Zaloguj się do konta

Płoć i donęcanie na przedwiośniu.

utworzono: 2011/12/08 19:13
Eskadie

Witam.Zamierzam w marcu donęcać świeżo przeze mnie znalezioną zatoczkę na Odrze , aby zwabić tam ryby takie jak: płocie, jazie, klenie, leszcze itd. (Zaznaczam, że łowię na odcinku Opole-Brzeg)Zamierzam donęcać konopią i kukurydzą. Jest to dobry sposób? Polecacie jeszcze inne składniki?
Z góry dziękuję Eskadie  [2011-12-08 19:13]

Jeśli to rzeka, jest uciąg- piszesz zatoczka, nie wiem jak mocno ciągnie, ale jak u nas na warcie wrzucił byś ziarno to możesz jechać na ryby 500 metrów dalej bo tam może się ono zatrzyma ;)
Jeśli chodzi o nęcenie długoterminowe na rzekach- nie mam pomysłu, ale chyba taka sama zanętą jak do łowienia- ew gliną z ziarnami, robakami. [2011-12-08 22:18]

sigurd1980


witam.

Przede wszystkim w marcu nie nęci się ziarnem.Od póżnej jesieni do póżnej wiosny ryby preferują pokarm mięsny.Proponuję Ci ochotkę zanętową z ziemią z kretowiska bądż z ciemną gliną.Ewentualnie zamiast ochotki możesz użyć pinki
Pozdrawiam
[2011-12-09 15:41]

Eskadie

Dziękuję. Tak, będę chyba donęcał pinką. Poza tym jest tańsza. Ale z tego co wiem płocie uwielbiają konopie. Ale trudno. [2011-12-09 19:20]

perwer


witam.

Przede wszystkim w marcu nie nęci się ziarnem.Od póżnej jesieni do póżnej wiosny ryby preferują pokarm mięsny.Proponuję Ci ochotkę zanętową z ziemią z kretowiska bądż z ciemną gliną.Ewentualnie zamiast ochotki możesz użyć pinki
Pozdrawiam

W 100 % kolega ma racje .Do tego w takiej zatoczce ,może być potrzebny zanętnik pod lodowy .
[2011-12-10 09:15]


witam.

Przede wszystkim w marcu nie nęci się ziarnem.Od póżnej jesieni do póżnej wiosny ryby preferują pokarm mięsny.Proponuję Ci ochotkę zanętową z ziemią z kretowiska bądż z ciemną gliną.Ewentualnie zamiast ochotki możesz użyć pinki
Pozdrawiam

 "Dziękuję. Tak, będę chyba donęcał pinką. Poza tym jest tańsza. Ale z tego co wiem płocie uwielbiają konopie. Ale trudno. "
Jeśli łowisz na Bałtyku , to jak najbardziej możesz wypłynąć ze swoją flotą. Żaglowiec ten , używany jest na wodach Bałtyku , już od XV wieku ! Doceńmy tradycję . Patrzmyż  - a mówią , że prawdziwych piratów już nie ma ! Kto wie , może są nawet i tacy prawdziwi - stoją na fregacie , czujnie spoglądając przez lunetę , u boku skrzecząca papuga , na krzepkim ramieniu tatuaż - kotwica , na oku przepaska . Ach , te chłopięce lektury ... działają na wyobraźnię. Tak , zdecydowanie - możesz wypłynąć swą  pinką na szerokie wody Bałtyku !
[2011-12-10 09:37]

dario35


witam.

Przede wszystkim w marcu nie nęci się ziarnem.Od póżnej jesieni do póżnej wiosny ryby preferują pokarm mięsny.Proponuję Ci ochotkę zanętową z ziemią z kretowiska bądż z ciemną gliną.Ewentualnie zamiast ochotki możesz użyć pinki
Pozdrawiam

W 100 % kolega ma racje .Do tego w takiej zatoczce ,może być potrzebny zanętnik pod lodowy .


a jak ten zanetnik zastosujesz na otwartej wodzie [2011-12-10 19:45]