Może to nie płotki tylko wzdręgi (krasnopióry). Tak czy tak mały spławiczek np. 1g (bez żadnych kolorowych antenek)  i obciążenie blisko spławika. Jeśli nad wodą rośnie jakiś duży krzak dający cień, a świeci ostro słońce to tam próbuj "postawić" przynętę.

Pozdrawiam.

(2012/07/09 15:37)

u?ytkownik95105


tam jest pełno krzaków dookoła stawu  (2012/07/09 18:37)

Jack14


Napisałem prawie dosłownie :-) "te, które o danej porze dnia rzucają cień w wodzie".

Ja nie wiem jakie to krzaki jak wysokie może takie po antenkę na berecie może wyższe, czy kładą się nad lusterm wody itd.

Musisz sam spróbować różnych metod.

(2012/07/11 17:34)

u?ytkownik95105


no będę próbował w pierwszej kolejności na białe i na pinkę spróbuje.  (2012/07/11 18:58)