Zaloguj się do konta

Płoć dla początkujących

utworzono: 2013/07/09 14:56
szczupiec002

czy ktoś wie jaką przynętę stosować na płoć.
W niedzielę złowiłem 7 płotek średniej wielkości i następnego dnia też na świerszcza i złowiłem7 płotek i szczęściem okonia czy ma ktoś dobrą rade na jaką przynętę je łowić.A na szczupaka można wziąć kołowrotek za 80 zl bo mi się wydaje się dobry jestem początkujący tak jak by bo kupiłem niedawno lepsze wędki i coś zaczynam łowić a kiedyś to nic więc bym prosił o dobre rady o spinningu i spławiku.pozdrawiam [2013-07-09 14:56]

wirefree

Na płotki biały robaczek i mały haczyk A na płocie kukurydza i duży hak. Nie ma kołowrotków na szczupaka, sa takie ktore sie rozpadaja po kilkunastu szybkich obrotach lub duzym obciazeniu lub takie ktore sie rozpadaja po kilkudziesieciu obrotach i wiekszym obciazeniu. ogolnie to te 2 pierwsze przypadki dotycza kolowrotkow do 120zł.  Powyżej tej ceny  wytrzymuja juz około roku sredniego spiningowania z tym ze w 90% pada sprezyna kabłaka. Te powyzej 200-300zl to juz solidne maszyny do łowienia z tym ze i tutaj trafiaja sie rozpadajace sie kfiatki. powyzej 300zl to juz sprzecicho dla koneserow.

[2013-07-09 15:28]

zbynio5o

Kol. szczupiec, idż na ryby z tym co masz. Nie musisz od razu wydawać pół wypłaty na kołowrotki.  Przypilnuj tylko abyś miał dobrą żyłke, ostre haki i wyregulowany zestaw (hamulec)

Połamania :)

[2013-07-09 15:37]

Sitownik

Ostatnio też łowiłem dosyć duże płocie, i troche płotek. Nigdy tyle nie nałowiłem a moim sekretem była zanęta.. Dokładniej dwie zanęty. Płoć - ochotka i płoć migał. Pięknie pachniało, dodałem pinki, kuku, pęczaku i płatków owsianych. Po 10 min weszła mi płoć. W nocy huczało od dzwoneczków. Na haczyk 10 zakładałem kuku i dwa białe. Jeżeli po pół godziny nie miałem brania to oznaczało, że gdzieś zaczepiłem czy coś. Donęcałem, a rano rozrobiłem jeszcze raz zanęte bo tamta już była wywietrzona. Naprawdę polecam!! [2013-07-09 15:38]

czaro93

W mojej rzeczce na której łowię płocie, jazie oraz klenie sprawdza mi się najzwyklejsza zanęta trapera płoć z pinkami i więcej nie potrzeba. Uważam że co inny zbiornik wodny to co innego będzie się sprawdzało, musisz poznać wodę na której wędkujesz, więc musisz popróbować naszych metod i zobaczysz która będzie najbardziej skuteczna, a nawet byłoby wskazane żebyś sam pokombinował. [2013-07-09 16:11]

psiokmok

na płoć :biały robak kukurydza zanęta uniwersalna,feeder lub płoć(najlepiej dodać kukurydzę lub białego)hak nr 10 i przypon z żyłki 0.10 żyłka główna 0.16-0.18 do 3-4kgna odległościówkę używam spławików 2+3 i 2+4g
[2013-07-09 23:22]

krychu26

Płoć. Zacznijmy od tego, czy chcesz łowić płocie, bo się na nie nastawiasz, czy łowisz płocie, bo akurat te biorą. Jeśli chcesz na stałe zająć się łowieniem płotek, to powolutku kupuj bata, małe spławiczki itp. pamiętaj, powoli!!! Jeśli  łowisz, bo biorą, to ten sprzęt absolutnie wystarczy. Co do przynęt, to Ameryki nie odkryję- najlepsze są białe, ciasto i czerwone(na które jako jedyne płoć bierze u mnie). Pamiętaj o podstawowej podstawie wędkarstwa: nie sprzęt czyni wędkarzem, lecz umiejętności. Byłem raz na rybach, wędeczki rozłożone, łowimy karasie na grunt. Idą piękne sztuki po ok. 1 kg. Niedaleko nas stoi chłopak. Stojak, na nim 4 wędki, kołowrotki jak betoniary, drogie sygnalizatory, chyba ze 100 kg. zanęty. I co? Nic nie złapał. Aż mu było wstyd, jak schodził z łowiska o kiju. [2013-07-11 18:52]

lynx

Kol. szczupiec, idż na ryby z tym co masz. Nie musisz od razu wydawać pół wypłaty na kołowrotki.  Przypilnuj tylko abyś miał dobrą żyłke, ostre haki i wyregulowany zestaw (hamulec)

Połamania :)

I nie ciąg kołowrotkiem, jak to dużo starych wędkarzy robi, tylko pompuj. Wtedy i kołowrotek dłużej wytrzyma.
[2013-08-02 18:13]

JKarp

"Płoć. Zacznijmy od tego, czy chcesz łowić płocie, bo się na nie nastawiasz, czy łowisz płocie, bo akurat te biorą. Jeśli chcesz na stałe zająć się łowieniem płotek, to powolutku kupuj bata, małe spławiczki itp. pamiętaj, powoli!!! Jeśli  łowisz, bo biorą, to ten sprzęt absolutnie wystarczy. Co do przynęt, to Ameryki nie odkryję- najlepsze są białe, ciasto i czerwone(na które jako jedyne płoć bierze u mnie). Pamiętaj o podstawowej podstawie wędkarstwa: nie sprzęt czyni wędkarzem, lecz umiejętności. Byłem raz na rybach, wędeczki rozłożone, łowimy karasie na grunt. Idą piękne sztuki po ok. 1 kg. Niedaleko nas stoi chłopak. Stojak, na nim 4 wędki, kołowrotki jak betoniary, drogie sygnalizatory, chyba ze 100 kg. zanęty. I co? Nic nie złapał. Aż mu było wstyd, jak schodził z łowiska o kiju."
Podejrzewam, że on tak jak ja ma w nosie nawet dwukilowe karasie :-)100 kg zanęty - czy wiesz o czym piszesz czy tak aby poklepać w klawiaturę.Ja w swoim życiu nałowiłem się już i linów i karasi jeśli chciałbyś zapytać:-)Z jednym się zgodzę - nie sprzęt czyni mistrzem.
Połowiłem też kilka razy późną jesienią płoci, nie płotek. Zanęty raczej nie wyszukane za to podstawa to jokers zmieszany z ziemią i glinką. Na haczyku biały robak. 
JK
[2013-08-02 19:15]

arexus15

płotki biorą mi najlepiej na białego robaka, na czerwone , a największe sztuki na kukurydze [2013-08-02 21:06]

Artur z Ketrzyna

czy ktoś wie jaką przynętę stosować na płoć.
W niedzielę złowiłem 7 płotek średniej wielkości i następnego dnia też na świerszcza i złowiłem7 płotek i szczęściem okonia czy ma ktoś dobrą rade na jaką przynętę je łowić.A na szczupaka można wziąć kołowrotek za 80 zl bo mi się wydaje się dobry jestem początkujący tak jak by bo kupiłem niedawno lepsze wędki i coś zaczynam łowić a kiedyś to nic więc bym prosił o dobre rady o spinningu i spławiku.pozdrawiam

Płoć
Przynęta. Dzikun (biały robak), Kukurydza (przynęta selektywna na wymiarowe i wieksze), czerwony i ciasto.
zanęta; śruta (kupna zanęta) i kukurydza.
Sprzęcik; Bat wyrzutka, gruntówka, haczyk nr 10-8, żyłka 0,16-0,18, spławik 2-4 g.
żerowanie wszystkie partie wody (przy gruncie zazwyczaj większe sztuki), Blisko brzegu, trzcinek, zarośli, podwodne półki i górki.

Szczupak;
jeśli chodzi o spina to kołowrotek powinien mieć co najmniej 3 łozyska, bardzo polecane jest też łożysko oporowe. Sztywną konstrukcje (nie może pracować/zginać się stopka - sprawdzasz czy poddaje się jak ręką będziesz chciał ją wygiąć). Wielkość 3000-4000 (pojemność szpuli 150 m żyłki 0,26), duża rolka przy kabłąku. Płynna praca hamulca bezpieczeństwa jak i samego kołowrotka. Słabsze kołowrotki szybko siadają...

Jeśli zaś do metody żywcowej, to może być każdy większy, miarę solidny kołowrotek. Mile widziany jest wolny bieg szpuli, który uruchamiasz po zarzuceniu zestawu, by szczupak nie poczuł oporu jak będzie brał.
Jeśli ten kołowrotek, za 80 zł spełnia te wymogi to może być.

Więcej informacji masz na forum i w czasopismach, jak i w necie...
[2013-08-03 21:24]