Plecionki do spiningu .

/ 11 odpowiedzi
Witam zakładam ten post bo dręczy mnie jaką kupic plecionkę do mojego sprzetu
wędka: Robinson Diaflex spin 10-30 2,70
Kołowrotek: Shimano Rarenium CI4n 2500 FA
Bede głównie łowił z "OPADU" na przynety gumowe
Z góry dziekuje za odpowiedzi
GRZEŚ


Witam, nie znam sprzętu który opisałeś ale śmiało moge polecić Ci plecionke POWER PRO . Plecionka jest naprawde dobra a przedewszystkim bardzo rzadko się plącze no i jest wytrzymała a na szpulkach jest chyba 137 metrów. Pozdrawiam (2011/02/05 16:19)

u?ytkownik32263


Najlepszą plećką którą teraz możesz dostać na naszym rynku jest MOMOI JIG LINE. Sam się przekonałem i mam do właśnie opadu 0,18 mm i 0.14 mm. Power Pro też jest OK ale jednak nie umywasię do MOMOI. Jest ona całkowicie okrągła, dość miękka, nie ma jakichkolwiek tendencji do plątania się, a i ma najlepszą wytrzymałość węzłowa w porównaniu do liniowej. Przy modyfikacji węzła UNI  przy 0.18mm osiągnąłem 10,5 kg na 11,2 co dało ok 93%! Poza tym w ogóle nie traci koloru a łapię nia na Wiśle. No i prawie w ogóle nie nasiąka wodą co przekłada się na dłuższe rzuty. Tylko ma jedną wadę: cenę. Ale uczciwie przyznaję, że taplecionka jest warta tej ceny. (2011/02/05 17:51)

GRZEŚ


Najlepszą plećką którą teraz możesz dostać na naszym rynku jest MOMOI JIG LINE. Sam się przekonałem i mam do właśnie opadu 0,18 mm i 0.14 mm. Power Pro też jest OK ale jednak nie umywasię do MOMOI. Jest ona całkowicie okrągła, dość miękka, nie ma jakichkolwiek tendencji do plątania się, a i ma najlepszą wytrzymałość węzłowa w porównaniu do liniowej. Przy modyfikacji węzła UNI  przy 0.18mm osiągnąłem 10,5 kg na 11,2 co dało ok 93%! Poza tym w ogóle nie traci koloru a łapię nia na Wiśle. No i prawie w ogóle nie nasiąka wodą co przekłada się na dłuższe rzuty. Tylko ma jedną wadę: cenę. Ale uczciwie przyznaję, że taplecionka jest warta tej ceny.


Nie wątpie że jest lepsza , ale przy intensywnym oraniu wisły to jest bardzo duży wydatek , można powiedzieć 270 metrów POWER PRO za 150metrów MOMOI. Ale jakośc ma swoją cene. Pozdrawiam (2011/02/05 18:48)

gyros


Myślę kolego, że warto się zastanowić czy potrzebujesz od razu plecionki. Obecnie technologia produkcji żyłek jest naprawdę na dobrym poziomie i jak dla mnie na naszych łowiskach nie ma potrzeby używać plecionki. Jak napisał kolega stronie głównej naszego portalu liczą się emocje ze spotkania z rybą, trochę zabawy a nie jak najszybsze wyciągnięcie okazu na brzeg z pewnością że się nie zerwie.  (2011/02/05 22:10)

Perch91


Polecam jak kolega wyżej plecionkę POWER PRO, na prawde warto ją kupić.pzdr (2011/02/06 12:16)

cytryn74


Uważam tak jak kolega gyros ze jednak łapanie na żyłkę daje o wiele lepsze emocje jak na plecionkę tzn.trzeba troszkę myśleć przy holowaniu ryby a nie bezmyślnie ją ciągnąć jak kłodę i rzeczywiście wybór żyłek jast dziś tak ogromny że każdy znajdzie coś dla siebie.Pozdrawiam. (2011/02/06 17:01)

Manolo8


Kolega chudypszow pyta o plecionkę do łowienia z opadu rozumiem że na sandacza, do tej metody
nadaje się tylko plecionka bo jest praktycznie nie rozciągliwa w stosunku do żyłki. Polecam Power Pro lub Whiplash.







Myślę kolego, że warto się zastanowić czy potrzebujesz od razu plecionki. Obecnie technologia produkcji żyłek jest naprawdę na dobrym poziomie i jak dla mnie na naszych łowiskach nie ma potrzeby używać plecionki. Jak napisał kolega stronie głównej naszego portalu liczą się emocje ze spotkania z rybą, trochę zabawy a nie jak najszybsze wyciągnięcie okazu na brzeg z pewnością że się nie zerwie. 
(2011/02/06 17:59)

kazek71


Witam. Ja testowałem spiderwire ez braid imuszę powiedzieć że jestem z niej zadowolony. Pozdrawiam (2011/02/06 19:56)

Majster 81


Plecionki berkley to jest to , dla mnie rewelacja (2011/02/06 20:06)

chudypszow


Panowie dziekuje wam wszystkim za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.
Bardzo mnie przekonała plecionka "POWER PRO" i "MOMOI JIG LINE".
teraz nie wiem co mam wybrac, bede głownie łowic sandacze.


tak na maginesie cena plecionki nie gra roli
"łowie dla przyjemności a nie dla walki z sprzętem :) (2011/02/06 20:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rutra


Jeśli cena nie gra roli,to rozważ jeszcze varivasa chociaż mamoi też nie jest zła. Ostatnio nabyłem spiderwire red braid [jest jakaś promocja i można kupić w cenie dobrego monofila]i nie wiem czy nie lepsza od power pro. (2011/02/09 10:47)