Plecionki do połowu karpi

/ 14 odpowiedzi
Witam. Wraz z bratem zamierzamy zakupić plecionki i wybrać się na przygodę z karpiami, lecz mamy poważny dylemat bo jak każdy wie na rynku jest bardzo duża ilość wszelakich plecionek do wyboru. Chcielibyśmy coś dobrej jakości, aby się nie przecierała, skręcała, plątała, rozciągała i aby nie niszczyła wędki, po prostu dobra jakość w niskiej cenie. Myśleliśmy nad plecionką Dyneema Micro Tex taką jak w linku  http://allegro.pl/plecionka-nie-widoczna-od0-12-0-26-150m-taniej-55-i2464948935.html Myśleliśmy o grubości 0,26. Proszę o opinie na temat tej plecionki, oraz jeśli ona nie jest godna uwagi to propozycje jakiś innych dobrych i w miarę tanich.
Huberto203

Proszę o pomoc. Pilnie zależy mi na odpowiedziach osób doświadczonych. (2012/07/16 12:41)

michol

Jeżeli już bardzo chcecie łowić na plecionki to na pewno nie na taką grubą w zupełności Ci wystarczy 0,18. Chyba że wymaga tego łowisko ale jak dla mnie za gruba. Nie myśleliście o żyłkach zamiast plecionki na początek na pewno będzie łatwiej łowić na żyłkę.  (2012/07/16 13:08)

JKarp

CześćTo coś jest mi zupełnie nie znane. Cena mówi sama za siebie - kto tanio kupuje dwa razy kupuje.Moje pytanie brzmi:Czy konieczna jest plecionka czyli opisz łowisko.Żeby było krócej :Jeśli są zaczepy, łowisz blisko trzcin, łowisz daleko od brzegu ( wywózka ) - wtedy plecionka.Tą widziałem:http://www.sklep-karpiowy.pl/plecionkaassopesinking026mm300m-p-2887.html?cPath=23_87
Jest godna polecenia a cena jest jeszcze do przyjęcia.JK (2012/07/16 13:20)

Majster94

I pamiętajcie ,żeby nie łączyć plecionki z kijami rzutowymi ,ponieważ dużo trudniej się holuje ,i można stracić rybę ,ponieważ nie ma amortyzacji. (2012/07/16 13:20)

Dawid1346

Witam.

Koledzy pozwolę się przypiąć.

Ma ktoś plecionkę JAXON PRO CARP Sinking Line ?

Jakie jest Wasze zdanie o niej ?

Mam zamiar stosować ją przy karpiówce  

(2012/07/16 17:11)

JKarp

Cześć
To coś jest mi zupełnie nie znane. Cena mówi sama za siebie - kto tanio kupuje dwa razy kupuje.Moje pytanie brzmi:Czy konieczna jest plecionka czyli opisz łowisko.Żeby było krócej :Jeśli są zaczepy, łowisz blisko trzcin, łowisz daleko od brzegu ( wywózka ) - wtedy plecionka.
Tą widziałem:
http://www.sklep-karpiowy.pl/plecionkaassopesinking026mm300m-p-2887.html?cPath=23_87

Jest godna polecenia a cena jest jeszcze do przyjęcia.
JK

CześćDawid odpowiedz sobie na powyższe pytania.Nie widziałem nigdy tej plecionki ale na doświadczenia po 100zł to raczej bym się nie decydował.Niedawno był opis jak pękła plecionka na przyponie Jaxona. Nie była to taka plecionka ale chodzi o to jakiej firmy.Jak łatwo stracić rybę życia... JK (2012/07/16 17:39)

Huberto203

Może powiem tak, plecionka konieczna nie jest ale myśleliśmy o niej tyle, że nie mamy na ich temat pojęcia. Brat był u pewnego pana w sklepie który powiedział, że plecionka to głupota nawet przy połowie ryb +/- 10kg bo taka ryba codziennie się nie zdarza, a plecionka przy dużym oporze działa na wędkę a konkretnie na przelotki jak piła. Więc doszliśmy do wniosku, że jeśli już to kupimy sobie jakieś dobre żyłki i będzie po sprawie. 
I przy okazji jak już tu piszę to prosiłbym o doradzenie jakiegoś dobrego kija typowa karpiówka na grunt. Cena tak do ok 100zł długość 360 ale jakiś fajny bo chciałbym kupić raz i mieć dobry już sprzęcik na jakiś czas. Najlepiej teleskopowy ale ostatecznie może być też taki składany :) (2012/07/16 17:41)

JKarp

Może powiem tak, plecionka konieczna nie jest ale myśleliśmy o niej tyle, że nie mamy na ich temat pojęcia. Brat był u pewnego pana w sklepie który powiedział, że plecionka to głupota nawet przy połowie ryb +/- 10kg bo taka ryba codziennie się nie zdarza, a plecionka przy dużym oporze działa na wędkę a konkretnie na przelotki jak piła. Więc doszliśmy do wniosku, że jeśli już to kupimy sobie jakieś dobre żyłki i będzie po sprawie. 
I przy okazji jak już tu piszę to prosiłbym o doradzenie jakiegoś dobrego kija typowa karpiówka na grunt. Cena tak do ok 100zł długość 360 ale jakiś fajny bo chciałbym kupić raz i mieć dobry już sprzęcik na jakiś czas. Najlepiej teleskopowy ale ostatecznie może być też taki składany :)

CześćPogratulować sprzedawcy profesjonalnej porady.Plecionki jak napisałem powyżej karpiarze stosują tylko w tych przypadkach a nie dlatego, że holuje się duże ryby.Z wędką za 100zł będzie kłopot. Może coś z Kongera seria Carbomax.JK (2012/07/16 18:29)

użytkownik39933

I przy okazji jak już tu piszę to prosiłbym o doradzenie jakiegoś dobrego kija typowa karpiówka na grunt. Cena tak do ok 100zł długość 360 ale jakiś fajny bo chciałbym kupić raz i mieć dobry już sprzęcik na jakiś czas. Najlepiej teleskopowy ale ostatecznie może być też taki składany :)

powiedz  temu panu sprzedawcy ze jesli ktos sie nastawia typowo na  duze karpie to ryby powyżj 10kg po pewnym czasie trafiaja sie czesto ,niektórym  nawet codziennie ,wszystko zalezy od doswiadczenia (2012/07/16 19:35)

Waldi Fish

Witam. Wraz z bratem zamierzamy zakupić plecionki i wybrać się na przygodę z karpiami, lecz mamy poważny dylemat bo jak każdy wie na rynku jest bardzo duża ilość wszelakich plecionek do wyboru. Chcielibyśmy coś dobrej jakości, aby się nie przecierała, skręcała, plątała, rozciągała i aby nie niszczyła wędki, po prostu dobra jakość w niskiej cenie. Myśleliśmy nad plecionką Dyneema Micro Tex taką jak w linku  http://allegro.pl/plecionka-nie-widoczna-od0-12-0-26-150m-taniej-55-i2464948935.html Myśleliśmy o grubości 0,26. Proszę o opinie na temat tej plecionki, oraz jeśli ona nie jest godna uwagi to propozycje jakiś innych dobrych i w miarę tanich.
Co do plecionki Dyneema Micro Tex, to jest jedną z tych plecionek, które używam, ale w wersji 0,15 mm. Mimo, iż cena jest przystępna, co mogłoby sugerować słabą jakość, to używam ją już 2 lata i nie mogę powiedzieć złego słowa. Nie mam problemów z przetarciami, zrywaniem, złym nawijaniem na kołowrotek czy tworzeniem tzw. "bród". Zakup plecionki niby markowej o znacznie wyższej cenie nie gwarantuje zawsze lepszej jakości, bo czytałem już wiele opinii rozczarowanych wędkarzy o słabej jakości drogich plecionek. Czytałem też opinię wędkarza o tym, że plecionka Power Pro zaliczana do markowych nadawała się do wyrzucenia po 1 roku użytkowania, być może dlatego, że kupił podróbkę, jako, że często w naszych hurtowniach spotyka się podróbki markowych plecionek. Reasumując wolę kupić tańszą, ale oryginalną plecionkę niż droższą, ale niskiej jakości podróbkę markowej plecionki. Jeśli już wydać kasę na markową plecionkę to warto kupić ze sprawdzonego źródła, aby nie doznać potem niepotrzebnych rozczarowań. (2012/07/16 20:05)

michol

Może dobrze było by zapytać na forum co trzeba kupić bo drogie nie zawsze znaczy dobre.
Kto pyta nie błądzi (2012/07/17 19:16)

trebor123

Ja polecam tandem baits hybryda 50lbs. pewniak (2012/07/17 19:24)

JKarp

Ja polecam tandem baits hybryda 50lbs. pewniak

CześćNo jakby ciut za bogata ;-)Przy założeniu, że teraz używam żyłki 0,30 o wytrzymałości 5,4kg to taką powinienem chyba założyć na rekiny ;-)JK (2012/07/17 19:37)