Płoć w marcu - woda stojąca czy rzeka?

/ 21 odpowiedzi
Witam, chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych kolegów po kiju. Mam zamiar wybrać się jutro na ryby z nastawieniem - płoć na spławik. Mam do wyboru zbiornik zaporowy, który częściowo już odmarzł lub rzekę wpadającą do owego zbiornika. Co wybrać, gdzie jest większa szansa na kontakt z rybą? Głębokość rzeki 1-1,5m, dno piaszczyste, porośnięte roślinnością, brak zwalisk, kilka wypłyceń przy brzegu na zakolach. Zbiornik w odmarzniętych miejscach 1,5m w najgłębszych miejscach do 6m  głębokości, dno piaszczyste. Wiem, że 3, 2 i 1 tydzień temu na rzece brań żadnych nie było. Proszę o doradzenie które z tych miejsc wybrać   
Tomek moczykij


Ja bym spóbował tam gdzie rzeka wpływa do zbiornika :) musi coś tam stac :) (2013/03/09 21:06)

Wasyl1313


Akurat to miejsce jest niedostępne. Między ostatnim punktem na rzece do wpływu do zbiornika jest jakieś 150m a od wpływu do pierwszego miejsca na wodzie stojącej jest jakieś 300m.  (2013/03/09 21:14)

Tomek moczykij


to mozna spróbowac i te 300m od wpływu :) albo na jakimś płytszym nasłonecznionym miejscu, cieńka zyłka, pinka i może coś się uwiesi :) (2013/03/09 21:28)

Wasyl1313


Dziękuję Tomku za Twoją opinię i jednocześnie proszę o wypowiedzi forum'owiczów. (2013/03/09 21:41)

misiu86


Byłem dzis kolego w podobnych warunkach. 3 h na jeziorze 0 brań 3 h na wpływie rzeki i ten sam rezultat.. u mnie za wcześnie (samo południe Polski). (2013/03/09 21:47)

Tomek moczykij


no właśnie to też zależy od kiedy nie ma lodu... pierwszy tydzień-półtora po zejściu lodu prawie nie ma bran (2013/03/09 22:11)

Wasyl1313


Tydzień do tyłu połowa odmarzniętego fragmentu zbiornika była zamarznięta a 3 tygodnie temu lód zaczynał się zaraz za dopływem. Tak sobie powoli taje.
Czy ta płoć, jak się ruszyła i o ile się ruszyła bo będzie się kręcić po wodzie stojącej czy uderzy w rzekę?
Z czasem u mnie trochę kiepsko bo spróbował bym i tu i tu, a tak muszę coś wybrać.  (2013/03/09 22:29)

wedka35


czesc a ja bym spróbował we wspomnianej rzeczce najlepiej w małym jej zakolu 1,5 -2 gr spławik na przystawkę w zagłebieniu pod samym brzegiem . Jak w rzece występuje larwa chruścika to teraz jest najskuteczniejszą  z przynęt połamania (2013/03/09 22:30)

pawelslupca


Ja moge dodac tylko tyle ze jak u mnie schodzi lod to zaraz zaczynam dokarmiac (jesli chodzi o ploc) raz dziennie po pol puszki kuku przez 3 dni a czwartego dnia ide z wedka i zawsze cos  wezmie ,a to kilka  ploci, i tez wzdregi sie trafia wcale nie male.   Ale ja wedkuje na jeziorku na glebokosci ok 1-1,5 metra wiec pewnie nie o to ci chodzilo zwlaszcza  ze nie masz za duzo czasu na podkarmianie (2013/03/09 22:41)

Wasyl1313


Dziękuje wszystkim za pomoc. Byłem dziś rano 3h na zbiorniku i 2h na rzece. Efekt - nawet tyrpnięcia. Spotkałem też dwóch moczykijów z takimi jak ja smutnymi minami. Za tydzień będzie lepiej. (2013/03/10 19:29)

misiu86


no to kolego to samo co u mnie :D W środę pojade to dam znać czy coś się zmieniło . lód dopiero puszcza... ... (2013/03/10 19:53)

martino 1971


Panowie trochę cierpliwości to jest ostatni tydzień zimy zobaczcie co się działo dzisiaj w Polsce jeszcze nasypało śniegu ja mieszkam na południu i myślę że po 25 marca wybiorę się na pierwsze rybki, musi być trochę słoneczka 3-4 dni z temperaturą 10-12 stopni. Miejsce gdzie się wybiorę to będzie duży kanał wypływający z zapory to jest pewne miejsce po zimie jezioro jeszcze będzie zamarznięte częściowo. Więc pozdrawiam i POŁAMANIA (2013/03/11 19:04)

Wasyl1313


no to kolego to samo co u mnie :D W środę pojade to dam znać czy coś się zmieniło . lód dopiero puszcza... ...



Z niecierpliwością czekam na relację i życzę połamania. (2013/03/12 21:19)

wedka35


Mimo ze nie złowiłeś ryby w rzece ani w jeziorku to i tak większe szanse o tej porze zawsze są na rzekach tylko trzeba ta rybkę szukać w kilku miejscach a necić bardzo mało i i raczej robakiem a nie zanęta a jezioro to minimum tydzień musi być 15 stopni i na płytkich wodach można liczyć na udany połów pozdrawiam i połamania. (2013/03/12 22:46)

jarcyk18


ja też uważam, że lepiej na rzece jak ma te 1-1,5m wody. po za tym łowienie na rzece jest ciekawsze i raczej ja bym nie nęcił ,lepiej może poszukać rybek w ciekawych miejscach. No chyba ,że masz takie bankowe miejsce to podnęć ze 2 dni. Jak ryba tam chodzi to napewno cię znajdzie:):):):):):) (2013/03/13 17:35)

misiu86


Kolego zamarzłem i nic nie złowiłem .. Nie to żebym Cie zniechęcał .... Fajnie było też spróbuj :) (2013/03/13 17:49)

KalisiaK


Spróbój przy pasie przybrzeżnych trzcin lub przybrzeżny stok. miejsce szybko nagrzewające się. Miejsce zaciszne, osłonięte od wiatru zatoczki, niezbyt głębokie. Doskonałe miejsce gdzie do jeziora wpadają małe strumyki i rowy gdzie woda jest dobrze natleniona i niesie pożywienie dla ryb. Polecam numer WW Jezioro w marcu 3.2012 (2013/03/14 13:52)

Jimmy


Byłem wczoraj na feeder, tak ze 3 godzinki, brań zero. Jezioro prawie całe rozmarznięte, tylko jedna zatoczka jeszcze pokryta lodem. Przynajmniej z miasta się na chwilę wybrałem.

Słyszałem jednak, że na okolicznych rzeczkach coś się dzieje, więc jeśli już to raczej bym proponował rzeczkę, na jeziorze faktycznie jeszcze zima. (2013/03/14 14:18)

tomkol44


Ja zaobserwowałem przez kilka lat taką zależność, zaraz po zimie na wodzie stałej jeśli jeszcze nie świeci zbyt długo słońce ryba jest głęboko, więc tam należy jej szukać. Mało zanęty, bo jeszcze ospała, więcej gliny rozpraszającej. Jak już kilka dni poświeci słońce i tem. utrzymuje się na poziomie 15 stopni jest bliżej brzegu na płytszej wodzie. Intensywniej żeruje. Spróbuj tej zależności.
Niestety znów mamy zimę, ciśnienie spada, posiedzmy w domciu (2013/03/15 09:24)

martino 1971


Mówiłem że pojadę na rybki po 25 marca ale niestety aura nie pozwoliła. Za to pierwsza nocka już zaplanowana najbliższa sobota . (2013/04/17 21:10)

lynx


Ja zaobserwowałem przez kilka lat taką zależność, zaraz po zimie na wodzie stałej jeśli jeszcze nie świeci zbyt długo słońce ryba jest głęboko, więc tam należy jej szukać. Mało zanęty, bo jeszcze ospała, więcej gliny rozpraszającej. Jak już kilka dni poświeci słońce i tem. utrzymuje się na poziomie 15 stopni jest bliżej brzegu na płytszej wodzie. Intensywniej żeruje. Spróbuj tej zależności.
Niestety znów mamy zimę, ciśnienie spada, posiedzmy w domciu

Po obserwacji oczka zgodzam się z tym. (2013/04/17 23:10)